Świetna statystyka Polaków po Euro 2016. Nie przegrywali ani przez minutę

Świetna statystyka Polaków po Euro 2016. Nie przegrywali ani przez minutę

Dodano:   /  Zmieniono: 6
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski / Źródło: Newspix.pl / Piotr Kucza
Polacy zakończyli udział w Euro 2016 na ćwierćfinale, jednak mogą pochwalić się imponującą statystyką. Na turnieju we Francji nie przegrywali bowiem ani przez minutę.

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na Euro 2016 od spotkania z Irlandią Północną. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 1:0 po bramce Arkadiusza Milika w 51. minucie.

Zwycięstwo w meczu otwarcia! Polska wreszcie wygrywa na Euro!

Potem przyszedł bój z Niemcami, który zakończył się bezbramkowym remisem.

W ostatnim grupowym starciu zespół Adama Nawałki wygrał 1:0 z Ukraina dzięki bramce Jakuba Błaszczykowskiego.

W 1/8 finału Biało-czerwoni mierzyli się ze Szwajcarią. Objęli prowadzenie po golu Błaszczykowskiego. Później Helweci odrobili straty, ale mecz po 120. minutach gry zakończył się remisem 1:1. Dopiero po rzutach karnych Polacy awansowali do kolejnej fazy turnieju.

W ćwierćfinale, w starciu z Portugalią Polacy błyskawicznie wyszli na prowadzenie po bramce Roberta Lewandowskiego. W 33. minucie Renato Sanches doprowadził do remisu. Podopieczni Nawałki odpadli z turnieju po serii rzutów karnych.

Odpadli po karnych, ale stworzyli historię. Dziękujemy!

Reprezentacja Polski we wszystkich meczach na Euro 2016 nie przegrywała ani przez sekundę. To wyjątkowe osiągnięcie. Biało-czerwoni są czwartą drużyną w historii, która odpadła z mistrzostw Europy w takich okolicznościach.

Nie wspomina sie o innym rekordzie - Polacy strzelili najmniej bramek ze wszystkich cwiercfinalistow ,a nawet sposrod szesnastu zespolow ,ktore zostaly na placu boju po fazie grupowej nikt nie strzelil mniej .Polska byla tez druzyna ,ktora najchetniej ze wszystkich uczestnikow chciala rozstrzygac losy rywalizacji w rzutach karnych . Znalezlismy sie tez w ekskluzywnym gronie takich futbolowych poteg jak Austria ,Wegry i Islandia - te wlasnie ekipy oraz nasza reprezentacja nie przegraly meczu z Mistrzami Europy ,a to przeciez nie w kij dmuchal.
    • tomek323 IP
      czas wrócić do realu i wreszcie sprawdzić : co to jest pzpn, kto przy nim się kręci , za co dostają pieniądze ludzie tam zatrudnieni, że reprezentacja to nie wszystko, a  w rozbudowanej lm , polski zespół grał 22 lata temu, że jak się ogląda przeciętny mecz ligowy , to się chce płakać, a frekwencja na drogich i nowych stadionach jest podobna do albańskiej; podsumowując : po co ten sport, poza zarabianiem dla tzw. działaczy i mydleniem oczu pospólstwu....
      • amnera IP
        potężna chmura szelfowa widziana w Grzegorzówce k. Rzeszowa
        • stary Polak IP
          ta. i k.... ch...j z tego.
          więcej się działo podczas JEDNEGO meczu polskiej drużyny Górskiego na mundialu w Niemczech niż podczas WSZYSTKICH meczów tego francuskiego.
          I wtedy 3 miejsce było dla nas smutnym wydarzeniem, przypadkiem spowodowanym przegraną "w piłkę wodną" z Niemcami. A po drodze rozwalaliśmy tuzy - Włochy, Argentynę, wreszcie wielką Brazylię.
          • (wujek) Olek IP
            No, tak jest, jak sie po amerykansku zastapi myslenie liczeniem: Ani sekundy nie przegrywali, ale nie wygrali tzn. przegrali. Pippi Ponczoszanka gratuluje dowolnosci: 2x2=6!