/ Forum Dramatyczna relacja księdza rażonego piorunem na Giewoncie. „Myślałem, że tam zginę”
2  

Dramatyczna relacja księdza rażonego piorunem na Giewoncie. „Myślałem, że tam zginę”

Dodano 2
Ksiądz Jerzy Kozłowski był na Giewoncie podczas burzy, w wyniku której po polskiej stronie Tatr zginęły 4 osoby, a ponad 160 zostało rannych. Duchowny opowiedział dziennikarzom o swoich przeżyciach.
  • Pamiętam, że modliłem się, gdy prąd przeze mnie przechodził – „Boże ratuj mnie”" - Modlitwy należy kierować pod właściwy adres. (1 Koryntian 8:5, 6) Bo chociaż są tak zwani bogowie, czy to w niebie, czy na ziemi — a jest wielu takich „bogów” i wielu „panów” — 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy. (1 Tymoteusza 2:3-5) Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. 5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus. Prawo przystępowania do Stwórcy i zanoszenia do Niego modlitw uzyskujemy poprzez Chrystusa Jezusa. Dzięki jego krwi, złożonej Bogu w ofierze, „mamy śmiałość, jeśli chodzi o drogę wstępu do miejsca świętego”, tzn. możemy śmiało przystępować do Boga w modlitwie „z sercami prawdziwymi w zupełnej pewności wiary” Z tego względu Jezus Chrystus jest jedyną „drogą” umożliwiającą ludziom pojednanie się z Bogiem i zanoszenie do Niego modlitw. Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus. Tego uczy Pismo Święte. Nie ma potrzeby chodzenia na Giewont żeby się pomodlić. Wszelkie modlitwy należy kierować Do Stwórcy z każdego innego miejsca na ziemi. „We wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu wraz z dziękczynieniem”(Flp 4:6). Jakże trafne i ponadczasowe rady Pawła, niech będą wskazówką dla wszystkich szukających Boga.

Najczęściej komentowane