/ Forum Stworzył raport, po którym biskupi podali się do dymisji. Abp Scicluna przyjedzie do Polski
16    

Stworzył raport, po którym biskupi podali się do dymisji. Abp Scicluna przyjedzie do Polski

Dodano 16
Na czerwiec zaplanowano zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Wśród gości obecny będzie abp Charles Scicluna, który zajmuje się sprawami pedofilii wśród duchownych. Na swoim koncie ma raport, który wstrząsnął Kościołem w Chile.
 16
  •  
    Jak zostaną usunięci z " zawodu" , to proszę wypłacać im emeryturkę pomniejszoną do poziomu UBowców, z których to większość była na jednodniowym szkoleniu reżimowych instytucjach. To będzei sprawiedliwa kara za grzech zaniechania.
    •  
      A ja mam głęboko gdzieś czy ci biskupi zostaną wydaleni ze stanu duchownego - to są wewnętrzne sprawy watykańczyków jakie tam sobie przetasowania robią i jakiego koloru szatki przydziewają, jakie godności i za co piastują. Chodzi tylko o to, że te osobniki mają się podporządkować w pierwszej kolejności prawu kraju, w którym mają swoje bazy. Trzeba od nich wymagać respektowania polskiego (w tym przypadku) prawa i osądzić według kodeksu karnego. Gdyby nie pisi u władzy byłby to też dobry moment do zrewidowania konkordatu.
      • Mam nadzieję, że po raporcie tego italskiego pana arcybiskupa zostaną usunięci ze stanu kapłańskiego chociaż ci biskupi najbardziej winni tuszowania skandali pedofilskich w kościele czyli : abp Głódź, abp Gołębiewski, abp Jędraszewski oraz biskupi Andrzej Suski, Jan Tyrawa....oraz inni, których italski abp uzna za winnych.
        • wg ostrożnych szacunków księży pedofilów jest w Polsce kilka tysięcy , pieć , sześć
          •  
            a ze  tam /w klerze/ nie ma fuchy "sygnalisty"???
            • Nowe przepisy ? To stare ich nie obowiązują ?
              Ha ha ha ha ha ha ha
              Do puszki z nimi , za przestępstwa seksualne i malwersacje finansowe!
              I jeszcze jedno :
              Zgłaszajcie bezpośrednio na policję a nie do kurii biskupiej !
              jezu nie ufam tobie ,Amen !
              •  
                Ho ho! Kościół wprowadza system umożliwiający sprawne zgłaszanie przestępstw! I to w każdej diecezji będzie takie cudo! Alleluja! Cóż za postęp!

... i pomyśleć, że taki system wynaleziono już dość dawno i nosi on nazwę telefonu. Wystarczy wybrać numer i zadzwonić na policję. Zwykły telefon jak widać wystarczy - no ale ciekawe jak będzie wyglądał jego watykański odpowiednik...?

Żadne systemy i zarządzenia nie pomogą dopóki nie będzie CHĘCI do informowania o takich przypadkach - tego wam brakuje najbardziej a nie jakichś najnowszych systemów (cokolwiek by to było).
                • Forumowy przygłup azbest już totalnie odleciał, widac, że wyznawanie Partii imienia Stalina ryje beret, że przygłup azbest nie wie na jakim swiecie żyje, ostatnio przygłup bronił pedofilii jak swojego smietnika
                  • obślizgły ślachcic dwuherbny

to co cie ciekawi nazywa się

równa pochyła i prowadzi do Wronek , Sztumu . Barczewa
                    • Papież ma jedno wyjście

rozwiazać szajkę tłustych wieprzy potocznie zwaną polskim episkopatem
                      • mnie ciekawi co innego.

czy PO 26 V jeszcze będą tym epatować lud? he, he, he

polexit zdechł
                        procedowanie artykułu kołchoźnianego 7 odsunięto na PO wyborach, mimo szajby antypolskiej koniozadowego lewackiego przyjaciela zboków - Timmermansa

no to zostało tylko grillowanie za pedofilię kościoła mimo, że jak się wyraził ówczesny minister Ćwiąkalski, to tylko niecały procent ogółu pedofilii w Polsce, a na dodatek dotycząca głównie czasów walki komuny z kościołem
                        POwtórka z historii, skoro komuchy na litach wyborczych Parady Oszustów, a komuch, synek NKWDzisty na 1 z Warszawy

no i to w milionach oglądanie szczegółowych zwierzeń zboków i i ich ofiar. sami dewianci he, he, he
                        •  
                          no flacha koniec picia zanurzamy sie

Najczęściej komentowane