Portugalia mistrzem Europy! Zdecydował gol w dogrywce

Portugalia mistrzem Europy! Zdecydował gol w dogrywce

Portugalia   Francja
1 0
Dodano:   /  Zmieniono: 16
Antoine Griezmann
Portugalia mistrzem Europy! Zespół Fernando Santosa po dogrywce pokonał Francję 1:0. Gola na wagę trofeum strzelił Eder.

120+2 min.
KONIEC! PORTUGALIA ZWYCIĘZCĄ EURO 2016!
 120+2 min.
Żółta kartka dla Rui Patricio za opóźnianie gry.
 120+2 min.
Jeszcze akcja Francuzów, ale spalony!
 120 min.
Zdecydowanie lepiej wyglądają fizycznie Portugalczycy. Ronaldo cały czas daje wskazówki swoim kolegom przy linii bocznej.
 118 min.
Przerwa w grze, jakaś kontuzja Guerreiro.
 116 min.
Martial w indywidualnej akcji, ale został skutecznie zablokowany!
 115 min.
Żółta kartka dla Pogby.
 113 min.
Zostało kilka minut, Francuzi chyba nie wierzą w to, co się stało!
 110 min.
Sissoko opuszcza boisko, wchodzi Martial.
 109 min.
GOOOOOOOL! EDER! To była doskonała akcja zakończona strzałem tuż przy słupku!
 108 min.
GUERREIRO! Doskonały strzał z rzutu wolnego i poprzeczka! Ależ to była petarda!
 107 min.
Koscielny zagrał ręką i dostał żółtą kartkę. Sędzia jednak się pomylił, bo to Eder złamał przepisy!

Zaczynamy ostatnie 15 minut!
 105 min.
Koniec pierwszej części dogrywki. Widać zmęczenie, a to przecież nie koniec!
 104 min.
Zamieszanie pod bramką Llorisa po rzucie rożnym! Wszystko kończy się szczęśliwie dla Francji.
 101 min.
Rzut rożny dla Francuzów, ale wybija piłkę Joao Mario. Po chwili kolejny korner dla "Trójkolorowych", jednak tym razem złe dogranie Griezmanna.
 99 min.
Carvalho faulował rozpędzonego Comana. Kolejna żółta kartka.
 98 min.
Tym razem do notesu sędziego trafił Matuidi.
 96 min.
Żółta kartka dla Guerreiro.
 95 min.
Akcja Portugalii, ale był spalony! Głową uderzał Pepe.
 93 min.
Portugalczycy skupieni przed własnym polem karnym, a Francuzi rozgrywają piłkę.

No to jedziemy! Czy za pół godziny poznamy mistrza Europy?
 90+3 min.
A więc dogrywka!
 90+2 min.
SŁUPEK! CO TU SIĘ DZIEJE! Francuzi mogli już świętować! Gignac nie miał szczęścia, ale w rewelacyjny sposób ograł Pepe.
 87 min.
Mocna końcówka Francuzów, oni chcą strzelić gola w podstawowym czasie!
 84 min.
SISSOKO! Strzał z dystansu, ale bramkarz odbił piłkę!
 81 min.
Umtiti ukarany żółtą kartką.
 80 min.
Ależ szansa Portugalii! Wydawało się, że Nani dośrodkowuje, ale piłka schodziła do środka i prawie zaskoczyła Llorisa!
 79 min.
Zmiana też w ekipie portugalskiej. Sanches schodzi, za niego pojawia się Eder.
 78 min.
Giroud schodzi, na placu gry melduje się Pierre Gignac
 77min.
Oba zespoły przyspieszyły, zostało jeszcze kilkanaście minut. Jak to się skończy?
 75 min.
GIROUD! Świetny strzał, po którym Rui Patricio ratuje Portugalię!
 72 min.
Posiadanie piłki: Portugalia 59%, Francja 41%
 70 min.
Akcja Portugalczyków, ale zabrakło tempa. Przy piłce Francuzi.
 67 min.
Silva opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Moutinho.
 66 min.
TO MOGŁO BYĆ 1:0 DLA FRANCJI! Coman dośrodkował w pole karne, ale Griezmann za wysoko uderzył głową!
 63 min.
Żółta kartka dla Joao Mario, który faulował Giroud.
 61 min.
Za nami godzina gry. Oglądamy wyrównane widowisko, bramka całkowicie zmieniłaby obraz tego spotkania...
 59 min.
I pierwsza akcja Comana! Zagrał do Griezmanna, który uderzył prosto w Rui Patricio.
 58 min.
Będzie zmiana w ekipie Francji. Zejdzie Payet, wejdzie Coman.
 57 min.
Joano Mario zagrywał piłkę w pole karne, ale w porę interweniował Umtiti.
 54 min.
Pogba z dystansu, jednak bardzo niecelnie.
 52 min.
Sissoko zagrywał w pole karne, ale Giroud i Griezmann nie doszli do piłki.
 50 min.
Kilka dobrych podań Portugalczyków, którzy szybko znaleźli się pod polem karnym Francuzów. Potem jednak stracili piłkę.
 48 min.
Francuzi przy piłce, czekamy na pierwszą klarowną okazję po przerwie!

