/ Forum Tusk: abonament rtv to haracz
37    

Tusk: abonament rtv to haracz

Dodano 37
Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia - zapowiedział premier Donald Tusk na wtorkowej konferencji prasowej.
 37
  • TUSK :)   IP
    Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa!
    • WOLNA EUROPA   IP
      Żeby on zdechł pod płotem !!!!
      • Grażyna   IP
        No właśnie.US siada na renty i emerytury.Premier udaje,że nic się nie dzieje,choć sam nawoływał do nie płacenia.Jako polityk, mąż stanu powinien zająć stanowisko wobec własnych słów.Wyobrażacie sobie polityka zachodniego kraju,który w takiej sytuacji milczy?Nikt by sobie nie pozwolił,by nie odpowiadać za własne słowa.Panie Premierze, czekamy.
        • Alojzy kowalski   IP
          Kurcze jest 2013 i straszą ze kto nie płaci kara.
          • V KOLUMNA   IP
            ....USMIERCANIE NIEZALEZNYCH MEDII PUBLICZNYCH ...NA RZECZ PRORZADOWYCH STACJI....TO ZAMACH NA DEMOKRACJIE !
            • kiedyś wzywał wszystkich do bojkotu abonamentu   IP
              abonament rtv zniesie dla emerytów,a zagrabi z drugiej mańki,jeszcze więcej !przebiegły ten nasz słoneczko !
              • mydlenie oczu abonamentem rtv !   IP
                Nie o abonament tu chodzi !!!!!! niech tusk da godziwą emeryturę,aby starczyło powiedzmy do 25 każdego miesiąca,to i ten abonament opłacę!
                • Żywiecki góral   IP
                  Paaartia jak mówi, ze nie da, to nie daje! Jak mówi, że da, to tylko mówi! Mówi Wam to coś?
                  • andriej   IP
                    Kiedy zniesiec abonament juz styczeń 2009
                    • wodek   IP
                      Pytanie do Tuska:kiedy udostepni narodowi media komercyjne bez oplaty,poniewaz wiekszosc ubogich ludzi nie moze sobie pozwolic na ogladanie TVN i Polsatu,bo to jest duzo,duzo drozej od abonamentu TVP?
                      Zadamy takze referendum w sprawie abonamentu,poniewaz wiekszosc Polakow chce placic ta niewielka sume na panstwowe media.
                      • emir   IP
                        Polacy !
                        Nie badzcie tacy okrutni , skoro go wybraliscie , a chlop sie tak meczy i ciezko pracuje to pozwolcie mu choc raz cos skonczyc co zaczal. Probuje i probuje chlop od szesciu miesiecy cos zrobic , zeby wstretne kaczory nie mowily , ze nieudacznik , a wy sie z niego smiejecie. Przecie mu oczy z orbit wyleca jak sie bedzie chlopina tak wyprezal(moze ma zatwardzenie!) z tego trudu i znoju od szesciu miesiecy.
                        Tak przy okazji zaczelem pytac znajomych kto popiera i kto glosowal na PO - i totalne zaskoczenie , nikt sie teraz nie chce przyznac, zrobcie to samo , bo za chwile nikogo w Polsce sie nie znajdze , kto ich popieral.
                        Pytam sie tylko gdzie te nieustanne 54% rodakow sie chowa (czyzby w Poznaniu ich tylu mieszkalo?)
                        • bez-nazwy   IP
                          Co? Tusk nazywa te pare zlotych haraczem? A nieustanne podwyzki ktore sam inicjuje to jak nazwac????
                          • m   IP
                            Zgadzam sie abonament trzeba znies i calkowicie finansowac telewizje z kasy panstwowej. Jesli pojawi sie sie jakies zatrzezenie z budzetem, to proste rozwiazanie...
                            Mniej kras - panowie z rzadu wiecej donarodu z kasy podatnika.
                            • ed   IP
                              Tu nie chodzi o sam abonament tylko o późniejszą możliwość \"handlowania\", wymiany i obsadzania swoimi przeróżnych stanowisk, by móc po białorusku manipulować ludźmi. Abonament jest formą wstrzymania tego procederu, to rodzaj zabezpieczenia w postaci akceptacji tego rodzaju medium, to gwarancja rzeczywiście zachowania wartości które są w archiwach oraz lepszych programów dokumentalnych i nie tylko. Dla uciechy idiotów niech pozostanie tvn, polsat, super stacja ( dlaczego super do końca zycia nie pojmę ) i jakieś nowe powstałe wynalazki. Walka o abonament, to walka o resztki polskiej telewizji i polskiego radia najkrócej ujmując. I nie chodzi tu o te parę złotych. Grabież (pobranie haraczu) odbywa się właśnie na rynku artykułów spożywczych.
