/ Forum Ziobro po spotkaniu z komisarz UE: W geście dobrej woli zaproponowałem kompromis
5    

Ziobro po spotkaniu z komisarz UE: W geście dobrej woli zaproponowałem kompromis

Dodano 5
– W geście dobrej woli zaproponowałem Vierze Jourovej kompromis możliwy do przeprowadzenia w ramach wyłaniania sędziów w Polsce. Uznałem bowiem, że warto wyjść z taką inicjatywą – powiedział Zbigniew Ziobro
 5
  •  
    gest!
    to mieli ci co pozwolili skoczyc tobie studia
    cha cha cha
    poczytajcie jak zbysio "tyral ' na prawie
    cha cha cha
    •  
      "Nie zgodzimy się na to, aby omówiono że my jesteśmy cywilizacyjnie opóźnieni albo kulturowo opóźnieni,"

Ależ skąd! Tylko polski system prawny wypracował ultra-nowoczesne rozwiązanie jakim jest koperta dla księdza. Żaden inny kraj jeszcze do tego nie doszedł - Polska jest w czołówce, a  biskup Ziobro ma powody do dumy
      •  
        rola Polski w UE to rola służącego jak PO czołgała się przed Niemcami było ok, pora szukać innych opcji
        •  
          To był i jest spór o sądy, tkwiące od 1990 roku w patologicznym "układzie zamkniętym". W tym toksycznym systemie sędziowie do KRS i SN wybierani byli wyłącznie przez innych sędziów, na zasadzie dobierania nowych członków danej instancji (KRS lub SN) przez aktualnych członków tej samej instancji. Gdy kończyła się kadencja któregoś z sędziów, to dotychczasowi sędziowie danej instancji (SN albo KRS), dobierali sobie "nowego" sędziego, według własnego "uważania". To był skandal i skansen w jednym. To była ewidentna patologia niespotykana nigdzie indziej w Europie.
          •  
            Dobrze pamiętamy jak we wrześniu 2015, w Sejmie biegał podniecony sędzia Rzepliński nadskakując pani premier Kopacz, aby niezgodnie z prawem przegłosować wybór sędziów TK "na zapas". Chodziło wtedy o to, aby ubiec praworządny wybór w nowym Sejmie, już po spodziewanym zwycięstwie PiS, bo dopiero wtedy kończyły się kadencje dotychczasowych sędziów Trybunału. To było aroganckie i bezprawne mianowanie sędziów TK "na zapas", aby Platforma mogła za pomocą swoich sędziów blokować wszelkie zmiany legislacyjne, które mogłyby zagrozić interesom warstwy uprzywilejowanych przez PO aferzystów, złodziei, oraz macherów od lewego VAT-u.

Najczęściej komentowane