Gramy!
 45+2 min.
Przerwa. Kilka dobrych akcji Francuzów i kontuzja Ronaldo - to zapamiętamy z pierwszych 45 minut. Wracamy za chwilę!
 45 min.
Zderzenie dwóch graczy, potrzebna pomoc medyczna.
 43 min.
Ostatnie minuty pierwszej części spotkania, gra wyraźnie zwolniła.
 40 min.
Akcja Francuzów, Giroud w pojedynku z Fonte w szesnastce, ale piłkę złapał Rui Patricio.
 39 min.
Silva przekombinował! To była szybka akcja Portugalii, ale brakowało zdecydowania, pewności, jednej dobrej decyzji o strzale. Szkoda!
 37 min.
Oglądamy wyrównane spotkanie, chociaż to Francuzi są groźniejsi, kiedy przejmą piłkę.
 35 min.
Spóźnione wejście Cedrica, mamy pierwszą żółtą kartkę.
 34 min.
SISSOKO! Dobry strzał, ale refleksem wykazał się Rui Patricio!
 30 min.
Kolejna dobra akcja Sissoko, którego dzisiaj rozpiera energia. Wywalczył rzut rożny.
 29 min.
Jak poradzi sobie Portugalia? Kontuzja Ronaldo wymusiła zmianę taktyki.
 25 min.
Quaresma melduje się za Ronaldo.
 25 min.
Gracz Realu Madryt opuszcza boisko na noszach. Publiczność żegna go oklaskami.
 24 min.
Ronaldo prosi o zmianę! Nani przejmuje opaskę kapitana.
 23 min.
Silva! Strzał z dystansu zza pola karnego, obok bramki.
 23 min.
Sissoko zakończył akcję strzałem lewą nogą, zabrakło precyzji.
 21 min.
Francuzi wyszli z kontrą, ale akcję przerwał Pepe. Ronaldo wrócił na boisko. Będzie w stanie grać dalej?
 19 min.
CR7 jest opatrywany przy linii bocznej, na razie Portugalia gra w dziesiątkę!
 18 min.
Ronaldo chyba nie będzie mógł grać dalej! Gracz Portugalii znowu potrzebuje pomocy sztabu medycznego.
 16 min.
Za nami pierwszy kwadrans. Niezły początek, ale chcemy więcej! Od kilku minut gra toczy się głównie na środku boiska.
 12 min.
Francuzi na połowie rywali wymieniają podania. Portugalczycy czekają na błąd "Trójkolorowych".
 10 min.
GRIEZMANN! Świetnie podanie w szesnastkę i strzał głową! Zdołał jednak interweniować Rui Patricio.
 9 min.
Wraca na murawę Ronaldo, gramy dalej! To Payet ostro zatrzymywał gwiazdora Realu Madryt.
 8 min.
Ronaldo leży na boisku, gwizdy na Stade de France. Potrzebna jest pomoc medyczna. Mamy przerwę w grze.
 7 min.
Griezmann! Strzał obok słupka, ale to była dobra akcja Francuzów.
 6 min.
Sissoko uderzał z powietrza, ale wykonanie pozostawimy bez komentarza. Grę wznowi Rui Patricio.
 4 min.
Podanie Cedrica przed pole karne, zagapił się Koscielny, a piłkę przejął Nani, któremu zabrakło precyzji przy strzale.
 3 min.
Agresywny początek obu zespołów, już nikt nie myśli, ile ma na koncie żółtych kartek. To jest mecz o wszystko.
 2 min.
Akcja Francuzów, Payet wrzucał piłkę w szesnastkę, ale szybko wyjaśnił sytuację Fonte.

