/ Forum Układ olsztyński
71    
 71
  • olga   IP
    Kto przy korycie ten ma!!!
    Dobrze,że są dziennikarze,którzy otwierają ludziom oczy jak bardzo są okradani ze swojego.
    Naprawdę naprawdę wierzę Tuskowi.Kiedy wygrał wybory zaczęłam spokojniej oddychać.Powinien pogonić nieźle swoich partyjnych kolegow i nie pozwolić robić sobie wstydu.Oni \"pracują \" rownież na jego wizerunek.
    Myślę,że to uczciwy gość i przypilnuje co nieco w Olsztynie
    • romka89   IP
      Długo nie zaglądałam na forum, ale wybór Olejnika na dyrektora szkoły był
      celowym działaniem Sycza i Protasa. To oni mają interes w tym, aby tak
      prymitywny, chamski i mało inteligentny człowiek zarządzał placówką, którą można
      by określić \"prywatno-syczowską\". Wszystko ustawione zostało pod jeden
      długofalowy przekręt. Sam konkurs był bezprawna farsą.Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę! A
      Olejnik jest sługusem, który robi tak jak mu \"układ powie\". Ile osób obłowi się
      przy następnych posunięciach Zarządu Województwa? A może ktoś by sprawdził ile
      już kasy publicznej poszło na \"przekręty w tym wyjątkowym zespole szkół\"?
      • Olsztynianka   IP
        Komu służy TVP3
        Dlaczego TVP3 zachowuje się tak jak się zachowuje w sprawie układu olsztyńskiego .Odpowiedź jest prosta . Wystarczy dotrzeć do kulisów wyborów Jarka na dyrektora. Ponoć jego kandydaturę popierał Miron . Teraz trzeba to odpracować.
        • bez-nazwy   IP
          Kulisy studiów MS

Jestem pracownikiem naukowym. W latach 80 pracowałem na WSP. Po przeczytaniu wątków dyskusji na internetowych forach dotyczących osoby MS chciałbym się podzielić z czytelnikami moją wiedzą. We wspomnianym okresie spotkałem się z MS. Byłem wykładowcą on miernym studentem. Jednocześnie MS znany był z szyderstw skierowanych pod adresem wykładowców. Szczególnie upodobał sobie jednego z nich. Kłopoty MS zaczynały się w trakcie zaliczania ćwiczeń i sesji egzaminacyjnych. Praktycznie co drugi egzamin zdawał w trybie komisyjnym. W trakcie tych komisyjnych egzaminów zawsze działy się dziwne rzeczy. Mimo żenującego, jak zwykle poziomu wiedzy, MS zawsze zdawał taki egzamin. Wynik oczywiście ustalano w drodze głosowania. Egzaminator praktycznie mógł sobie tylko pogadać. Co dziwniejsze, kiedy taki egzamin zdawali inni studenci komisja nie była dla nich taka łaskawa. Kwestia tajemniczości sukcesów MS ponownie wypłynęła po latach, w trakcie spotkania w gronie starych kolegów z uczelni. Jeden z obecnych na spotkaniu postawił hipotezę, że być może za tymi \"sukcesami\" stały pewne \"instytucje\". Dziś, w świetle informacji zawartch na stronie IPN, ta teoria nabiera \"rumieńców\". Otwartym pozostaje pytanie – co mógł ofiarować w zamian? \"Katalog usług\" nie był znów aż tak rozbudowany...... Ale to można zweryfikować badając teczki kolegów.
          • Adolf   IP
            Bo on nie pił i nie molestował

Widzę , że modlitwa za  Sycza i  Małkowskiego odprawiona w braniewskiej Cerkwi przyniosła niepożądany skutek. Biedny pan prezydent, który niedawno publicznie przed kamerami zapewniał nas o swojej niewinności i czystości moralnej przyznał się do pozamałżeńskich kontaktów seksualnych .Ciekawe do czego jeszcze się przyzna, jakie sprawy wyjdą na jaw. Dobrze , że nie zbierano podpisów pod cerkwiami w obronie Małkowskiego tak jak uczyniono to w obronie Sycza. Tylko historia lubi się powtarzać. Mam nadzieję , że i wobec pana Sycza modlitwa przyniesie pożądany skutek. Niestety Pana Boga nie da się przekupić i zastraszyć. Teraz już wiadomo dlaczego nie miał do Necia zaufania bo…………….
