Finał Euro U-21 NA ŻYWO: Niemcy - Hiszpania

Finał Euro U-21 NA ŻYWO: Niemcy - Hiszpania

Niemcy U-21  -  Hiszpania U-21
Niemcy U-21   Hiszpania U-21
1 0
Radość Niemców po golu w meczu z Hiszpanią
Jeden gol wystarczył Niemcom, by pokonać Hiszpanię w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. Zespół Stefana Kuntza wygrał 1:0 po bramce Mitchella Weisera.

90+4 min.
KONIEC! Niemcy wygrywają Mistrzostwa Europy U-21 po raz drugi w historii!
 90+2 min.
Jeszcze w akcji Hiszpanie, ale nie widać tu jakiejś szalonej walki o wyrównanie wyniku.
 90 min.
Saul robił sobie miejsce do strzału, ale przyblokowali go rywale. Chwilę później żółtą kartkę dostał Vallejo.
 88 min.
Kolejna zmiana trenera Kuntza. Philipp opuszcza boisko. Wchodzi Öztunali.
 86 min.
Widać nerwy po obu stronach. Przy piłce Niemcy, którzy mają rzut rożny.
 83 min.
Kolejne zmiany. W niemieckiej ekipie Kohr zastąpił Haberera. W hiszpańskim zespole Mayoral wszedł za Llorente.
 81 min.
Gnabry kończy swój pewny, udany występ. Zastępuje go Amiri.
 80 min.
Niemcy na własnej połowie, a Hiszpanie budują przewagę. Zostało kilkanaście minut!
 79 min.
Hiszpanie coraz częściej pod polem karnym Niemców. A podopieczni Kuntza faulują i łapią żółte kartki. Tym razem do notesu sędziego trafił Meyer.
 76 min.
Szybka kontra Hiszpanów, Bellerin przebiegł z piłką 30 metrów, ale potem, po złej wymianie podań - strata.
 73 min.
CEBALLOS! Ależ to była efektowna indywidualna akcja. Hiszpan minął dwóch rywali i uderzył zza pola karnego. Zabrakło kilku centymetrów...
 71 min.
Ramirez opuszcza boisko. Zmienia go Williams.
 68 min.
Sporo walki i szarpanej gry. Hiszpanie jeszcze nie postawili wszystkiego na jedną kartę, ale to już ostatnia faza meczu. Czeka nas bardzo gorąca końcówka.
 65 min.
Gnabry podawał prostopadle do Meyera, ale ostatecznie futbolówkę przejął bramkarz.
 62 min.
Mecz ogląda 14 059 widzów.
 61 min.
Gnabry wpadł z piłką w szesnastkę i uderzył w kierunku wychodzącego bramkarza. Kepa wybił piłkę na rzut rożny.
 60 min.
Akcja Niemców zakończona strzałem Arnolda. Zabrakło precyzji.
 58 min.
SAUL! Dobre uderzenie, ale czujny był Pollersbeck. To był PIERWSZY celny strzał Hiszpanów w tym meczu...
 56 min.
Hiszpanie trochę lepiej wyglądają po przerwie. Czekamy na pierwsze dobre okazje!
 54 min.
Llorente dostał żółtą kartkę za próbę wpływania na decyzje sędziego.
 52 min.
Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Stark.
 51 min.
Jonny kończy swój występ. Na boisku melduje się Gaya.
 50 min.
Wślizg Haberera i żółta kartka.
 48 min.
Jeśli Niemcy zagrają tak pewnie, jak w pierwszej połowie, to Hiszpanie będą musieli zaprezentować się co najmniej tak dobrze, jak w półfinale z Włochami, żeby coś zmienić w tym meczu.

Wracamy do Krakowa!
 45 min.
Przerwa! to było rewelacyjne 45 minut Niemców. Wracamy za chwilę na drugą połowę.
 43 min.
Saul Niguez ukarany żółtą kartką.
 42 min.
Ta bramka wisiała w powietrzu. A Hiszpanie nie są przyzwyczajeni do sytuacji, kiedy muszą odrabiać straty. Czekają nas pasjonujące kolejne minuty!
 40 min.
GOOOOOL! Niemcy prowadzą! Fantastycznie zagrał Toljan w pole karne, Weiser wszedł pod piłkę i głową posłał ją do siatki, w kierunku dalszego słupka.
 39 min.
Spore zamieszanie w polu karnym Hiszpanów zakończone niecelnym strzałem Haberera. Piłka wylądowała... na dachu.
 35 min.
Rzut rożny dla Hiszpanów, znowu krótko rozegrany, ale nie przyniosło to żadnego zagrożenia pod bramką.
 32 min.
W końcu do głosu doszli Hiszpanie, ale nie stworzyli większego zagrożenia. Za nami pół godziny gry, a żadna drużyna nie miała jeszcze stuprocentowej sytuacji.

