/ Forum Prezydent przedstawił projekty ustaw o KRS oraz SN. Duda zaproponował zmianę konstytucji
10    

Prezydent przedstawił projekty ustaw o KRS oraz SN. Duda zaproponował zmianę konstytucji

Dodano 10
Prezydent Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu przedstawił swoje projekty ustaw dotyczące zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa oraz w Sądzie Najwyższym.
 10
  • Brawo Panie Prezydencie Pan Andrzej Duda .
    Teraz reforma jest potrzebna ale politycy nie powinni wybierac sedziow .
    • Ma prawica coś w sobie . Gen rozkładu .
      .Miód na serca Polaków .
      • NIE BEDZIE ZADNYCH ZMIAN W  SADOWNICTWIE W  TEJ KADENCJI...A ZAWDZIECZAC BEDZIEMY TO PANU ANDRZEJOWI ..!! !UWIERZYL W  TOTALNA OPOZYCJE I  TO ZAWALI WSZELKIE DOBRE ZMIANY..ZAWALIL WSZYSTKO ..TERAZ 80% OBYWATELI WYJE ZE ZLOSCI DO KSIEZYCA ...A JA RAZEM Z  NIMI ...WWWWWWWWWWWWWWWW...!!!!!!!!
        •  
          Pan prezydent skutecznie powstrzymał reformę "wymiaru sprawiedliwości" no i oczywiście polakierował jego zgniliznę przedstawiając ją jako nową jakość.
          •  
            Sędziów do KRS ma wybierać 3/5 Sejmu. Jeżeli to się nie uda wyboru dokonuje Prezydent.
            Ojjjjj. Będzie wojna na górze. Bo Kaczorek chciał, żeby w syatuacji awaryjnej wybierał Senat. Czyli większość sejmowa klubu parlamentarnego PiS, nad którą kaczorek ma pełną kontrolę. Bo jak widać Duda może się zerwać ze smyczy i na wersję Dudy pis nie pójdzie.
            Teraz to się zacznie ucieranie Dudusia i jego ludzi.
            • Zarówno PiS jak i opozycja nie są usatysfakcjonowane. W normalnym świecie nazywa się to kompromisem. Wydaje się, że jedynym zwycięzcą w sensie politycznym jest PAD. Wydaje się, że PSL i Kukiz chcą poprzeć zmiany prezydenta, a to chyba da większość do zmiany konstytucji. No I to jest takie 'sprawdzam' dla PiSu na czym im tak na prawdę zależy.
              •  
                Jak dla mnie to z "deszczu pod rynnę". Jeśli większość parlamentarna 3/5 Sejmu nie wybierze sędziów... to wtedy Prezydent autorytarnie i jednoosobowo sam wybierze... i jeszcze się domaga zmiany konstytucji aby nadać mu takie prawo.
                I co to za bzdury o przechodzeniu sędziów na emeryturę w ciągu "jednego dnia"... czy mam rozumieć że wszyscy sędziowie urodzili się jednego dnia??? Domyślam się że skrócenie wieku emerytalnego może spowodować taki efekt, ale to wierutna bzdura, zgodnie z ustawą PO wydłużającą wiek emerytalny, od  dnia 1 stycznia 2013 r. wiek emerytalny wzrósł - dla obu płci - o jeden miesiąc, a  potem rósł co rok o trzy miesiące - zatem zgodnie przepisami na dzień dzisiejszy w roku 2017 obowiązujący wiek emerytalny jest zaledwie "wydłużony" o 13 miesięcy od poprzedniego standardu 60 i 65 (kobiety i mężczyźni), więc w zasadzie cofamy się ledwie o rok i nie spowoduje to lawinowego przechodzenia sędziów na emeryturę!
                • jedno mi sie nie  podoba. ..casta nie  moze sie ostac .. bo  beda dalej doly kopac ..!!!!!
                  • No, jak dla mnie PAD stanął na wysokości zadania. Jeżeli partie rzeczywiście chcą reformy sądownictwa to poprą zmiany konstytucji. Inaczej każda ustawa zawierająca przepisy o powoływaniu sędziów przez posłów to bezprawie, a tak przynajmniej prawnie będzie ok. Jeżeli PiS nie poprze tych zmian to znaczy, że nie zależy im na prawdziwej reformie sądownictwa.

Najczęściej komentowane