            • Andrzej z Ostródy   IP
              Szanowni państwo, Panowie redaktorzy z niepokojem przeczytalem posty dotyczące mającego odbyć się konkursu na stanowisko dyrektora ukraińskiego liceum w Górowie. Proponuję przyjżeć sie dokladnie . Wiele wskazuje na możliwe nieprawidlowości. W jednej z audycji TVP3 Olsztyn redaktor stwierdził, że obecnie pełniący obowiązki dyrektora Mirosław Olejnik ma duże szanse na wybor na stanowisko dyrektora ponieważ ma poparcie posla Platformy Obywatelskiej Mirona Sycza. Zdziwiło mnie bardzo, że nikt nie zdementował tej wypowiedzi ponieważ pan poseł nie może być członkiem komisji konkursowej. Ponieważ to procedury konkursowe, prezentacja zadecydują o wyborze najlepszej kandydatury, a nie indywidualne preferencje pana posła. Czy takie wypowiedzi w mediach publicznych dają równe szanse kandydatom. Czy taka miała byc praworządniość w wydaniu PO.
              • urzędnik   IP
                Manipulacje z pismami, jakie mają miejsce w szkole w Górowie należy zgłosić do prokuratury. Nie mogą dostawać się w niepowołane ręce podpisy obywateli skierowane do samorządowych instytucji.
                • naucz.rodz.prac   IP
                  Pismo poparcia dla dyrektora J.Necio wystosowane m.in. do Marszałka Województwa dnia 6 października 2007r. ma treść taką, jak zamieszczono poniżej. Osoba, której udzielano poparcia – czyli J.Necio, nie miała styczności z tym dokumentem!!! J.Necio nie  dostarczał też pisma do adresatów !!! Żaden inny dokument poparcia z podpisami takiej właśnie grupy - rodziców, pracowników i nauczycieli – z początku października 2007r. nie jest prawdziwy. Obecnie (jak i w poprzednich miesiącach) w celu wytworzenia negatywnego nastawienia do J.Necio i osób go popierających pracownikom i innym osobom okazywany jest przez przeciwników tekst z PODŁOŻONĄ celowo inną pierwszą stroną . Zmieniona strona zawiera wymyślony atak przeciwko M. Syczowi. Nie pochodzi ona z oryginału!!! Tam nic takiego nie było. Lista podpisów (druga strona pisma) jest w nieuprawnionych rękach, ponieważ pismo „wyciekło” od jednego z adresatów do osoby obecnego okaziciela (cieszącego się względami owego adresata), a teraz służy celowej manipulacji. Być może manipulacja ma związek ze zbliżającym się konkursem na dyrektora.
                  Autorzy apelu poparcia oraz pan Necio nie odpowiadają za podrobiony dokument, ani za jego treść i liczą na to, że manipulanci zostaną odpowiednio ukarani przez organy służące do przestrzegania prawa (dowody na tę sytuację istnieją).

„My, rodzice uczniów, pracownicy i nauczyciele Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim pragniemy, aby nasza szkoła mogła się rozwijać dla dobra społeczności ukraińskiej i całej społeczności Warmii i Mazur. Chcemy pracować w spokoju!
                  Jesteśmy przeciwni różnym działaniom utrudniającym nowo wybranemu, w drodze konkursu, dyrektorowi zarządzanie pracą szkoły. Destabilizacja polega na ciągłych atakach niektórych osób (również funkcyjnych) na osobę dyrektora, bezpodstawnym podważaniu jego kompetencji, i tworzeniu w różny sposób negatywnej opinii o nim.
                  Przez osiem lat Pan Jerzy Necio prowadził szkołę jako zastępca dyrektora. W tym czasie organy nadzoru pedagogicznego i inne czynniki (także ówczesny dyrektor ZSzUJN mgr Miron Sycz) podkreślali jego kompetencje, zaangażowanie w pracę i życie szkoły. Dyrektor Miron Sycz, odchodząc ze stanowiska, proponował jego kandydaturę jako swojego następcy, natomiast Rada Pedagogiczna jednogłośnie poparła tę propozycję.
                  Już na pierwszym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZSzUJN zaskoczyło nas negatywne ustosunkowanie się niektórych osób do nowo wybranego dyrektora. Zastanawiające jest, dlaczego niektórzy nauczyciele, którzy wcześniej bardzo popierali Pana Jerzego Necio i zgodnie z nim współpracowali, nagle z dnia na dzień zaczęli traktować go jak śmiertelnego wroga.
