NA ŻYWO: Austria - Polska. Mamy gola! Zgadnijcie kto strzelił!

NA ŻYWO: Austria - Polska. Mamy gola! Zgadnijcie kto strzelił!

Austria   Polska
0 1
Krzysztof Piątek
Krzysztof PiątekŹródło:Newspix.pl / Lukasz Grochala/Cyfrasport
W czwartek 21 marca reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka rozpoczyna eliminacje do Mistrzostw Europy 2020. Już w pierwszym meczu Biało-czerwoni mierzą się z Austrią – naszym głównym rywalem do pierwszego miejsca w grupie. Początek spotkania o 20:45. Na Wprost.pl prowadzić będziemy relację tekstową z tego spotkania.

90 min. +4
KONIEC! POLSKA WYGRYWA Z AUSTRIĄ!
 90 min. +3
Strzał Austriaków ląduje za linią końcową. Ostatnie sekundy spotkania...
 90 min. +2
Alaba mocno z dystansu! Broni Szczęsny! Piłkę stracił... Pazdan.
 90 min. +2
Austriacy po ostatniej akcji już nawet nie plują sobie w brodę:

90 min. +1
Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Kamil Grosicki, w jego miejsce Michał Pazdan.
 90 min.
Bednarek po sytuacji Janko:

89 min.
Arnautović z daleka. Beznadziejny strzał. Nic mu dzisiaj nie wychodzi.
 88 min.
Marc Janko! Doszedł do główki w polu karnym Szczęsnego, ale nie trafił w bramkę! To ostatnie ostrzeżenie dla Polaków.
 87 min.
Szczęsny poza swoim polem karnym! Powracają koszmary polskiego kibica! Nasi zawodnicy proszą się o kłopoty!
 86 min.
Lewandowski fauluje Woebera. W ataku znów Austriacy.
 85 min.
Rozpracowali Polaków przeciwnicy, Maximilian Woeber dogrywał nieatakowany. To mogło źle się skończyć. Faulowany jednak Kamil Glik i od bramki Szczęsny.
 84 min.
Chwila magii ze strony Lewandowskiego. Po jego dwóch zagraniach mogło być groźnie, ale Frankowski w ostatnim momencie źle odgrywał piłkę. Szkoda wysiłków naszego kapitana.
 83 min.
Z boiska schodzi Florian Grillitsch. W jego miejsce napastnik Karim Onisiwo.
 82 min.
Polacy nabrali wiary we własne umiejętności. Wreszcie to nasza reprezentacja wymienia podania, a Austriacy przez pośpiech gubią piłkę w łatwy sposób.
 81 min.
Strzał Krychowiaka zza pola karnego! Łapie Lindner.
 80 min.
Z boiska schodzi Valentino Lazaro. W jego miejsce Marc Janko.
 79 min.
Grosicki sunął lewą strona, wyprzedził przeciwnika, ale nie dograł celnie piłki. Miał w polu karnym aż trzech kolegów z drużyny. Powinien był to zrobić lepiej.
 78 min.
Austriacy próbują odpowiedzieć, ale Kędziora blokuj kiepskiego dziś Alabę.
 77 min.
Dobre przejęcie piłki przez Piątka, dobra centra... nie ma strzału...
 76 min.
Może i Piątek nie trafił w stuprocentowej sytuacji, ale twórcy memów wiedzą swoje:

75 min.
Lewandowski do Piątka, napastnik Milanu sam na sam z bramkarzem i... nie trafia! Niesamowite. Powinno być 2:0.
 73 min.
Austriacy próbują odrobić, ale ich wrzutki w pole karne Szczęsnego nie przynoszą pożytku.
 72 min.
Tym razem bliski szczęścia Klich, wyciągnął się do piłki we wślizgu, niestety nie ma bramki na 2:0.
 71 min.
Grosicki wychodził z akcją ale obrońcy wygonili go do boku boiska, blokując tę kontrę.
 70 min.
 69 min.
Memy po tym meczu będą tak czy inaczej:

69 min.
Dobitka głową z najbliższej odległości. Wcześniej ładnie z woleja strzelał Kędziora.
 68 min.
GOOOOOOOOOL!!!! ZGADNIJCIE KTO!!!!
 67 min.
I już Polacy od rzutu rożnego. Kamil Grosicki dośrodkowuje.
 67 min.
Jednak Arnautović! Obok bramki. As West Hamu nie pokazuje dzisiaj niczego szczególnego.
 66 min.
Wybijamy bez problemu. Gorzej z utrzymaniem piłki. Austriacy znów atakują. Kazaro boleśnie kopnięty przez Kędziorę przed samym polem karnym. Znów Alaba ustawia się przy piłce. Oby poszło mu tak samo jak w ostatnich przypadkach.
 65 min.
I od rzutu rożnego już Austriacy.
 64 min.
Co za akcja Polaków! Stadiony świata! Frankowski do Piątka, Piątek zgrywał do Grosickiego i piłka w ostatniej chwili wybijana na rzut rożny (którego nie zauważył sędzia).
 63 min.
Kolejny faul, tym razem Bereszyński przewracał Baumgartlingera.
 63 min.
Lewandowski fauluje Sabitzera. Austriacy od własnej połowy.
 62 min.
Rośnie wiara w narodzie:

