/ Forum Układ olsztyński
71  
  • bez-nazwy   IP
    Kulisy studiów MS

Jestem pracownikiem naukowym. W latach 80 pracowałem na WSP. Po przeczytaniu wątków dyskusji na internetowych forach dotyczących osoby MS chciałbym się podzielić z czytelnikami moją wiedzą. We wspomnianym okresie spotkałem się z MS. Byłem wykładowcą on miernym studentem. Jednocześnie MS znany był z szyderstw skierowanych pod adresem wykładowców. Szczególnie upodobał sobie jednego z nich. Kłopoty MS zaczynały się w trakcie zaliczania ćwiczeń i sesji egzaminacyjnych. Praktycznie co drugi egzamin zdawał w trybie komisyjnym. W trakcie tych komisyjnych egzaminów zawsze działy się dziwne rzeczy. Mimo żenującego, jak zwykle poziomu wiedzy, MS zawsze zdawał taki egzamin. Wynik oczywiście ustalano w drodze głosowania. Egzaminator praktycznie mógł sobie tylko pogadać. Co dziwniejsze, kiedy taki egzamin zdawali inni studenci komisja nie była dla nich taka łaskawa. Kwestia tajemniczości sukcesów MS ponownie wypłynęła po latach, w trakcie spotkania w gronie starych kolegów z uczelni. Jeden z obecnych na spotkaniu postawił hipotezę, że być może za tymi \"sukcesami\" stały pewne \"instytucje\". Dziś, w świetle informacji zawartch na stronie IPN, ta teoria nabiera \"rumieńców\". Otwartym pozostaje pytanie – co mógł ofiarować w zamian? \"Katalog usług\" nie był znów aż tak rozbudowany...... Ale to można zweryfikować badając teczki kolegów.

Najczęściej komentowane