                  Sądzimy, że cała sprawa ma wymiar osobisty. Z nieznanych nam bliżej przyczyn niektórzy nauczyciele za wszelką cenę dążą do tego, aby Pan Jerzy Necio załamał się i zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Być może Pan Jerzy Necio nie chce spełniać oczekiwań ze strony niektórych osób, które miały uprzywilejowaną pozycję w szkole w okresie kiedy placówką tą kierował Pan mgr Miron Sycz . Być może są jeszcze inne – głębsze przyczyny.
                  Dotychczasowa praca Pana mgr Jerzego Necio na stanowisku dyrektora ZSzUJN w naszej ocenie nie budzi żadnych zastrzeżeń. Pan dyrektor dba zarówno o dobro uczniów, jak i właściwie traktuje nauczycieli. Zarzuty kierowane pod jego adresem ze strony niektórych nauczycieli oraz jednego z działaczy Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Olsztynie są całkowicie bezpodstawne.
                  Z tego co nam wiadomo Pan dyrektor Jerzy Necio cieszy się dużym uznaniem także wśród uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców. Pozytywne nastawienie ze strony rodziców oraz ich akceptację dla osoby dyrektora Jerzego Necio można było zauważyć między innymi w czasie ostatniego ogólnego spotkania z rodzicami, które odbyło się 23 września 2007.
                  Żywiąc nadzieję na pozytywny rozwój zdarzeń gorąco prosimy o pomoc Panu dyrektorowi Jerzemu Necio w jego dalszej pracy na stanowisku dyrektora ZSzUJN.

Z Poważaniem
                  Rodzice, Pracownicy i Nauczyciele”
                  /Tu znajdują się podpisy rodziców, pracowników i nauczycieli/
                  • kalina   IP
                    Popieram! Ten Sycz to manipulant i intrygant rodem z piekła. Ma swoją klikę a właściwie to \"sektę\"z którą wyczynia PO prostu cuda.
                    • Czytelnik Wprost   IP
                      Czy nie czas przyjżeć się bliżej temu Syczowi. Tyle postow o nim . Czy to zbieg okoliczności. Panowie redaktorzy pomóżcie wyjaśnić stawiane przez czytelników pytania. Jestem z wami Panowie redaktorzy WPROST
                      • Byly wykladowca WSP   IP
                        Proponuje dziennikarzom poprosić pana MS o pokazanie indeksu . Tam zobaczą jak zdawał egzaminy. Moze to rzuci troche światła na 1983 rok . To był trudny rok wymagający wykladowcy a ten malutki studencik miał problemy. I znalazl sie ktos kto mu pomogł . Ale teraz trzeba zaplacic za te korepetycje. W tym czasie byli tacy panowie , którzy pomagali wykładowcom i studentom. Tylko dziś jakoś strasznie głupio do tego sie przyznać. Niestety ślady tych korepetycji zostaly i predzej czy później zobacza światło dzienne.
                        • Maks   IP
                          Bo on nie pił i nie molestował
                          Widzę , że modlitwa za  Sycza i  Małkowskiego odprawiona w braniewskiej Cerkwi przyniosła niepożądany skutek. Biedny pan prezydent, który niedawno publicznie przed kamerami zapewniał nas o swojej niewinności i czystości moralnej przyznał się do pozamałżeńskich kontaktów seksualnych .Ciekawe do czego jeszcze się przyzna, jakie sprawy wyjdą na jaw. Dobrze , że nie zbierano podpisów pod cerkwiami w obronie Małkowskiego tak jak uczyniono to w obronie Sycza. Tylko historia lubi się powtarzać. Mam nadzieję , że i wobec pana Sycza modlitwa przyniesie pożądany skutek. Niestety Pana Boga nie da się przekupić i zastraszyć. Teraz już wiadomo dlaczego pan Necio nie miał zaufania bo…………….
