/ Forum Rząd chce ściągnąć do Polski lekarzy ze Wschodu
16    

Rząd chce ściągnąć do Polski lekarzy ze Wschodu

Dodano 16
Jak informuje w środę „Dziennik Gazeta Prawna”, rząd planuje uproszczenia w zatrudnianiu medyków zza wschodniej granicy. Wszystko, by „załatać dziury kadrowe i osłabić presję płacową w służbie zdrowia”.
 16
  • Ja nie hce sie phacj do spraw Polakow,bo to wasz Krai,lecz nie rozumiem jak Lekarz oficialjnie zarabia to samo co zwyczjny magazynier czy budowlaniec.(Nie muwie o kasie pod stolem,jak rozumiem wy jak i my na Ukrainie tez to macie).A zatem Politycy nie wiedza co z tym robicj.Moze lepiei odebracj trohe u poslow i ministrow i dacj na medycyne?
    •  
      Dobra zmiana, co?
      • No prosze mercedesy za drogie?,.....będą zatem Lady i zyguli.....wracamy do standardów sprzed lat 60-tych, NWO. też zapewnie zadowolone z planowanej w ten sposób depopulacji Polaków....płacę dalej jak w obozie socjalistycznym i totalitaryzm fiskalny
        • Jestem za jak największym zwiększeniem konkurencyjności na rynku usług medycznych w Polsce. należy sięgnąć też po zasoby kadrowe Rosji i Białorusi. Im szybciej, tym lepiej zanim reszta UE nie otworzy się dla dla nich.
          • Witam bracia Polacy.Nieh wasz zond nie myszli ze est taki mondry i wszystko mozna zatknoncj Ukraincami.
            Szanowne urzednicy-po pierwsze w Ukrainie od nowego roku startue reforma medyczna i minimaljny zarobek lekarza-stazera bendzie 18 000 hrywni(2 500 zlotyh/netto),wykwalifikowany bendzie dostawacj okolo 4 000 zlotyh/netto.Myszle ze nie owiele wiencei zaoferuecie.A po drugie juz nie mamy wiz z EU i nasze lekarze jezeli i wyjada w celah zarobkowyh,to hyba do Scandynawii czy Nimiec.Tak wienc-lepei daicie normaljne pensie obywatelam Polski,ktore tienzko haruja po 18 godzin dziennie zeby do czegosj sie dorobicj.Pozdrawiam.
            • Sciagnijmy medykow z  Rumuni...Ukrainy ...Blugari ..i.t.d.. .im bedzie sie oplacac pracowac ..!!!!!
              •  
                Dokładnie to samo zrobili swego czasu Niemcy i Anglicy, gdy ich lekarze do USA wyemigrowali. A mnie w Luksemburgu przyjmowała okulistka z Indii...
                Niestety nikomu w Europie nie udało sie tego trendu opanowac.
                A teraz obłuda strajkujacych rezydentow i twierdzenia, ze oni tylko "dobra pacjentow" chca...

Najczęściej komentowane