/ Forum Komisarz Jourova po spotkaniu z ministrem sprawiedliwości. „Nie postrzegałam tego jako zaproponowanego kompromisu”
6    

Komisarz Jourova po spotkaniu z ministrem sprawiedliwości. „Nie postrzegałam tego jako zaproponowanego kompromisu”

Dodano 6
– Nie postrzegałam tego jako zaproponowanego kompromisu. Omawialiśmy różnice, one są bardzo dobrze znane, dotyczą np. procedur unijnych – powiedziała po spotkaniu ze Zbigniewem Ziobro unijna komisarz Vera Jourova.
 6
  •  
    zbysia 'troche ' jak zwykle [ponioslo

poczytajcie jak zybysio sie uczyl nastudiach
    i jak zdawal egzaminy prokuratorskie
    cha cha cha cha
    wiedza raczej blizsza oceny wydanje przez niejakiego leszka m
    •  
      najpierw Duda preży się i mówi, że tu jest Polska i zrobimy po polsku...
      potem wychodzi Ziobro i twierdzi, że jednak po niemiecku...

pisi, ogarnijcie się
      • Wizyta pani Jourovej pokazuje wyraźnie iż Komisja Europejska nie przejawia żadnej woli zrozumienia polskich racji. Ta manifestowana przez nią wola pomocy przy rozwiązywaniu polskich zagadnień okazuje się tylko pustym frazesem. Tym samym Komisja Europejska zaprzepaściła kolejną szansę zdobycia zaufania Polaków.
        • słuchałem kołtuny w wydaniu angielskim na żywca i za cholerę nie wiem o czym bredziła
          he, he, he
          • "Demokratyczny" model Niemiecki...hahaha - to pokaże cała hipokryzje Brukseli.
            • 1. "Ale jest oczywiste, że będziemy współpracować, żeby lepiej zdefiniować jakie to są te podstawowe wartości rządów prawa ..." -  innymi słowy oznacza to, iż te wartości nie są jeszcze zdefiniowane. Powstaje pytanie kto je definiuje i co jest punktem odniesienia tych definicji.

2. "Komisja nadal będzie wykonywać swoje zadanie jako strażnika traktatów" - w traktatach unijnych zawarte jest, iż sprawy sądownictwa należą do spraw wewnętrznych państw członkowskich.

Komisja ma więc większe zaufanie do byłych sędziów PRL-owskich. Ten fakt wynika z tegi, iż to właónie ci PRL-owscy sędziowie wydawali korzysten wyroki odstąpienia od polskich dóbr gospodarczych na rzecz obcych interesów. Oczekuje się więc, iż ten proceder powinien zostać zachowany, wówczas będzie oraworządny.

Najczęściej komentowane