                          • Adam z Olsztyna   IP
                            Ciekawe dlaczego Sycz milczy w sprawie roku 1983. Dlaczego jak ognia unika tego tematu otoczenie posla. Proponuję autorom artykułu zainteresować sie tym tematem. Bardzo dużo osób na forach internetowych pytało o przeszlość pana Sycza on milczy jak zaklęty. może tu tkwi klucz sukcesu i nietykalności . Studiowałem razem z Syczem na WSP coś wiem o jego wycznych jakim zdolnym studentem matematyki był. Ciesze się , że w końcu znaleźli się ludzie ktorzy powiedzieli NIE. Wierzę w ich zwycięsto patrz zwycięstwo prawdy nad fałszem. Życze im wytrwalości > Te mury runą
                            • bez-nazwy   IP
                              Post z GO:
                              Re:
                              Autor: Gość: 333 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 20:
                              Po lekturze z Wprost nie mam żadnych złudzeń. W tej szkole działa układ - ten
                              sam,o którym pisał tygodnik. Szefem jest poseł a narzędziem p.o. dyrektora i
                              jego małżonka - sekretarz. Są zdolni do wszystkiego - jak to w sekciarskim układzie.
                              • WSP Olsztyn   IP
                                Nie rozumiem dlaczego poseł Sycz został wybrany do Sejmu z list PO. Studiowałem razem z nim (na innym kierunku) ale w tym samym czasie. Staliśmy po różnych stronach barykady. Ja strajkowałem w rektoracie na Żołnierskiej razem z Kuroniem, a on agitował w Związku Socjalistycznej Młodzieży. Później aktywnie wysługiwał się organizacji komunistycznej, wstąpił do PZPR. Dlaczego nie jest wierny swojej opcji politycznej? Uważam, że to karierowicz. Ale jakim cudem był na listach PO? Tego nie zrozumiem!
                                • bez-nazwy   IP
                                  \"Dobry wujek\" - \"nasz\" poseł M.S. chce zamykać szkoły w naszym województwie!!! (post z forum GO - jeszcze nie wykasowany):

Re: Nowy dyrektor szkoły ukraińskiej zrezygnował
                                  Autor: Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 17:Jak trzeba było podejmować decyzje o zamykaniu szkółek lub przekazywaniu ich
                                  różnym stowarzyszeniom, pan poseł Sycz wykazywał szczególną aktywność. Wręcz
                                  nakłaniał kuratorkę do niekorzystnych dla małych społeczności decyzji. O tym
                                  mówią już ludzie związani z oświatą w Olsztynie. W ten sposób robi dla siebie
                                  grunt na przyszłość. Bo za jakiś czas wszyscy sie przyzwyczają, że teraz taka
                                  moda, by szkoły były prowadzone przez stowarzyszenia. Więc placówkę w Górowie
                                  też będzie łatwo przejąć a społeczeństwu ukraińskiemu wmówić, że w ten sposób
                                  się ją uratuje. To, co wyprawia ten człowiek jest straszne.
                                  • bez-nazwy   IP
                                    Przyczytalem post Batka i jestem pod wrażeniem informacji dotyczących pana posła Sycza. Gratuluję odwagi autorowi postu. Informacje, które zostały zawarte w wypowiedzi potwierdzają moje przypuszczenia dotyczące osoby podajacej sie za ikonę \"ukraiństwa\" w Polsce. Jakie jeszcze tajemnice skrywa życiorys Pana posła. Gdzie tkwi źródło nietykalności. Co wydarzyło się w 1983 roku, że nasz dzielny dzialacz zaprzestał jak podają akta IPN \" wrogiej działalności\". Może Rada Główna Związku Ukraińcow w Polsce i jej organ prasowy Nasze Słowo zajmią się wyjaśnieniem tych tajemniczych okoliczności z życia pana posła zanim zrobi to ogólnopolska prasa. Panie pośle jest pan osoba publiczną wyborcy maja prawo wiedzieć.
                                    • Olsztynianka   IP
                                      Województwo kolesi to skandal, gdzie jest Tusk dlaczego wpuszczono na listy wyborcze byłych działaczy UW i Ordynackiej. Czy coś zostało jeszcze z prawdziwej PO w Olsztynie?
                                      • człowiek z Mazur   IP
                                        Całe życie społeczno-polityczne w regionie olsztyńskim jest skorumpowane do potegi entej. Jak Tusk się nie ruszy i nie zrobi tu porządku - pięknie wszak mówił o walce o uczciwość zwłaszcza we własnych szeregach - to PO w następnych wyborach nie będzie miało tu czego szukać. Ja na pewno już na nich nie zagłosuję.
                                        • Wyborca   IP
                                          Panie Premierze Tusk kiedy zrobi Pan porzadek z tym Syczem Dlaczego toleruje sie takich ludzi w PO.
                                          • urzędnik   IP
                                            A może ktoś policzy jakie pieniądze trwoni marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i poda do wiadomości publicznej. To dopiero wyborcy PO się zdziwią.