Posiadanie piłki: Niemcy 57% - Hiszpania 43%
 28 min.
To nie jest ten sam zespół, który oglądaliśmy w półfinale. Mowa oczywiście o Hiszpanach, którzy chowają się teraz na własnej połowie. Niemcy rozwijają skrzydła coraz bardziej.
 25 min
Nadal Niemcy dominują na boisku, a Hiszpanie czekają na kontry. Brakuje ciekawych sytuacji..
 22 min.
Dośrodkowanie w szesnastkę, Gnabry przejął piłkę, ale w zamieszaniu w polu karnym nie znalazł drogi do bramki.
 20 min.
Bardzo odważnie grają Niemcy w ataku. Hiszpanie na razie jakby zaskoczeni stylem gry rywali.
 18 min.
Deulofeu ograł rywala na skrzydle i schodził do środka. Potem strzał, rykoszet i będzie rzut rożny dla Hiszpanów.
 17 min.
Posiadanie piłki: Niemcy 56% - Hiszpania 44%
 16 min.
Gnabry posłał piłkę w boczną siatkę, ale to był zaskakujący strzał.
 13 min.
Ceballos dośrodkował w pole karne, a Bellerin uderzył piłkę głową. Zabrakło bardzo niewiele!
 12 min.
Szeroko ustawieni Hiszpanie na razie odpierają kolejne ataki Niemców.
 10 min.
Arnold uderzył z dystansu, ale niecelnie. Na razie to Niemcy lepiej wyglądają w ofensywie.
 8 min.
Znowu Meyer! Uderzenie głową i musiał odbić piłkę bramkarz reprezentacji Hiszpanii.
 6 min.
MEYER! Uderzenie na bramkę i broni Kepa, rzut rożny.
 5 min.
Już czarują Hiszpanie przed polem karnym Niemców. Asensio efektownie obrócił się z piłką i odegrał do partnera. Takich akcji z pewnością zobaczymy dzisiaj więcej.
 3 min.
Pierwszy rzut rożny dla Hiszpanów. Krótko rozegrali ten stały fragment gry, ale Ceballos podał niedokładnie w szesnastkę.
 2 min.
Od początku przy piłce Niemcy, wysoko ustawiony Toljan.

Zaczynamy!
 20:38
Marek Koźmiński wniósł trofeum na murawę i zaprezentował je widzom. To właśnie w kierunku pucharu wzrok piłkarzy powędruje przy wyjściu z szatni. Dzisiaj, to cel numer jeden.
 20:35
Koniec rozgrzewki, piłkarze już za chwilę znowu pojawią się na boisku. Czas na hymny, a potem już tylko sportowe emocje. Kto dzisiaj wygra? Czy wystarczy 90 minut? Czeka nas wieczór z wielkim futbolem!
 20:26
Nieco ponad 15 minut zostało do ostatniego meczu na Euro U-21. Na trybunach stadionu w Krakowie miał pojawić się m.in. premier Hiszpanii Mariano Rajoy.
 19:25
Składy:

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Weiser, Meyer, Haberer, Arnold, Gnabry - Philipp

Hiszpania: Arrizabalaga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny - Saul Niguez, Llorente, Ceballos - Asensio, Ramirez, Deulofeu

Po raz trzeci w historii Niemcy wywalczyli awans do finału młodzieżowych mistrzostw Europy. Zespół trenera Stefana Kuntza w półfinale pokonał Anglię po rzutach karnych, a szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów nie krył swojego zadowolenia. – Po 120 minutach walki trzeba podejść do piłki ustawionej 11 metrów od bramki rywala i na stadionie wypełnionym kibicami oddać strzał. Tego się nie da wytrenować. Potrzebny jest charakter i nasi zawodnicy udowodnili, że go mają – stwierdził Kuntz. Reprezentantom Niemiec do lat 21 pogratulował również selekcjoner Joachim Loew, który razem z pierwszym zespołem bierze udział w Pucharze Konfederacji. – Fantastyczni chłopcy, genialna sprawa. Mieliśmy świetny wieczór w Soczi, wszyscy oglądaliśmy mecz i trzymaliśmy kciuki. Daliście z siebie wszystko. Zasłużyliśmy na finał – stwierdził Loew.