Zaczynamy finał Euro 2016!
 20:55
Piłkarze już są na boisku! Czas na hymny.
 20:52
Ponad 700 tancerzy na płycie boiska. Śpiewa Zara Larsson.
 20:46
Xavi wniósł trofeum! Trwa krótka ceremonia przed finałem Euro 2016 na Stade de France. Na boisku m.in. David Guetta.
 20:25
Składy:

Portugalia: Rui Patricio - Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Carvalho, Sanches, Silva, Mario - Nani, Ronaldo

Francja: Lloris - Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra - Sissoko, Pogba, Matuidi, Payet - Griezmann, Giroud

10 czerwca zabrzmiał pierwszy gwizdek na Euro 2016. Francuzi na Stade de France wygrali z Rumunią 2:1 po bramkach Oliviera Giroud i Dimitri Payeta. W następnych grupowych meczach „Trójkolorowi” także spisywali się bardzo dobrze. Wygrali z Albanią 2:0, a na koniec grupowych zmagań bezbramkowo zremisowali ze Szwajcarią. W 1/8 finału Francuzi wygrali z Irlandią 2:1, a w ćwierćfinale rozbili Islandczyków aż 5:2. Gospodarze mistrzostw Europy najtrudniejsze zadanie mieli jednak w półfinale. Ich rywalem byli Niemcy, uznawani za faworytów do końcowego triumfu. Sensacja stała się jednak faktem. Zespół Didiera Deschampsa pokonał mistrzów świata 2:0. Bohaterem tego spotkania został Antoine Griezmann, strzelec dwóch goli, które dały Francuzom awans do finału.

Po najmniejszej linii oporu

Portugalia z Cristiano Ronaldo na czele, jeszcze przed turniejem we Francji była wśród drużyn wymienianych jako te, które zajdą najwyżej. Początek rywalizacji na Euro nie zapowiadał jednak fajerwerków w wykonaniu podopiecznych Fernando Santosa. Zaczęło się od remisu 1:1 z Islandią. Potem miał być przełom, ale Portugalczycy znowu podzielili się punktami, tym razem z Austrią. W ostatnim meczu w grupie F z Węgrami co prawda Portugalczycy strzelili trzy gole, ale… stracili tyle samo. Trzy punkty na koncie zapewniły ekipie Santosa awans z trzeciego miejsca. W 1/8 finału Ronaldo i jego koledzy wyrzucili za burtę Chorwację. Dopiero w 117. minucie Ricardo Quaresma trafił do siatki i dał  swojemu zespołowi awans. Ćwierćfinał pamiętamy wszyscy. Portugalczycy stoczyli morderczy bój z Polakami. Była dogrywka i rzuty karne, w których drużyna Santosa po prostu miała więcej szczęścia i przeszła dalej. Próbkę lepszej gry w wykonaniu Portugalii mieliśmy dopiero w półfinale, kiedy ograła Walię 2:0.

"Jesteśmy w finale i go wygramy"

Na placu boju zostały więc dwie drużyny, a przed nami ostatnie, najważniejsze spotkanie na Euro 2016. Przed finałem pewnością siebie tryska selekcjoner Portugalii. – Jedna sprawa to co myślą ludzie. A druga, jak jest naprawdę. Wygrywaliśmy, więc jesteśmy w finale. I go wygramy – stwierdził Santos. Trener Didier Deschamps podkreślił, że przed turniejem jego zespół grał tylko mecze towarzyskie, który nigdy nie oddają w pełni rzeczywistej formy zespołu. Mówił także na temat Ronaldo. – Jeśli nawet istnieje jakiś anty-Ronaldo plan, to nikt jeszcze nie znalazł tej recepty – przekonywał. – Są w futbolu dwie rzeczy, z którymi trudno walczyć: szybkość i dobra gra w powietrzu. Ronaldo ma obie – dodał.

Jeśli spojrzymy na klasyfikację strzelców Euro 2016, pierwsza piątka to Francuzi i Portugalczycy. Niezawodny na tym turnieju jest Griezmann, który jest największą nadzieją „Trójkolorowych”. Portugalczycy są zapatrzeni w Ronaldo, ale gwiazdor Realu Madryt nie pokazuje pełni swoich możliwości. Jak będzie w niedzielę na Stade de France? Czeka nas wieczór pełen piłkarskich emocji. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godz. 21:00.