                              • ed   IP
                                Tu nie chodzi o sam abonament tylko o późniejszą możliwość \"handlowania\", wymiany i obsadzania swoimi przeróżnych stanowisk, by móc po białorusku manipulować ludźmi. Abonament jest formą wstrzymania tego procederu, to rodzaj zabezpieczenia w postaci akceptacji tego rodzaju medium, to gwarancja rzeczywiście zachowania wartości które są w archiwach oraz lepszych programów dokumentalnych i nie tylko. Dla uciechy idiotów niech pozostanie tvn, polsat, super stacja ( dlaczego super do końca zycia nie pojmę ) i jakieś nowe powstałe wynazazki. Walka o abonament, to walka o resztki polskiej telewizji najkrócej ujmująć. I nie chodzi tu o te parę złotych. Grabież (pobranie haraczu) odbywa się właśnie na rynku artykułów spożywczych.
                                • adam555   IP
                                  Rysiu na kogo lub na co idzie mój abonament to moja sprawa i moje pieniądze i nic ci do tego.
                                  • amz   IP
                                    całą tą TVP i PR wywalić w powietrze, a gruzy sprzedać na kilogramy. publiczne to, to jest tylko w sensie budynków, a moralne i nieskorumpowane tylkp w mniemaniu pisuardów i innych tym podobnych.
                                    • B.WACLAW   IP
                                      ABONAMENT NALEZY CALKOWICIE ZNIESC RTV-Z JAKIEJ TO RACI MY MUSIMY PLACIC JESZCZE ZA ENERGIE ELEKTRYCZNA GDY W RADIU CZY W TV JEST REKLAMA-NIGDY NIE OGLADAM TV1 I TV2 PROGRAMU OGLADAM Z RODZINA TV TRWAM I SLUCHAM RADIO MARYJA ZA CO WYSYLAM DATEK NA TO DO TORUNIA!
                                      • ekspedyt@poczta.onet.eu   IP
                                        Abonament opłaca podobno 40% korzystających, w tom 80% emerytów. Moi znajomi, którzy nie sa emerytami i mają przycody pięciokrotnie wieksze jak ja, nie opłacaja abonamentu a mnie nazywają starym durniem. Natomiast prawda jest inna a wygląda tak: ja posiadam TV, który pobiera 180 wat, kontrolowałem ile przymusowo oglądam reklam po 1000 razy majtki Urbańskiej, samochód Brodzik i banki, które za mnie bedą spłacały pożyczkę. Ja nienawidzę reklam amusze płacić 15.oo zł. miesiecznie. Ponadto za taką hałturę jak wystęmp kąkubinatu Józefowicz-Urbańska zapłacono podobno 20 mln. Ja chxę opłacac TV ale dobrowolnie a nie zprzymusu mam płacuć za reklamy. P. Lis dostała 60 tys. na miesiąc aja nie mam za co wykupic lekarstw. Urbański mysli, że wszyscy tyle zarabiają co on.
                                        • wc.owsik   IP
                                          Do Pana \"fritza\": 1) Powoływanie się na cudze rozwiązania jest bez sensu, bo moga być głupie, a zresztą przykłady można znależć na wszystko. W takim Buthanie telewizja była do niedawna zakazana przez monarchę i najwyraźniej słusznie, bo widzę, że ogłupia. Jeśli \"obywatel\" nie potrafi zrozumieć najprostszego komunikatu bez gapienia się na gadająca głowę i dokonuje swoich wyborów, także politycznych, na podstawie ruchomych kolorowych obrazków, to nie powinien mieć praw wyborczych, bo jest idiotą.
                                          2) Nie jest łatwo zostać obywatelem Szwajcarii. O wiele łatwiej zostać Polakiem, może nawet wielkim? Wystarczy być dobrym kopaczem nadmuchanego skórzanego flaka, który się dobrze skomponuje na zdjęciu z prezydentem wszystkich Polaków, jak niegdyś Wajda z Wałęsą. Za rządów LSD i \"prezia\" moje zaległości \"abonamentowe\" za nieoglądanie trelewizji, a jakże, publicznej osiągnęły taki poziom, że machnąłem ręką i wyrejestrowałem odbiornik. I nie zamierzam temu sprostytuowanemu koncernowi zwrócić ani grosza za jego \"misję\".
                                          3) USA jest krajem jak najbardziej demokr., a telewizja publiczna istnieje tam praktycznie tylko jako lokalna i takimi sprawami sie zajmuje. Nie jakąś ura bura misją. MISJA powinna być bezinteresowna.
                                          4) Narodowi socjaliści doszli do władzy jak najbardziej demokratycznie
                                          • bez-nazwy   IP
                                            Jan Pietrzak mowil w Superstacji, ze taki Gazprom bedzie mogl kupic telewizje do tej pory publiczna i skad bedzie wtedy naprawde wiadomo co jest prawda co falszem?
