/ Forum Żona księdza
19  

Żona księdza

Dodano 19
„Przyślijcie nam księdza z żoną, a zabierzcie od nas duchownego w celibacie, bo podrywa wszystkie kobiety we wsi” – z taką petycją zwrócili się do Watykanu wierni z podkarpackiej wioski. Były w niej dwie parafie: greckokatolicka i łacińska. W pierwszej proboszczem był pobożny ksiądz z żoną, który na inne kobiety nawet nie spoglądał, w drugiej lowelas, który nie przepuścił żadnej spódniczce.
  • Żonaty   IP
    Sam jestem żonaty kilkanaście lat , wiem też co znaczy samotne życie. Wiadomo, w małżeństwie bywa różnie, najczęściej jest dobrze, czasami zgrzyta ale nie zamieniłbym się nigdy na życie w pojedynkę. Współczuję księżom ich losu. A przecież celibatu nie ustanowił Jezus a wprowadzili hierarchowie kościelni. Iluż to tragedii osobitych jest przyczyną ten przepis - pedofilia, homoseksualizm, związki z mężatkami, nieślubne dzieci, wmawianie sobie, że miłość do kobiety i seks to grzechy ciężkie itp.
    Hipokryzją jest też krytykowanie przez wiernych związków księży. Sami są w związku a innym tego zabraniają. Czemu taki, (taka), sam (sama) nie został księdzem lub siostrą zakonną. Na pewno nie chciałby (-łaby) takiego żywota wieść...
    Na chwilę obecną jednym z wyjść jest wyjazd na misje w regiony, gdzie kościół katolicki nie ma wielu misjonarzy i tam zalegalizować związek bez rezygnacji z kapłaństwa. Kościół często zgadza się na taki wariant. Mam taki przypadek w mojej okolicy. Jest nadal księdzem katolickim. ma żonę, dzieci...
    Jestem osobiście za...

Najczęściej komentowane