                                            • bez-nazwy   IP
                                              Bat\'ko, Utworzony: 2008-02-10 19:50:51
                                              Drodzy Rodzice , Absolwenci i Uczniowie Ukraińskiego Liceum w Górowie Ił.
                                              Z wielkim zażenowaniem przyjmuję postawę i ostatnie działania Pana Mirona Sycza. Panie Pośle śledzę Pana wypowiedzi w prasie, radiu i telewizji, czy Pan myśli że wszyscy stracili pamięć. Dlaczego uzurpuje pan dla siebie i swojej rodziny historię tworzenia szkoły . Czy nie jest przekłamaniem podawanie w wypowiedzi dla TVP 3 Olsztyn informacji, że to pana dzieci uczestniczyły w budowaniu szkoły. Pan chyba zapomniał , w którym roku rozpoczęto tworzenie Naszego Liceum . Przypomnę panu to był 1990 rok. W tym okresie to Pana dzieci za przeproszeniem robiły jeszcze w majtki . Dlaczego Pan nie wspomni nazwisk członków komitetu założycielskiego takich jak Pan Władysław Kozubel, Jan Smut i inni. Dlaczego Pan zapomniał o osobie bardzo zasłużonej dla stworzenia szkoły mam na myśli Pana Władysława Macełko Naczelnika Miasta i Gminy Górowo Iławeckie w tym okresie. To Pan Macełko mimo wielu protestów ze strony przeciwników tworzenia Liceum podpisał odpowiednie decyzje . Dodam, że konsekwencja tego dla Pana Macełko była utrata stanowiska w późniejszym okresie. Może Pan poseł przypomni sobie także o Komitecie Rodzicielskim . Panie Pośle jestem rodzicem absolwentów Górowskiego Liceum, przez wiele lat miałem okazje przebywać w szkole. Przyznam, że i ja na początku uwierzyłem w Pana dobre intencje . Ale gdy zobaczyłem jak Pan Panie Mironie sprytnie odsunął od Szkoły Pana Władysława Kozubla i innych myślących ludzi zrozumiałem, że szkoła jest w Pana rękach tylko narzędziem dla realizacji własnych celów. W trakcie wielogodzinnych zebrań ogólnych z rodzicami zrozumiałem, że jest to polityczne widowisko. Zapraszał Pan sobie na te spotkania swoich partyjnych ,politycznych i biznesowych kolesiów, często było to około 40 osób. Dobro ucznia i szkoły było na ostatnim miejscu . Na spotkanie w klasach z wychowawcami zostawało zaledwie kilkanaście minut, a my chcieliśmy dowiedzieć się jak uczą się nasze dzieci. Po zebraniu Pan Sycz organizował bankiet, który oczywiście kosztował. To my rodzice pokrywaliśmy te koszty . Wypomina Pan , że stworzył Pan Szkołę. Panie Sycz to dzięki szkole zawdzięcza Pan swoją karierę polityczną i majątek. Moja rodzina mieszka w Kanadzie w Toronto. Zamieszkuje tam wielu absolwentów Ukraińskiego Liceum w Górowie. Chyba Pan nie zaprzeczy, że w trakcie pańskiego pobytu na zaproszenie absolwentów zamieszkujących w Kanadzie były organizowane zbiórki pieniędzy na szkołę. Absolwenci przekazali także sprzęt elektroniczny aparaty cyfrowe, kamery , laptopy. Jedna z takich zbiórek odbyła się na Małance w Toronto . Pewni ukraińscy biznesmeni absolwenci także przekazali pokaźne sumy np. Pan Jan I. rodem ze Srokowa kolo Kętrzyna . Proszę wyjaśnić gdzie są te darowizny. Ludzie mają prawo wiedzieć.
                                              Odnośnie Pana osoby rodzą się i inne wątpliwości. Czytając materiały Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące Pana osoby nasuwa się wiele pytań. Co oznacza zapis „zaprzestał wrogiej działalności”, dlaczego zniszczono Pana materiały w 1987, dlaczego SB nie interesowało się Panem po 1983 roku. Był to okres intensywnej inwigilacji działaczy ukraińskich . Pan przecież działał w tym okresie. Pytam Pana Panie Mironie czy w 1983 roku pan zakończył, czy rozpoczął wrogą działalność?
