Wojciech Smarzowski stwierdził, że to, co najbardziej podoba mu się w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, to fakt, iż produkcja „»przykryła czapką« wszystko, co do tej pory powstawało w tym temacie”. – Tu już nie można udawać, że to jest jakaś fikcja – tam są konkretne twarze konkretnych duchownych. Widzimy bezduszność tej instytucji i hipokryzję Kościoła – podkreślił. – Ja swój film nazwałem „kroplą, która drąży skałę”. Film Sekielskiego to już jest strumień! – ocenił.
Według Smarzowskiego, „jest potrzeba, aby ludzie spojrzeli na Kościół jako instytucję – dla mnie – o charakterze mafijnym, i patrzyli na księży jak na ludzi, a nie jak na świętych”. – Żeby Kościół przestał stać ponad prawem. Żeby systemowo wypłacił ofiarom księży pedofilów odszkodowania – podkreślił.
„Tylko nie mów nikomu” obejrzało już ponad 11 mln widzów
Film „Tylko nie mów nikomu” braci Tomasza i Marka Sekielskich, został udostępniony w sobotę 11 maja o godzinie 14:30 na platformie YouTube. Z każdym dniem dokument odnotowuje coraz większe ilości odsłon. Do tej pory (wtorek 14 maja godzina 11:00) film wyświetliło 11 314 458 widzów. Dokument komentowało wielu polityków i hierarchów kościelnych. Głos zabrali m.in. prymas Wojciech Polak, abp Gądecki, abp Głódź oraz Jarosław Kaczyński czy Grzegorz Schetyna.
Czytaj także:
Rekord oglądalności dokumentu Sekielskiego. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał!
Komentarze
"Wesele" - jechanie po prowincji - bo przecież cała prowincja paskudna ale nie ma do dyspozycji żadnej tuby propagandowej więc nie może się bronić to można (tylko dlaczego k..wy tam budujecie swoje dacze?)
"Drogówka" Jechanie po Policji bo przecież po policji można bo tez raczej tuby propagandowej nie ma i musi być apolityczna to można.
"Kler" Jechanie po KK bo przecież można bo KK ma taki słaby PR że szkoda gadać to też można bp na Kler zawsze można to modne i grosz jakiś jest.
A teraz "dziennikarze"? Czy mamy choć jeden film prześwietlający to środowisko - przecież dzisiaj chcą oni uchodzić za wyrocznie moralne a tutaj nic - tu nie można. W UK po ukrywaniu przez dziennikarzy masowych czynności pedofilskich setek znanych osób powstaje co? No właśnie nic - wszyscy dalej mają prace, wszyscy dalej pracują:)))) Tego nie można to kumple. No chyba że tego Biednego Durczoka którego przyłapano z jakąś małolatą i narkotykami.
Filmowcy???? ŻADNEGO mimo że o Hollywood i jego pedofilskich imprezach można by seriale kręcić
Polański? Fruwa sobie koleś po świecie i jest OK
Woody? Koleś żyje ze swoją córką.
Wajda? w Polsce ? Symbol "kinematografi?
Owsiak na którego spędach dochodzi do setek gwałtów? (tak drogie dzieci, seks z pijaną do nieprzytomności dziewczyną bez jej zgody to też gwałt) - Tez nie można przeciez Pan O nie może być odpowiedzialny.
Jak wielu tam jeszcze u was siedzi bo ptaszki ćwierkają że Filmówka w Łodzi tęz swoje "fikoły" ma
A co do "Uniwersytetów"? Czy tak jak w stanach będzie się tam hodować LGBT i pedofilię? Bo wygląda na to że główny Polski orędownik Pedofili jakoś nie ma problemów z egzystencją w swoim środowisku?
Scenariusz i reżyseria : możeż fajerblum
W rolach głównych :
możeż fajerblum
joszuła rozenkrojc
mojra scum
W pozostałych rolach :
dżiułisz kasting
:
Napędzany tajemniczą substancją z Egiptu , wampir otwiera lunapark w israelu .
Komedia romantyczna o teleportacji do innych światów.
Wyprodukowano w israelu
może kiedyś doczekamy się odważnego filmu o środowisku ludzi kultury,sztuki i tych z wyższych sfer...jak napisał na swoim TT Ziemkiewicz,próbował zrobić coś takiego Latkowski,ale szybko wycofał się,bo dziwne i niepokojące rzeczy zaczęły dziać się wokół niego-siła homośrodowiska jest potężna...dziś wiemy,że pedofile to tylko księża ,poza tym tematu nie ma
ps.może odniesie się pan reżyser do listu Pauliny Młynarskiej(musi ją to nieźle gryźć skoro już kolejny raz zabiera głos w tej sprawie)-i może POtępi mistrza Wajdę-to pod jego okiem odurzono i zmuszono do zagrania rozbieranej sceny 14latkę...