Niemcy w fazie grupowej nie zmieniali swojej wyjściowej jedenastki, jednak w półfinałowym starciu z Anglią trener Kuntz dał szansę trzem nowym zawodnikom. Na boisku pojawił się m.in. Janik Haberer. Inna zmiana była spowodowana kontuzją. – Niklas Stark na rozgrzewce doznał urazu i dlatego zastąpił go w wyjściowej jedenastce Gideon Jung – przyznał szkoleniowiec. Obrońca Herthy powinien być jednak gotowy na finał. Nie wiadomo jednak, czy w Krakowie wystąpi Davie Selke. Napastnik RB Lipsk po godzinie gry z Anglikami opuścił boisko z kontuzją.

Reprezentacja prowadzona przez Kuntza w Tychach dała z siebie wszystko nie tylko w sportowej rywalizacji. Wydawało się, że bramkarz Julian Pollersbeck na chwilę przed konkursem jedenastek… przeglądał notatki z opisem możliwych strzałów rywali. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak golkiper uważnie zapoznaje się z tym, co ma na kartce.

Później okazało się, że Pollersbeck miał schowany w getrę zwykły skład meczowy, a nie ściągę. Małe oszustwo mogło zdekoncentrować Anglików, którzy widzieli, jak bramkarz szykuje się do obrony jedenastek. Sytuacja przypomina to, co zrobił Jens Lehmann w 2006 roku przeciwko Argentynie. Reprezentant Niemiec swoje zapiski uwiecznił na serwetce. To już jednak nie był blef, a prawdziwa analiza tego, jak mogą zachować się przeciwnicy. Ściągawka Lehmanna okazała się przepisem na sukces. Golkiper obronił dwie jedenastki, a Niemcy znaleźli się w półfinale.

Gwiazda półfinału

W meczu Niemcy - Anglia była dogrywka, rzuty karne i emocje do samego końca, jednak więcej piłkarskiej jakości oglądaliśmy w starciu Hiszpanów z Włochami. To podopieczni Alberta Celadesa zameldowali się w finale, a decydująca w tym spotkaniu okazała się druga połowa. Hat-tricka na swoim koncie zapisał Saul Niguez. 22-latek z Atletico Madryt jest uznawany za jedną z największych gwiazd Euro U-21 2017. Nic dziwnego, że młody pomocnik znalazł się na celowniku wielu skautów. Podczas półfinału obserwował go m.in. przedstawiciel Barcelony, ale Niguez uciął wszelkie spekulacje i ogłosił, że nie ma zamiaru odchodzić z Atletico.

Kontrowersyjny „czarodziej”

W Krakowie fenomenalny występ zaliczył też Daniel Ceballos, który już wkrótce ma trafić do Realu Madryt. „Królewscy” musieliby zapłacić Betisowi za 20-latka 15 mln euro. Tyle wynosi bowiem klauzula odstępnego. Ceballos to boiskowy „czarodziej”, co potwierdził ostatnio w Krakowie. Młody pomocnik lubi też wzbudzać kontrowersje poza boiskiem, czym definitywnie przekreślił swój ewentualny transfer do Barcelony. Dziennik „Mundo Deportivo” przypomina, że w 2012 r. Ceballos na Twitterze zamieścił wpisy, w których sprzeciwiał się niepodległości Katalonii. Mało tego, zawodnik Betisu skrytykował wtedy również Gerarda Pique i Cesca Fabregasa, którzy robili sobie zdjęcia z katalońską flagą. „Nie macie wstydu?” – pytał ich na Twitterze.

Przed finałem Euro U-21 warto przyjrzeć się statystykom. Niemcy w meczu z Anglią mieli 65 proc. w posiadaniu piłki. Hiszpanie niewiele mniej, bo 63 proc. Obie reprezentacje potrafią świetnie kontrolować to, co dzieje się na boisku. Poza tym, obie ekipy tracą mało bramek. Ciekawie wygląda również statystyka rzutów rożnych. Na Mistrzostwach Europy U-21 w Polsce Niemcy mieli ich aż 33, a Hiszpanie 15. Zespół trenera Kuntza gra też ostrzej (10 żółtych kartek). Ekipa Celadesa łącznie ma ich tylko 3.

twittertwitter

Kiedy było już jasne, kto zmierzy się w finale, Zbigniew Boniek na Twitterze stwierdził, że spotkały się dwie najlepsze drużyny, a mecz Niemcy - Hiszpania będzie „ucztą”.

Kto sięgnie po trofeum? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO z decydującego starcia Euro U-21. Zaczynamy w piątek o 20:45.