                                              Mój nieżyjący ojciec był weteranem UPA. Wiele lat spędził w więzieniu. Wiem , że i Pana ojciec także był weteranem UPA. Pytam Pana Panie Mironie dlaczego nie odebrał pan medalu przeznaczonego dla weteranów UPA w imieniu swojego ojca. Wręczanie tych medali odbywało się w Kętrzynie. Byłem tam obecny razem ze swoim już bardzo schorowanym w tym czasie ojcem. Dlaczego nie miał Pan odwagi przyjść na tą Wielką dla naszego społeczeństwa uroczystość? Może w tym czasie bankietował Pan ze swoimi komunistycznymi kolegami, których tatusiowie w latach 40 byli w UB oprawcami naszych ojców, dziadków. Obecnie rozsiewa Pan informacje o zagrożeniu dla Naszego Liceum w Górowie. Panie Sycz to pan ma problemy , szkoła ich nie ma . Czy w prasie ktoś źle pisze o szkole? To Pana nieuczciwe wypowiedzi i Pana sługusów szkodzą najbardziej szkole. Proszę nie wmawiać społeczeństwu, że Pana upadek równa się upadkowi szkoły . Rodzice, Uczniowie, Ukraińcy i Polacy nie dajcie się omamić temu pazernemu na władzę i pieniądze człowieczkowi.
                                              Bat\'ko
                                              • Roman z Olsztyna   IP
                                                Demony przeszłości Jestem mieszkańcem Olsztyna. Moja mama jest Ukrainka ojciec Polakiem dltego bliskie mojemu sercu są sprawy ukraiński i polskie. Z ogromnym zainteresowaniem śledze wypowiedzi na forum internetowym dotyczącym Pana posła Sycza . Ostatnio przeczytałem Apel Pana Migusa ze Związku Ukraińcdów w Polsce na Warmmi ii Mazurach. Apel dotyczy obrony dorobku Pana posła po 1989 . Ja pozwolę sobie zapytac dlaczego tak skrzętnie unika się dorobku Pana posła we wczesniejszym okresie. Chodzi mi o 1983 i tajemniczy zapis w aktach IPN \" zaprzestał wrogiej dzialalności\". Dlaczego Pan poseł i jego otoczenie milczy jak grób w tej sprawie. Czyżby były jakieś niewygodne fakty w biografii Pana posła. W ty miejscu apeluję o przeprowadzenie lustracji wśród działaczy Związku Ukraińców w Polsce. Czas najwyższy skończyć z demonami przeszłości one prędzej czy później dadzą o sobie znać
                                                • zwolenniczka PO w wydaniu pani Staroń   IP
                                                  Gdzie są odpowiednie organa państwowe do kontroli poczynań tych, co to czują się bezkarnie, tych trutni co oszukują społeczeństwo. Czy to jest państwo prawa? Czy jedna posłanka da rady odsłonić kulisy działań i skierować te wszystkie sprawy do prokuratury (chciałoby się wierzyć, że niezależnej). Teraz znowu nadużycia w spółdzielni - to przypomina syzyfową pracę. Ale mimo to trzymamy za panią kciuki, pani Lidio.
                                                  • bez-nazwy   IP
                                                    CD.: Re: imperium obłudy
                                                    Autor: Gość: tyż z powiatu IP: *.ols.vectranet.pl 23.03.08, 21:39
                                                    sr.li muchy, bedzie wiosna

Re: imperium obłudy
                                                    Autor: Gość: Górowianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.08, 21:59
                                                    Do \"tyż z ...\" Jak na zwolennika pana posła jest to zaiste bardzo inteligentna i merytoryczna odpowiedź. Gratuluję panu Mironowi takich zwolenników, z nimi może pan dalej pogrążac się w swoim bagnistym \"imperium obłudy\" ale czy jeszcze długo? Wszystko ma swój koniec.

