Euro U-21: Co za mecz w Gdyni! Efektowna wygrana, a potem rozpacz

Euro U-21: Co za mecz w Gdyni! Efektowna wygrana, a potem rozpacz

Kadr z meczu Macedonia - Portugalia
Kadr z meczu Macedonia - Portugalia Źródło: Newspix.pl / TOMASZ ZASINSKI / 058SPORT.PL
Aż siedem goli oglądaliśmy na zakończenie rywalizacji w grupie B Mistrzostw Europy U-21. Najwięcej emocji było w Gdyni, gdzie Portugalia wygrała z Macedonią 4:2 i do końca walczyła o awans do półfinału.

Zacznijmy jednak od spotkania w Bydgoszczy, gdzie Hiszpania wygrała z Serbią 1:0 po bramce Denisa Suareza. Alvaro Odriozoli dośrodkował w szesnastkę, a gracz FC Barcelony pewnie wykończył akcję. Serbowie mieli utrudnione zadanie, bo od 41. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Urosa Djurdjevicia. Hiszpanie kontrolowali przebieg meczu i bez problemu dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka. Zespół Alberta Celadesa awans miał zapewniony już po drugim grupowym meczu z Portugalią (wygrana 3:1 - red.), ale w piątek postawił kropkę nad „i”. W trzech spotkaniach w grupie B Hiszpania strzeliła aż dziewięć goli i z kompletem punktów zameldowała się w półfinale Euro U-21.

Euro U-21: Znamy pierwszego półfinalistę! W Gdyni padł gol „stadiony świata”

Cios za cios

O wiele więcej działo się na stadionie w Gdyni, gdzie Portugalia walczyła o awans z Macedonią. Ostatecznie ekipa trenera Rui Jorge żegna się z turniejem, mimo że wygrała 4:2. Portugalczycy w tabeli zespołów z drugich miejsc nie wyprzedzili Słowacji, zabrakło im jednej bramki. Dlatego emocje w tym meczu towarzyszyły nam do ostatnich sekund. Portugalia otworzyła wynik już w 2. minucie. Edgar Ie strzelił gola głową po rzucie rożnym. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Znowu mieliśmy okazję podziwiać niesamowite umiejętności, jakie zaprezentował Bruma. Pomocnik Galatasaray ruszył lewą stroną, zszedł do środka i popisał się się kapitalnym strzałem, po którym piłka wylądowała w okienku bramki. Przed przerwą Enis Bardi uderzył z dystansu i dał swojej drużynie nadzieję na odrobienie strat. Po 45 minutach było 2:1.

Po zmianie stron Daniel Podence wpisał się na listę strzelców, ale Macedonia w 80. minucie trafiła na 2:3 i zrobiło się nerwowo. W doliczonym czasie gry po raz kolejny piłkę do siatki wpakował Bruma. Na więcej sędzia już nie pozwolił w tym spotkaniu. Portugalczycy żegnają się z Euro U-21 z 6 punktami na koncie. Słowa uznania należą się Macedonii, która kończy rywalizację w grupie B z jednym punktem, ale w każdym meczu stawiała rywalom poprzeczkę bardzo wysoko.