/ Forum Rekord zakażeń, a na Jasną Górę wybiera się 16 tys. pielgrzymów. Prezydent Częstochowy: „Nie chcę eksperymentu”
3  

Rekord zakażeń, a na Jasną Górę wybiera się 16 tys. pielgrzymów. Prezydent Częstochowy: „Nie chcę eksperymentu”

Dodano 3
W sierpniu do Częstochowy ma dotrzeć przynajmniej 95 pieszych grup pielgrzymkowych. W sumie to 16 tysięcy osób. Na częstochowianach obawiających się skutków pandemii ta liczba robi wrażenie, choć przecież nie obejmuje ona pątników, którzy dotrą na własną rękę: samochodami, autokarami i pociągami. Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy mówi „Wprost”: Pielgrzymki mogą stać się źródłem nowych zakażeń. Na razie nie mamy ani szczepionki, ani skutecznych leków. Chciałbym, żebyśmy się spotkali w Częstochowie w przyszłym roku. Nie chcę eksperymentu na zasadzie: zobaczmy, w której grupie będę; czy w grupie tych, którzy przejdą chorobę bez większych komplikacji, czy w grupie tych, którzy nie przetrwają kontaktu z koronawirusem.
  • bez-nazwy   IP
    Pielgrzymi chcą was liberałki zaprowadzić do nieba!A wy boicie się!Dziwni jesteście!

Najczęściej komentowane