/ Forum Możliwy wyciek danych z systemu PESEL. Co zrobić, by nie paść ofiarą wyłudzaczy?
35  

Możliwy wyciek danych z systemu PESEL. Co zrobić, by nie paść ofiarą wyłudzaczy?

Dodano 35
Wielu Polaków może obawiać się wycieku danych z systemu ewidencji ludności PESEL. Wyjaśniamy, co to dla nas oznacza i jak możemy przeciwdziałać wiążącym się z tym zagrożeniom.
  • Ewa Koch   IP
    Mnie takie informacje śmieszą...BO...dzwonię w sprawie TV - proszę podać pesel,bo nie mogę z panią rozmawiać - odpowiadam, że Policja ostrzega , aby nie podawać danych przez telefon...nic to nie dało , albo podaje pani dane , albo kończymy rozmowę...dosłownie taka sama sytuacja z rozliczeniem za energię elektryczną...chociaż i w jednym i drugim przypadku posiadam nr.ewidencyjny...i jeszcze zdarzenie z dnia wczorajszego...chciałam się zarejestrować do lekarza specjalisty...słyszę w słuchawce - jak pani nie poda nr.pesel to nie mamy o czym rozmawiać...WIĘC...skoro są tak idiotyczne przepisy , że podajemy sami pesel przez telefon , który jest na posłuchu...TO...co tu mówić , o jakimś wycieku...NALEŻY ZMIENIĆ GŁUPIE NIEŻYCIOWE PRZEPISY !!!

Najczęściej komentowane