/ Forum Pracownicze Plany Kapitałowe będą nowym impulsem rozwojowym. To szansa na nowe debiuty giełdowe
5    

Pracownicze Plany Kapitałowe będą nowym impulsem rozwojowym. To szansa na nowe debiuty giełdowe

Dodano 5
Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marka Dietl. Jak ocenia, dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.
 5
  • Nie bardzo mnie obchodzą impulsy giełdowe i takie sprawy, bardziej mi zależy na tym czy moja kieszeń będzie pełna i tak pewnie o ppk myśli większość Polaków
    • W sumie to z tym oszczedzaniem to nie wiadomo czy juz czy jeszcze za wczesnie i lepiej sobie darowac i wydawać na coś co teraz da nam ucieche. Na drugą reke im szybciej tym lepiej. W ppk w Norwegii młodzi oszczedzaja od razu gdy tylko pójdą do pracy. W ten sposob pracuja cale zycie na swoją przyszlosc później z gwarantem ze emerytura bedzie tak wysoka jak sobie wypracuja za młodego
      •  
        20 lat "oszczędzania na kapitałową emeryturę pod palmami. Efekt każdy ma średnio ok 10 tys. zł wrzucone na giełdę. Kasy odprowadzana do OFE stanowiła ok 40 % całej składki. Po "pomnażaniu" naszych pieniędzy przez 20 lat wyszło z tego że każdy ma średnio ok 10 tys zł. Wychodzi że tzw emerytury z OFE to  ok 40 zł brutto! Słownie czterdzieści złotych. I tak będzie z  tymi emeryturami z PPK. Giełda to "przepali" a ludzi dostaną po kilkudziesięciu latach jakieś grosze. z 50 zł . A na tych pieniądzach obłowią się różni bakstersi tak jak w OFE!
        • PPK mają sfinansować 500+ i obiecanki przedwyborcze PiSu. Kasa się już kończy i finał może być jak w Grecji.
          • Pracownicy zyskają tyle co zyskali OFE czyli g.......

cwaniaki od Nowogrodzkiej się obłowią

Najczęściej komentowane