Władca much
                                                    Autor: Gość: Anusiak IP: *.humanistische-union.de 01.04.08, 22:57
                                                    Szanowny Panie „Tyż z powiatu”, podziwiam Pana zdolności krasomówcze i ogromny wysiłek intelektualny charakterystyczny dla wypowiedzi zwolenników Posła Jemioły. Zauważyłem, że jest Pan bacznym obserwatorem przyrody. Nie umknęła Pańskiej uwadze tak ważna i zarazem dosyć rozpowszechniona czynność fizjologiczna jaką jest oddawanie kału. Pan w swojej wypowiedzi używa bardziej prymitywnej formy określającej tą czynność, której nie będę cytować. Pańskie wnioski, niestety, zostały już dawno zauważone przez innych badaczy przyrody. Do mnie dotarły bardziej zatrważające informacje. Do domu Pana Jemioły wdarło się kilka much, które zapaskudziły portret Pana Jemioły z zacną małżonką Marią Olgą. Otoczenie Pana posła winą za zaistniały incydent obarczyło Pana Jerzego N. sugerując, że ten przekupił muchy aby dokonały tego haniebnego czynu zagrażającego dorobkowi i wielokulturowej harmonii społecznej w regionie, budowanej po 1989 roku. Mój dziadek nie potwierdza tych przypuszczeń, gdyż na podstawie długoletnich swoich obserwacji przyrody doszedł do głębokiego wniosku, iż muchy same zawsze lezą do g......na. Może Szanowny Pan zechce pomóc i zliże te zabrudzenia wszak lizanie 4 liter Pana Jemioły to Pańska specjalność.
                                                    Anusiak
                                                    • bez-nazwy   IP
                                                      Inny ciekawy post z forum Gazety Olsztyńskiej (pozwolę sobie go tu wkleić):

TYTUŁ:imperium obłudy
                                                      Autor: Gość: mieszk.p.bartosz. IP: 211.157.109.* 23.03.08, 21:30

Szanowny Panie Jerzy Necio! Jestem mieszkańcem powiatu bartoszyckiego i z zainteresowaniem śledzę wydarzenia związane z Pana osobą i losami górowskiego liceum. Wydarzenia ostatnich miesięcy diametralnie zmieniły moją opinię i wielu moich znajomych o Panu Mironie Syczu i jego zwolennikach. Cóż mogą być warte zapewnienia, deklaracje, obiecanki i piękne słowa wypowiadane ustami Pana Posła, przekonał się już nie jeden obywatel naszego powiatu. Pan, Panie Necio, odczuł to bardzo boleśnie na swojej skórze. O wartości słów i stabilności poglądów Pana posła może świadczyć życiorys polityczny - „co wybory to inna opcja”. Panie Mironie, byłem obecny w czerwcu wśród tłumu osób obecnych na Pańskim pożegnaniu. Pamiętam dokładnie Pana słowa i gesty skierowane do zebranych. Powiedział Pan: „oddaję szkołę w dobre ręce”, wskazując na Pana Necio. Dla potwierdzenia swoich
                                                      słów wręczył Pan Panu Necio buławę, znak przekazania władzy. O tym, że łaska Pana Sycza na pstrym koniu jeździ Pan, Panie Necio, przekonał się już wkrótce po wyborze na stanowisko dyrektora Liceum.
                                                      Szanowny Panie Necio proszę się nie poddawać w swojej walce o prawdę, przestrzeganie prawa i poszanowanie ludzkiej godności. Jest Pan głosem tych, którzy nie mogą mówić, głosem tych, których zmuszono do milczenia. Jest Pan Tym, który daje nadzieję na zmiany. Pana siłą jest wiara, pokora, uczciwość i inteligencja, a nie brutalne kłamstwo, obłuda, prowokacja, układy i korupcja. Panie Pośle nie da się odmówić prawa do wolności. Dzięki Bogu powiat bartoszycki i województwo warmińsko-mazurskie znajdują się w Polsce a nie na Białorusi. Panie pośle prędzej, czy później duch zmian i odnowy dotrze do naszego powiatu i województwa. Pańskie „Imperium Obłudy” jest słoniem na krótkich glinianych nogach, któremu już nie pomogą żadne apele i zbieranie podpisów.
                                                      Mieszkaniec Powiatu Bartoszyce
                                                      • pfff   IP
                                                        Pfff...dajecie karierowiczce robić sobie wodę z mózgu...poczekamy...zobaczymy
                                                        • Konstanty z Barczewa   IP
                                                          W Układzie każdy ma swoja specjalność Sycz budownictwo ekologicznych wiat i sklepiki szkolne, Cichoń gospodarka komunalna, Małkowski koneser piękności.
                                                          • paulina123123   IP
                                                            PATRZ:
                                                            http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=64&w=77640878&a=77884080
                                                            • Albion   IP
                                                              ŁAJDACTWO NIE MA NARODOWOŚCI. ŁAJDAKÓW TRZEBA ZA FRAK I DO PAKI.

Najczęściej komentowane