/ Forum Abp Gocłowski: Rydzyk - polityk, nie kapłan
9    

Abp Gocłowski: Rydzyk - polityk, nie kapłan

Dodano 9
"Niedopuszczalne jest tworzenie wokół Radia Maryja środowiska politycznego", oświadczył w rozmowie z "Dziennikiem" abp Tadeusz Gocłowski metropolita gdański, wieloletni współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.
 9
  • zdkuk   IP
    Póki co, ojciec Rydzyk jest kapłanem i jest ostoją Kościoła.Wypowiedź arcybiskupa jest conajmniej zdumiewająca, chociażby dlatego, że ptak nie kali we własne gniazdo.
    • Lolek   IP
      Myślę że Ojciec Tadeusz Rydzyk ma prawo robić co zechce, bo to jest DEMOKRACJA, która również dotycz tej gałęzi...
      • count   IP
        Czy Jego Eminencja ma bielmo na oczach?Przeciez Traktat jest przeciwienstwem wszystkiego o co Kosciol Katolicki walczy i naucza:moralnosc,wolnosc,PRAWDE,uczciwosc itd.
        Jesli wsrod hierachii nie uznaje sie Decalogu i nauk w nim zawartych to co mowic o nas grzesznych owieczkach???
        To wlasnie dzieki Kosciolowi POLska przetrwala dwie okupacje w walce ze ZLEM,a Jego Eminencja nazywa pOLITYKOWANIEM obrone podstawowych PRAW czlowieka?????
        Something wrong with your Eminency!!!!!
        • prawdziwy Polak katolik   IP
          Nic dodać nic ująć. Swięta prawda. Od
          początku istnienia słuchałem Radia Maryja,
          gdyż jestem katolikiem i myślałem, że bedę
          mieć naprawdę katolickie radio w moim
          domu. Niestety. Zawiodłem się. Okazało się
          wkrótce, że najważniejszym celem tego radia
          jest polityka prowadzona pod płaszczykiem
          religii, katolickości itd. Zresztą było
          jasne komu i czemu to radio ma służyć.
          Słyszałem slowa pełne nienawiści, antysemic-
          kie i skrajnie nacjonalistyczne wystąpienia i
          nie dopuszczanie do glosu osób, ktore miały
          inne zdanie. Rownież nie słucha się Episkopatu,
          ktory zabrania popirania jednej opcji, poli-
          tyczne zaangażowanie itp. Ale niestety wygląda
          na to że Episkopat swoje, a o. Rydzyk swoje.
          Jest nietykalny. A teraz nawet myślał o założeniu
          parti, a jeśli nie to jakiś komitet polityczny czy coś takiego. Był już kiedyś komitet polityczny KC PZPR.
          I co na to Episkopat? Pewnie znowu nic.
          • wz42   IP
            przygarnął kocioł garnkowi..........
            • #NOWY#   IP
              Arcybiskup ma absolutna racje.Mamy w kraju rozdzial panstwa od kosciola i duchowni nie moga lamac tej zasady i angazowac sie w polityke np.tworzac nowe partie polityczne. Co innego wierni, w tym sluchacze Radia Maryja, oni moga to robic, zas o.Rydzyk powinien stac od tych spraw z daleka. A tak na marginesie.. z niesmakiem czyta sie ordynarne wyrazenia jakie czesto napotyka sie w ..komentarzach.Moze lepiej zaprzestac ich czytania?
              • adsenior   IP
                A to czemu panie biskupie? Czy dalej chce pan wmawiać, że episkopat polski to monolit? Że wszyscy tak samo myślą jak pan? G. prawda, tylko, że takie jak pańska wypowiedź, godząca w RM, są szeroko komentowane przez polsko-jezyczne gadzinówki.

Najczęściej komentowane