/ Forum Polski ambasador wezwany do rosyjskiego MSZ. „Apelujemy o postępowanie w cywilizowany sposób”
9  

Polski ambasador wezwany do rosyjskiego MSZ. „Apelujemy o postępowanie w cywilizowany sposób”

Dodano 9
Polski ambasador w Rosji Włodzimierz Marciniak został wezwany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Sprawa dotyczy sprzeciwu wobec ekshumacji ciał żołnierzy Armii Czerwonej pochowanych w Starachowicach.
  • Pamiętam jak się Armia Czerwona wyprowadzała z NRD. Obserwowałem to i zauważyłem pewną ciekawą sytuację. Otóż na „cmentażu” bohaterów Krasnej Armii gdzie, jak sądziłem, było sporo nagrobków stała wojskowa ciężarówka (kraz bodaj) i dwóch sołdatów ręcznie ładowało owe „nagrobki” na tą ciężarówkę. Tak. Okazało się, że nagrobki były z jakiegoś tworzywa, a pod nimi nic nie było. Żadnych grobów. Były tylko położone na ziemi. Tak to wygląda. Koniec lat 80 tych też spędzałem w NRD. Ruska baza w mieście wielkości Częstochowy. Rano czołgi rozjeżdżały asfalt na ulicach, a wieczorem do snu koiły śmigłowce szturmowe latające nad miastem.

Najczęściej komentowane