61 min.
Po chwili niefrasobliwe podanie Lewandowskiego i groźna akcja Austriaków, zakończona jednak niecelnym strzałem.
 60 min.
Piątek przy piłce, wyłożył do kolegi i zablokowany strzał na bramkę Lindnera!
 60 min.
Polacy wychodzili z kontrą 4 na 4, ale Frankowski niczego z tą piłką nie zrobił. Z łatwością wybił mu Julian Baumgartlinger.
 59 min.
Bednarek fauluje Arnautovicia. Mamy zmianę. Piątek za Zielińskiego. Publika szaleje!
 58 min.
Wzmaga się doping publiczności, która zauważyła Krzysztofa Piątka rozgrzewającego się przy linii bocznej.
 57 min.
Zieliński będzie miał problem z dokończeniem tego meczu. Znów leżał na ziemi, zwijając się z bólu. Szykuje się wymuszona zmiana?
 56 min.
Sabitzer dobrze znalazł podaniem Arnautovicia, ten złamał do środka i próbował uderzać w okienko bramki Szczęsnego. Niewiele się pomylił!
 55 min.
Sabitzer! Mocny strzał, ale na nasze szczęście ponad bramką.
 54 min.
Arnautović genialnie podawał sobie piłkę z Lazaro. Bereszyński musiał faulować na wysokości pola karnego. Co zrobią z tym prezentem Austriacy? Kartka dla naszego zawodnika.
 53 min.
Znów Lewandowski bierze się za rozgrywanie piłki, lekko przerzucał piłkę ponad obrońcami, ale ta nie dotarła do Klicha.
 52 min.
Lewandowski piętą do Frankowskiego, było groźnie, ale kompletnie źle dośrodkowywał nasz zawodnik. Szkoda tej akcji.
 51 min.
Ostro dośrodkowywana piłka ominęła obrońców, ale żaden z naszych zawodników nie zdołał do niej dobiec.
 50 min.
Piotr Zieliński wciąż trzyma się za plecy. Czy będzie w stanie dokończyć ten mecz?
 49 min.
Lewą stroną popędził Zieliński, przedarł się przez trójkę zawodników Austrii, ale zatrzymywany nieprzepisowo przez Dragovicia. Długo podnosił się z ziemi po tym starciu.
 48 min.
Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie, tym razem dochodzące i znowu nic z tego. Od bramki Wojciech Szczęsny.
 48 min.
Piłka odchodząca od bramki... rzut rożny. Czujnie nasi obrońcy.
 47 min.
Alaba faulowany przez Krychowiaka na wysokości naszego pola karnego. Rzut wolny dla Austrii.
 47 min.
Teraz to Lewandowski prostopadle zagrywał do Zielińskiego! Piłka przecięta przez defensywę przeciwnika.
 46 min.
Dobra akcja lewą stroną Grosickiego. Spokojnie jednak obrońcy, nie pozwolili na dośrodkowanie.
 46 min.
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Odważna decyzja trenera Brzęczka. Zmiana już po pierwszej połowie. Na boisku za Arka Milika pojawi się Krzy... Przemysław Frankowski!

I drugie ważne pytanie: kiedy zobaczymy Piątka?

Najgroźniejszy zawodnik reprezentacji Austrii to...

Twitter aż wrze od komentarzy:

Internauci czują, że los trenera Brzęczka jest mocno związany z kolejnymi 45 minutami tego spotkania. Już w pierwszej połowie wrzucili kilka celnych memów. Aż trudno wyobrazić sobie co mogłoby się dziać, gdyby Polacy nie wygrali tego spotkania. Miejmy nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie,.

Najgroźniejszą sytuację w ciągu tych 45 minut miał Kamil Grosicki, który szczęśliwie znalazł się z piłką w dogodnym do strzału miejscu. Jego świetne uderzenie czubkami palców wybronił jednak Heinz Lindner, który tym samym zasłużył sobie na najwyższą notę spośród wszystkich piłkarzy znajdujących się na boisku. Miejmy nadzieję, że po przerwie jego notowania spadną dzięki dobrej grze Biało-czerwonych.

Austriacy wyglądają przy piłce lepiej, choć ich akcje są odrobinę zbyt przewidywalne. Większość kończy się nieudanymi zagraniami Alaby, który w pierwszej połowie mógłby spokojnie grać w koszulce reprezentacji Polski. Kiedy już przeciwnikom uda się oddać celny strzał lub wrzucić piłkę w pole karne, dobrze interweniuje Wojciech Szczęsny.

