/ Forum Ruszy ponowna akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza? Są trzy warunki
24  

Ruszy ponowna akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza? Są trzy warunki

Dodano 24
Wciąż nie ustają starania o zorganizowanie kolejnej akcji ratunkowej, by dotrzeć do Tomasza Mackiewicza, który pozostał na wysokości około 7200 m n.p.m. na szczycie Nanga Parbat. Gotowość ponownego ruszenia na szczyt zgłaszają polscy himalaiści spod K2. Jest jednak kilka warunków, a czasu coraz mniej.
  •  
    kierownictwo calej ekspedycji K2 prawdopodobnie wiedzialo w chwili podjecia akcji ze nie beda w stanie dotrzec do Tomka, pogoda jest pierwsza w ocenie zejscie z takiej gory jest bardziej niebezpieczne niz zdobycie szczytu traci sie ogromna ilos energii na zdobycie wiec przy schodzeniu czlowiek ma jej naprawde malo kazdy krok okupiony jest ogromnym wysilkiem decydujace sa idywidualne zdolnosci organizmu wydolnosc krazeniowa przy ograniczonym utlenieniu krwi zdolnosc do aklimatyzacji na duzych wysokosciach w skrajnie niskich temperaturach gdzie jest inne cisnienie trzeba bys wytrzymalym nie tylko fizycznie ale i psychicznie to sa wysokosci na ktorych lataja samoloty pasazerskie
    bez chelikoptera ktory bedzie w stanie wzniesc sie na 7000 m szanse znikome jesli zdecydowalby sie wspinac bez helikoptera 2 osoby za malo podroz na bezpieczna wysokosc zajalby tyle czasu ze Tomek moglby umrzec w trakcie niej on tam jest od kilku dni nie wiadomo czy ma tlen i czy jest przytomny a to ma ogromne znaczenie ,3 osoby dalyby rade gdyby mieli ze soba leki i butle z tlenem czyli do bieleckiego i urbanko musialby dolaczyc ktos jeszcze. Nie jestem na miejcu nich ale gdybym mial te umiejetnosci i oraganizm zaryzykowalbym zaponialbym o wszystkim i modlil sie do Boga by dalmi tyle sily ale mi byloby latwiej nie mam rodziny ale to decyzja miedzy zyciem a smiercia trudne jak cholera

niemniej jednak trzeba pochylic przed chlopakami czola bo to wejscie bylo naprawde niezwykle
    Boze daj nam taki smiglowiec tylko jeden prosze

Najczęściej komentowane