/ Forum Niepokojąca wizja słynnego astrofizyka. „Ziemia zamieni się w kulę ognia”
4  

Niepokojąca wizja słynnego astrofizyka. „Ziemia zamieni się w kulę ognia”

Dodano 4
Słynny astrofizyk Stephen Hawking przedstawił czarną wizję przyszłości naszej planety. Jego zdaniem, przeludnienie i ekstremalnie wysokie zużycie energii, zamieni Ziemię w „kulę ognia”. Naukowiec podkreślił, że taki scenariusz jest możliwy za niecałe 600 lat.
  • Co za stek bredni. Ale nawet to nie jest tragiczne. Tragiczne jest to, że nominalnie /papierkowo/ wykształceni ludzie chodzą na takie "wykłady"...
    Problemem numer jeden dla naszej planety jest oczywiście przeludnienie. Ale ja wiem, że WSS - potocznie nazywana Bogiem - wkroczy w odpowiedniej chwili i czymś (nie chcę wieszczyć czym) ten nadmiar ludzi zlikwiduje. Oczywiście rękami ludzi.
    Natomiast to, ze nasza planeta kiedyś spłonie, to wie każdy kto choć trochę liznął astronomii. Stanie się to wtedy kiedy Słońce przejdzie w fazę czerwonego olbrzyma. Ale to dopiero za kilka miliardów lat. Grubo przedtem ludzkość osiągnie zdolność osadzania samoświadomości na innych nośnikach niż mózg ludzki i się rozproszy we Wszechświecie. Pisze o tym Andrzej Baryka w swojej książce.

Najczęściej komentowane