Po pierwszej połowie Polska bezbramkowo remisuje z Austrią. Razi nieumiejętność dłuższego utrzymania się przy piłce i wymienienia kilku podań przez Biało-czerwonych. Grę Polaków próbuje ciągnąć Robert Lewandowski, wspierany przebłyskami Zielińskiego. Jeden dobry strzał miał też Kamil Grosicki.
 45 min.
Robert Lewandowski domagał się odgwizdania faulu. Krótką sprzeczkę z Dragoviciem przerywa jednak gwizdek sędziego. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!
 44 min.
Znów Zieliński, ładną sztuczką, wywalczył rzut z autu.
 44 min.
Zieliński do Klicha, ten dośrodkowuje... niestety minimalnie niecelnie. Szkoda.
 43 min.
Na boisku bez fajerwerków, więc kibice rozglądają się za innymi atrakcjami:

43 min.
Rzut rożny nie przyniósł jednak nam żadnych korzyści.
 42 min.
Dobra akcja Polaków, znów zapoczątkowana przez zagranie Lewandowskiego. Nasz kapitan dzisiaj jest najjaśniejszą postacią reprezentacji.
 41 min.
Atak Austriaków spełzł na niczym. Od bramki Wojciech Szczęsny.
 40 min.
Grosicki prostym zwodem minął obrońcę i dogrywał w pole karne. Koledzy nie ruszyli jednak do piłki niedokładnie wybijanej przez Austriaków.
 39 min.
Sabitzer groźnie wrzucał w nasze pole karne. Piłka wybita głową przez jednego z naszych piłkarzy.
 38 min.
Kiks naszego obrońcy i szybka kontra Austriaków. Alaba wywalczył rzut rożny.
 37 min.
Dobrze Polacy lewą stroną, Zieliński konstruuje akcje Polaków. Niestety Lewandowski zmarnował piłkę.
 36 min.
Internet jest bezlitosny. Nie skończyła się jeszcze pierwsza połowa, a tu już kolejny mem:

35 min.
...który jednak na nic się nie przydał. Piłkę bez trudu złapał Lindner.
 35 min.
Austriacy chyba sami się uśpili tym rozgrywanie. Pressing Polaków przyniósł w końcu skutek i wywalczyliśmy rzut rożny...
 34 min.
Przez dłuższy moment przy piłce Austriacy, śrubują statystyki.
 33 min.
Zaledwie 34 proc. posiadania piłki po stronie reprezentacji Polski, 66 proc. Austriaków.
 32 min.
Niezła piłka do Grosickiego, ale podanie przecina w ostatniej chwili Martin Hinteregger.
 31 min.
Przez chwilę mieliśmy pokaz żonglerki rodem z niższych lig angielskich. Piłka spędzała więcej czasu w powietrzu niż na murawie. Nie na taką grę liczyli kibice.
 30 min.
Strzał Alaby, ale wyjątkowo niecelnie jak na tego zawodnika.
 30 min.
Sabitzer faulowany przez Kędziorę tuż przed polskim polem karnym. Z tego miejsca groźnie potrafi uderzyć David Alaba.
 29 min.
I jeszcze raz. Oby nie była to jedyna powtórka warta oglądania po tym meczu:

28 min.
Zagranie Lewandowskiego z innej kamery:

27 min.
Powtórka strzału pokazuje, że Grosicki uderzał idealnie przy słupku. Jak bramkarz Austrii to wybronił?
 27 min.
Grosicki od rzutu rożnego... po krótkim zamieszaniu sytuację wyjaśnia sędzia.
 26 min.
Grosicki! Potężny strzał! Lindner broni czubkami palców!
 25 min.
Dobra akcja Polaków prawą stroną ale dośrodkowanie nie znalazło odbiorcy.
 25 min.
Bereszyński ładnie obrócił się z piłką i uspokoił sytuację. Polacy w końcu przytrzymali przez chwilę futbolówkę. Od razu wzmógł się też doping polskich kibiców. "Polska, Biało-czerwoni" na stadionie w Wiedniu.
 24 min.
I znowu strzał, tym razem Julian Baumgartlinger. Bez problemu łapie Szczęsny.
 24 min.
Szczęsny! Ratuje nasz zespół, wyprzedzając Arnautovicia i zdejmując mu piłkę z głowy!
 23 min.
Zamieszanie w polu karny i Glik strzela głową!! Niestety za lekko i prosto w bramkarza.
 23 min.
Zieliński zagrywał do Lewandowskiego i niespodziewanie zarobił rzut rożny. Obrońcy Austrii w lekkiej panice wybijali poza boisko.
 22 min.
Tymczasem kibice już tworzą memy:

