/ Forum „To nie było ze mną konsultowane” . Minister Jadwiga Emilewicz o płacy minimalnej
7  

„To nie było ze mną konsultowane” . Minister Jadwiga Emilewicz o płacy minimalnej

Dodano 7
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii przyznała, że obietnica podniesienia płacy minimalnej do poziomu 4 tysięcy złotych nie została z nią skonsultowana. „To będzie trudna sytuacja przede wszystkim dla małych przedsiębiorców” – przyznała.
  • Sam jestem przedsiębiorcą możemy to ogólnie nazwać średniego szczebla MŚP operującym w przedziale 55-100 pracowników. Często spotykamy się z p. Minister Jadwigą Emilewicz przy okazji różmego rodzaju konferencji, forum biznesowego, warsztatów z przedsiębiorcami czy targów. Mogę potwierdzić, że jest dialog z Rządem oraz Ministerstwami (znacznie bardziej konstruktywny niż był za PO-PSL) chociaż często na efekty musimy czekać długo bądź prace idą bardzo wolno. Jest jednak zupełnie druga strona medalu czyli pracownicy/etatowcy, Naród i zarazem elektorat wyborczy. Bardzo długo w swoim życiu pracowałem na etacie zarówno w organizacjach zagranicznych jak przedsiębiorców polskich. Nie znam żadnej firmy, która dałaby cokolwiek więcej pracownikom niż absolutne MINIMUM jakie muszą spełnić bądź minimum rynkowe, aby utrzymać ludzi... to jak tradycja. Dodatkowo firmy podmioty, korporacje zagraniczne owszem płacą podatki, ale całe zarobione pieniądze rok rocznie wyprowadzają z Polski na zasadzie holdingów. Mamy zatem dwa ważne światy, które wzajemnie się przenikają Przedsiębiorca oraz Pracownik ... w mojej ocenie firmy mają z czego dać pracownikom tylko same nie dadzą i trzeba je stymulować przy pomocy narzędzi Państwa.

Najczęściej komentowane