/ Forum Raport Reporterów bez Granic o wolności prasy. Polska znów spada w rankingu
8    

Raport Reporterów bez Granic o wolności prasy. Polska znów spada w rankingu

Dodano 8
W Europie nasilają się ataki na niezależnych dziennikarzy – informują Reporterzy bez Granic. W Światowym Indeksie Wolności Prasy, Polska spadła z 58. na 59. pozycję.
 8
  • „Niezależne dziennikarstwo” – kolejny mit XX wieku. Niezależny Internet też już nie istnieje.
    • „Niezależne dziennikarstwo” – kolejny mit XX wieku. Niezależny Internet też już nie istnieje.
      •  
        JESLI CHODZI O KOSZER GUFFNO I TVN TO POZA SKALA DALEKO ZA ZSRR I III RZESZA....INNI TEZ PREZENTUJA WOLNOSC JAK TUPA JEST MOJA I MOJSZA I NAJMOJSZA YT PEJSBUC TO JUDEONAZIZM W CZYSTYM KALE HAILL HUUUJLOKOSST
        •  
          JESLI CHODZI O KOSZER GUFFNO I TVN TO POZA SKALA DALEKO ZA ZSRR I III RZESZA....INNI TEZ PREZENTUJA WOLNOSC JAK TUPA JEST MOJA I MOJSZA I NAJMOJSZA YT PEJSBUC TO JUDEONAZIZM W CZYSTYM KALE HAILL HUUUJLOKOSST
          •  
            A na ktorym miejscu prasowym sa Niemcy??
            Co to znaczy po niemiecku "szykanowac"? Cos jak "Lebensraum"??
            Ktory dziennikarz w Polsce siedzi??
            Kto jest nietykalnym "dziennikarzem"? Ja kupilem gazetke regionalna i czy to oznacza, ze moge wszystko, jak bohaterowie pilkarscy??
            Opozycja nie uznaje "propagandy"?? Nie uznawala, gdy rzadzila? Kiedy i gdzie sie urodzili ci autorzy "raportu"??
            • Jaka "wolność" prasy? To mit. Noam Chomsky w swoim "model propagandy" z lat 70tych opisuje "filtry" sterujące prasą, dwa z nich to własność i finansowanie.
              Już w r. 1883 John Swinton przemawiał w Twilight Club, NY do kolegów:
              "Nie ma czegoś takiego, w historii świata, do dzisiaj, w Ameryce, jak niezależna prasa. Ty to wiesz i ja to wiem. Nie ma tu nikogo, kto ośmieliłby się napisać swoją uczciwą opinię, a jeśli tak, wiecie wcześniej, że nigdy nie pojawiłaby się ona w druku. Co tydzień otrzymuję zapłatę za to, żeby moja uczciwa opinia nie trafiła na lamy gazety, z którą jestem związany. Inni z was otrzymują podobne wynagrodzenie za podobne rzeczy, a kto z was byłby tak głupi, by za pisanie uczciwych opinii trafić na ulice w poszukiwaniu innej pracy. Jeśli pozwolę, aby moje uczciwe opinie pojawiły się w jednym numerze mojego pisma, to przed upływem 24 godzin stracę prace.

Praca dziennikarzy polega na niszczeniu prawdy, kłamstwie, przewracaniu się, szkalowaniu, piętnowaniu, łapaniu u stóp Mamona i sprzedawaniu swojego kraju i wyścigu o chleb powszedni. Ty to wiesz i ja to wiem, jakim to szaleństwem jest wobec tego to toastowanie niezależnej prasy?

Jesteśmy narzędziami i wasalami bogatych ludzi za kulisami. Jesteśmy pajacami na sznurku, oni ciągną za sznurki a my tańczymy. Nasze talenty, nasze możliwości i nasze życie są własnością innych ludzi. Jesteśmy prostytutkami intelektualnymi. "

"Wolność prasy" to tylko jeden z wielu mitów (kłamstw), które są podstawą naszych świeckich państw dowolnego prawa.

Najczęściej komentowane