21 min.
Martwi fakt, że Polacy nie potrafią wymienić pięciu, czy nawet trzech podań. Błyskawicznie oddają piłkę przeciwnikom.
 20 min.
Alaba z daleka! Mocno ale i niecelnie.
 19 min.
Zobaczmy to jeszcze raz - Lewandowski magicznie zamienił się w Ronaldinho:

18 min.
Kapitan naszej reprezentacji daje dobry przykład. W kolejnej akcji to znów po jego zagraniu groźnie było pod bramką Lindnera.
 17 min.
Powtórki pokazują jednak, że Lewandowski był faulowany.
 17 min.
Lewandowski popędził skrzydłem za piłką! Przewrócił się jednak po kontakcie z obrońcą przeciwnika. Sędzia nie dopatrzył się tam faulu.
 16 min.
Odzyskujemy piłkę. Niestety szybko oddajemy ją Austriakom.
 15 min.
I jeszcze jeden rzut rożny po wybiciu polskich obrońców.
 15 min.
Alaba znów wrzuca z lewej strony. Od rzutu rożnego Austriacy.
 14 min.
Świetne zagranie Lewandowskiego do Zielińskiego. Szkoda tylko, że akcja nie była zakończona strzałem.
 13 min.
Niesamowicie groźna sytuacja Austrii! Zepsuł Arnautović, miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Nie trafił jednak czysto w piłkę, a jego strzał trafił w Jana Bednarka.
 13 min.
Ostry wślizg Arka Milika. Sędzia uznał, że zbyt ostry. Od rzutu wolnego Austriacy.
 12 min.
Polacy z kontrą, wychodziło 5 zawodników, ale Kamil Grosicki nie zrozumiał się z Mateuszem Klichem i w głupi sposób oddajemy piłkę przeciwnikom.
 11 min.
Na boisku przez chwilę leżał Marcel Sabitzer. Nie potrzebował jednak pomocy fizjoterapeutów.
 10 min.
Znów Alaba z Anautoviciem na lewej stronie, znów dośrodkowanie zablokowane przez Kędziorę. Zbyt łatwo piłka dociera w ten region boiska. Któreś z tych dośrodkowań może w końcu dotrzeć do adresata.
 9 min.
Ładnie zapowiadała się ta akcja Polaków, trzech naszych zawodników weszło w pole karne przeciwnika, ale niestety sędzia dopatrzył się tam faulu w ataku i przerwał grę.
 8 min.
I kolejny strzał, szczęśliwie piłka odbiła się od polskiego obrońcy i wyłapał ją Wojciech Szczęsny. Austria naciera coraz śmielej.
 8 min.
Sabitzer! Broni Szczęsny! Mocny strzał, dobra parada polskiego bramkarza!
 7 min.
Wybicie Szczęsnego, ale tracimy piłkę, zaczynają Austriacy.
 6 min.
Po wznowieniu gry szybko przejmują jednak Austriacy i przenoszą piłkę na prawą stronę boiska.
 6 min.
Grosicki próbuje prawą stroną, wywalczył aut na dobrej wysokości.
 5 min.
Dośrodkowuje Grosicki... Wybija Dragović.
 5 min.
Rzut rożny dla Polski.
 4 min.
Znowu Alaba, Lazaro blisko piłki, ale wybija zabezpieczający akcję Krychowiak.
 3 min.
Alaba doskonale dośrodkowuje do Arnautovicia! W ostatniej chwili wybijają polscy obrońcy.
 2 min.
Długa piłka do Milika, ale bez problemu łapie ją bramkarz Heinz Lindner.
 2 min.
Valentino Lazaro groźnie dogrywał piłkę w pole karne Wojciecha Szczęsnego, ale jego kolega nie wiedział co zrobić z futbolówką. Nasi stoperzy chyba zostawili tam za dużo miejsca.
 1 min.
Na rywala mocniej nacisnął Arkadiusz Milik i tym razem to oni gubią piłkę.
 1 min.
Udany pressing Austriaków i przechwyt piłki.

ZACZĘLI!

Wysłuchaliśmy hymnów obu reprezentacji. Za chwilę początek meczu!

Za 5 minut pierwszy gwizdek meczu z Austrią. Piłkarze są już na murawie Ernst-Happel-Stadion.

A to skład, o jakim marzyli kibice ;)

Mecz Austria –  rozgrywany na Ernst-Happel-Stadion rozpocznie się w czwartek 21 marca o godzinie 20:45. Transmisja na żywo będzie dostępna w TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Studio przedmeczowe na Polsat Sport rozpocznie się o godz. 18, w TVP Sport o 19.15, a w TVP 1 o godz. 20.30. Spotkanie eliminacji ME 2020 Austria – Polska będzie można obejrzeć także w internecie, na stronie sport.tvp.pl oraz na platformie ipla.tv.