                                            • wc.owsik   IP
                                              Odpowiadam \"fritzowi\" (jak bardzo fri?): 1) Powoływanie się na cudze rozwiązania jest bez sensu, bo moga być głupie, a zresztą przykłady można znależć na wszystko. W takim Buthanie telewizja była do niedawna zakazana przez monarchę i najwyraźniej słusznie, bo widzę, że ogłupia. Jeśli \"obywatel\" nie potrafi zrozumieć najprostszego komunikatu bez gapienia się na gadająca głowę i dokonuje swoich wyborów, także politycznych, na podstawie ruchomych kolorowych obrazków, to nie powinien mieć praw wyborczych, bo jest idiotą.
                                              2) Nie jest łatwo zostać obywatelem Szwajcarii. O wiele łatwiej zostać Polakiem, może nawet wielkim? Wystarczy być dobrym kopaczem nadmuchanego skórzanego flaka, który się dobrze skomponuje na zdjęciu z prezydentem wszystkich Polaków, jak niegdyś Wajda z Wałęsą. Za rządów LSD i \"prezia\" moje zaległości \"abonamentowe\" za nieoglądanie trelewizji, a jakże, publicznej osiągnęły taki poziom, że machnąłem ręką i wyrejestrowałem odbiornik. I nie zamierzam temu sprostytuowanemu koncernowi zwrócić ani grosza za jego \"misję\".
                                              3) USA jest krajem jak najbardziej demokr., a telewizja publiczna istnieje tam praktycznie tylko jako lokalna i takimi sprawami sie zajmuje. Nie jakąś ura bura misją. MISJA powinna być bezinteresowna.
                                              4) Narodowi socjaliści doszli do władzy jak najbardziej demokratycznie
                                              • adsenior   IP
                                                Panie Fritz, to może w USA nie ma demokracji, bo nie ma firmy medialnej, pełniącej tuby propagandowej rządu, jaką w Europie pełnią media, na które obywatele muszą płacić podatki?
                                                • Ryszard   IP
                                                  Wasz abonament idzie na adwokatów dla Koteckiej, która z Ziobrą kręciła lody w TVP.
                                                  • kik   IP
                                                    niedajcie sie zglupiec rencisci pare groszy i chce wam zatkac geby A TE KOLOSALNE PODWYZKI niech wam poprawi emereture opieke i TAYM WAS UGLASKA AZEBYSCIE NAWET NIE OGLADALI COS POZADNEGO TYLKO TUSKA CHWALILI BEDZIECIE PODLUDZIAMI TAK JAK CHCELI PRZYWODCY LEWA I PRAWA SASIADOW I TERAZ BEDZIE DALSZY CIAG BO TO POPARANCY __NIEWIADOMO KTO
                                                    • obywatel   IP
                                                      Haracz to nie-rząd PO
                                                      • adsenior   IP
                                                        Od wielu lat piszę, że nazywanie w nowomowie haraczu podatkowego na tworzenie synekur w TVP, ABONAMENTEM, jest
                                                        tworzeniem nowomowy!
                                                        • wawa   IP
                                                          polszewia stosuje ekonomiczny bandytyzm oraz zawlaszcza panstwo wg putinowskiego klucza, kiedy wreszcie Polacy przejrza na oczy
                                                          • fritz   IP
                                                            W takim razie wszystkie demokracje zachodnioeuropejskie sa archaiczne, a Polska zagra role prekursora...

A moze na odwrot: poniewaz te kraje (np. Niemcy, Francja, Anglia, Szwacjaria, Szwecja,Dania..) stosuja demokratyczne zasady gry i chca nadal zostac demokracjami z demokratycznymi mediami, dlatego maja abonament.

A z tego wynika, ze to co herr Tusk proponuje byloby przeciwko zachowaniu demokracji... a taka alternatywa nazywa sie.... dyktatura faszystowska.
                                                            • Czerwone...   IP
                                                              Kiedy skończą się rządy tego durnia. Proszę nie kasować Pan Wałęsa przekonał sąd, że to słowo jest dobre.

Najczęściej komentowane