/ Forum Ks. Lemański o kard. Dziwiszu: Jan Paweł II go skrzywdził. To prosty człowiek, któremu dano zbyt wysokie krzesło
4  

Ks. Lemański o kard. Dziwiszu: Jan Paweł II go skrzywdził. To prosty człowiek, któremu dano zbyt wysokie krzesło

Dodano 4
Niektórzy w Kościele cieszą się z tego, że zrobił się taki zamęt wokół Dziwisza, bo to niejako odsuwa w cień odpowiedzialność papieża, który jest dla Polaków postacią pomnikową. Głębsza refleksja wskazuje, że żadne działania sekretarza nie usprawiedliwiają zaniechań papieża. Może to źle zabrzmi, ale uważam że Dziwisz stał się kozłem ofiarnym. Człowiek, ironicznie nazywany „kapciowym”, nie rządził przecież całym Kościołem. Myślę że Jan Paweł II skrzywdził swego sekretarza, powołując go do godności arcybiskupiej. To prosty człowiek, któremu dano zbyt wysokie krzesło – mówi w rozmowie z „Wprost” ks. Wojciech Lemański, duchowny parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi, publicysta, działacz na rzecz upamiętnienia historii Żydów polskich, były proboszcz parafii w Jasienicy.
  • Przecież Dzi**sz to był ruski agent, przed wizytą do JP2 spowiadał rusek z KGB bez święceń a każde kazanie Papieża zanim trafiło do ludzi to było już w Moskwie, teraz afera że niby Papież wiedział że Watykan stał się też domem mafii pedofili.
    A kto handlował krwią JP2? Tylko Dzi**sz był na tyle blisko Ojca Świętego

Najczęściej komentowane