/ Forum Byłem na proteście kobiet. Mam dużo złych wiadomości
12    

Byłem na proteście kobiet. Mam dużo złych wiadomości

Dodano 12
Bójki, wulgaryzmy, przelatujące nad głowami butelki i petardy. Do tego narodowcy strzegący wejścia do kościoła i policja, która starała się nie prowokować wzburzonego tłumu – tak w skrócie wyglądał poniedziałkowy protest kobiet na placu Trzech Krzyży. Można było odnieść wrażenie, że chodziło w nim głównie o to, żeby dopaść przeciwnika i pobić go do nieprzytomności. Ewentualnie opluć, popsikać gazem łzawiącym lub chociaż wykrzyczeć mu w twarz życzenie śmierci. Zapomniano o meritum.
 12
  •  
    Ci co pamietają protesty z czasów komuny to wiedzą ze władza wysyłała swoich podżegaczy których celem było prowadzenie do ataków które społeczeństwo by nie poparło. To jest znane zachowanie dyktatorskiej władzy. Czy to sie dzieje teraz. Oczywiście! Falangi PiSu są przecież aktywne a ludzie są naprawdę wkurzeni na praktycznie cały Sejm nie widzący belki w swoim oku od lat, ba dziesięcioleci.
    W protestach Black Lives Matters w USA podżegacze, falangi z prawiczkowcow, ustawiały palety z cegłami by były "pod ręka" gdy się sprowokuje protestujacych, np. pałowaniem jednego albo wszczynając szarpaninę - łatwo to wywołać by tłum zareagował a media filmują. Słynni faceci z parasolkami i zamaskowanymi twarzami często rozpoczynali włamania do sklepów. Oni sie tez w tych protestach pojawili. Po co im parasolki rozłożone gdy deszczu nie ma? Była to forma znaku czy sygnału ze to "swoi". Te rzeczy były sfilmowane i pokazane na social media a masowe media pokazywały to co politycy chcieli.
    I jeszcze należy wiedzieć ze ogień się pali a podpalacz powinien siedzieć w wiezieniu. A on wzywa do bicia matek, a bicie mamusi to jedno z najgorszych bandyctw.
    • Nic tak nie zdemoralizowało Polaków jak socjal. 5 lat temu afeara była bo kumpel kumplowi przy piwie powiedział dpa i kamieni kupa a dziś zamykają oczy jak 2 mld z podatków zamiast na służbę zdrowia idzie na deficytową spółkę a 70 mln ginie pod pretekstem wyborów. Nie rozumiem tych pseudokatolików którzy myślą że bronią 5 przykazania a wiarą w kaczora łamią pierwsze przykazanie
      • bez-nazwy   IP
        Bardzo trafna ocena sytuacji
        • pewnie ci kibole broniący kościołów byli tym najgorszym eventem?

a tak, to hołota lewacka sPOkojnie sprofanowałaby miejsca święte.
          • Myślę, że jest bardzo poważnym trywializowaniem tematu jest wyciąganie wniosku, że młodzież wyszła na ulicę, bo "może wspólnie spędzać czas i mieć poczucie przynależności do grupy". Młodzież wyszła na ulicę, bo żąda od władzy zachowania podstaw przyzwoitości w poszanowaniu praw obywatela. Żąda podstaw przyzwoitości w poszanowaniu mechanizmów demokratycznie ustalonego prawa w państwie. Widziałem jeden z protestów od środka. Organizatorki - zwykłe, młode dziewczyny studiujące na co dzień na Akademii Medycznej - przemawiające do tłumu łamiącym się od emocji głosem, zdecydowanie chciałyby być w innym miejscu, niż na przeciwko uzbrojonych kordonów oddziałów prewencji. Zapewniam autora, że to ostatnia sytuacja o jakiej marzą ci ludzie.
            • Panie Marcinie, z wielką uwagą przeczytałam Pana tekst. Relacje bezstronnych dziennikarzy są bardzo cenne w takich przypadkach, gdzie po jednej i drugiej stronie sporu jest dużo (uzasadnionych) emocji. Coś mi tu jednak zgrzyta - bo chyba do końca nie wiem, czy Pan uważa , ze te zachowania agresywne to dzieło grupy "konfrontacyjnie nastawionych wyrostków" wśród "ludzi, którzy w większości zachowywali się spokojnie " - bo to ok, rozumiem. W każdej takiej sytuacji znajda się ludzie, którzy po prostu lubią zadymę i korzystają z okazji. Czy też , jak Pan pisze poniżej - "o podgrzewanie sporu dbają lewicowe bojówki". Nota bene - słyszałam już określenie "lewicowe bojówki" - wiem z czyich ust..To określenie sugeruje, ze istnieje jakaś organizacja, jak rozumiem lewicowa, która ma swoje "zbrojne" , zorganizowane ramię - owe bojówki. Zna Pan Panie Marcinie osoby , które należą do tych formacji? A może nakrył Pan w jakimś lesie gromadzących się ludzi świętujących , bo ja wiem - urodziny Lenina i  trenujących techniki karate,i rzut butelką do celu? Panie Marcinie oczekuje od Pana, ze jako dziennikarz śledczy pokaże Pan światu mechanizmy , struktury tych tajemniczych organizacji. Dopóki Pan tego nie zrobi - posługiwanie się określeniem "lewicowe bojówki" wygląda dla mnie - uważnego czytelnika Wprost, jak rozsiewanie fejk news.
              • Ciemnogród wyszedł z nor bo dzieci zyskały ochronę prawa
                •  
                  Dziękuję za relację z tych protestów. Ludzie są nierozsądni... I strasznie "dzicy" w tym co tam się dzieje. Najbardziej mi żal policji, która znowu będzie o wszystko oskarżana... :/ I tu już chyba naprawdę jest potrzebny stan nadzwyczajny i zakaz zgromadzeń. Po pierwsze: Covid, po drugie: jakieś szaleństwo na ulicach.
                  • TO JEST WOJNA - ha ha ha tak dziennikarzyno ty tez podrzegałeś te nastolatki do "rewolucji" a "rewolucji" niestety nie bedzie a te nastolatki bedą teraz na co dzień dostawały po ryju dzieki lewicy:))))

Najczęściej komentowane