Świetna statystyka Polaków po Euro 2016. Nie przegrywali ani przez minutę

Świetna statystyka Polaków po Euro 2016. Nie przegrywali ani przez minutę

Dodano:   /  Zmieniono: 6
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło: Newspix.pl / Piotr Kucza
Polacy zakończyli udział w Euro 2016 na ćwierćfinale, jednak mogą pochwalić się imponującą statystyką. Na turnieju we Francji nie przegrywali bowiem ani przez minutę.

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na Euro 2016 od spotkania z Irlandią Północną. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 1:0 po bramce Arkadiusza Milika w 51. minucie.

Zwycięstwo w meczu otwarcia! Polska wreszcie wygrywa na Euro!

Potem przyszedł bój z Niemcami, który zakończył się bezbramkowym remisem.

W ostatnim grupowym starciu zespół Adama Nawałki wygrał 1:0 z Ukraina dzięki bramce Jakuba Błaszczykowskiego.

W 1/8 finału Biało-czerwoni mierzyli się ze Szwajcarią. Objęli prowadzenie po golu Błaszczykowskiego. Później Helweci odrobili straty, ale mecz po 120. minutach gry zakończył się remisem 1:1. Dopiero po rzutach karnych Polacy awansowali do kolejnej fazy turnieju.

W ćwierćfinale, w starciu z Portugalią Polacy błyskawicznie wyszli na prowadzenie po bramce Roberta Lewandowskiego. W 33. minucie Renato Sanches doprowadził do remisu. Podopieczni Nawałki odpadli z turnieju po serii rzutów karnych.

Odpadli po karnych, ale stworzyli historię. Dziękujemy!

Reprezentacja Polski we wszystkich meczach na Euro 2016 nie przegrywała ani przez sekundę. To wyjątkowe osiągnięcie. Biało-czerwoni są czwartą drużyną w historii, która odpadła z mistrzostw Europy w takich okolicznościach.