Euro U-21: Koncertowa gra Hiszpanów i zwycięstwo Portugalii. Siedem goli na początek rywalizacji w grupie B

Euro U-21: Koncertowa gra Hiszpanów i zwycięstwo Portugalii. Siedem goli na początek rywalizacji w grupie B

Marco Asensio
Marco Asensio Źródło:Newspix.pl / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl
We wtorek rywalizacja na Mistrzostwach Europy U-21 przeniosła się do grupy B. Portugalia wygrała w Bydgoszczy z Serbią 2:0. Z kolei Hiszpanie rozbili w Gdyni Macedonię aż 5:0. Bohaterem tego spotkania został Marco Asensio, który skompletował hat-tricka.

Serbowie to mistrzowie świata U-20 z 2015 roku, jednak w starciu z Portugalią nie zdołali ani razu trafić do siatki. W 37. minucie Goncalo Guedes uderzeniem głową z bliska pokonał bramkarza. W tej sytuacji fatalnie między słupkami zachował się były golkiper Lechii Gdańsk Vanja Milinković-Savić. Mimo że Serbowie przegrywali, stwarzali sobie lepsze okazje niż drużyna, którą prowadzi trener Rui Jorge. W 58. minucie mogło być 1:1, ale Marko Grujić źle skierował piłkę po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony. Kropkę nad „i” w tym spotkaniu postawił w samej końcówce Bruno Fernandes. Gracz Sampdorii wykorzystał fantastyczne podanie, którym popisał się Renato Sanches z Bayernu Monachium. Pierwszy mecz w grupie B na Euro U-21 zakończył się zwycięstwem Portugalii 2:0.

Wynik spotkania w Bydgoszczy był jednak w cieniu po tym, co wydarzyło się w Gdyni w starciu Hiszpanii z Macedonią. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego urządziła obie festiwal strzelecki na Pomorzu i wygrała aż 5:0. Już w 10. minucie meczu Saul Niguez otworzył wynik strzałem z przewrotki. Zespół Alberta Celadesa poszedł za ciosem i szybko zdobył drugą bramkę. Niesamowitą techniką wykazał się Marco Asensio, który z 25 metrów efektownie przelobował bramkarza. Jeszcze przed przerwą Hiszpanie mieli rzut karny, który na gola pewnie zamienił Gerard Deulofeu.

Po zmianie stron przypomniał o sobie Asensio. Pomocnik Realu Madryt ograł dwóch obrońców, a potem uderzył z 10 metrów w kierunku bramki. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W 72. minucie Asensio miał już na swoim koncie hat-tricka. Gracz „Królewskich” znowu potwierdził swoje umiejętności indywidualną akcją, którą zakończył uderzeniem z 16 metrów. Wynik 5:0 dla Hiszpanów utrzymał się do końcowego gwizdka.

W niedzielę 18 czerwca swoją przygodę z UEFA Euro U-21 rozpoczną zespoły z grupy C. W Tychach o godz. 18:00 Niemcy zagrają z Czechami. Z kolei o 20:45 Dania zmierzy się z Włochami w Krakowie.