/ Forum Nasz Gross problem

Nasz Gross problem

Dodano 186
Nawet oczywiste defekty nowej książki Jana Tomasza Grossa nie mogą być dla nas, Polaków, alibi umożliwiającym ucieczkę od bardzo bolesnych odpowiedzi na bardzo trudne pytania.
  • Kazimierz Barski z Koszalina   IP
    Opowiem Państwu co przekazała moja śp.mama o mojej babci.Przedbórz dzieliła rz.Pilica.Po jednej stronie stoi na wzgórzu kościół,gdzie babcia mieszkała.Po drugiej stronie powstało getto,w czasie II wojny światowej.Żydzi żyli w odosobnieniu.Mimo to byli nieźle zorganizowani,bo wymykali się z getta i kontaktowali się z rzeźnikiem,by kupować u niego przetwory na przeżycie.Płacili złotem:obrączki,pierścionki itp. Podobnie było z moją babcią.Sprzedawała produkty rolne: mąkę,kaszę,jaja,itd. Także otrzymywała zapłatę w złocie. Nastało wyzwolenie. Wkrótce pojawiło się czterech rosłych Żydów i wyczytali z listy wszystkie kosztowności,jakie otrzymała babcia w formie zapłaty. Okazało się,że były to kosztowności miejscowej Żydówki-właścicielki fabryki.Babcia wiedziała,że nie ma żadnej alternatywy,więc oddała bez oporu te przedmioty. Niestety rzeźnik,który mieszkał po drugiej stronie Policy,nie był taki skory do zwrotu zapłaty.Wylądował w szpitalu i już nie powrócił do zdrowia,po ciężkim pobiciu przez\"starszych braci\".Wkrótce zmarł. Ponoć wszyscy jesteśmy braćmi.Ta krótka historia kończy się tym,że wieść o czterech Żydach dotarła do \"leśnych\".Szybko zostali sprawcy namierzeni.W tym czasie nie mógł być inny wyrok,jak kara śmierci. Partyzanci wykonali wyrok na miejscu.To wszystko co wiem od swojej mamy.Tę krótką historyjkę dedykuję \"swojemu bratu\" Groosowi.Skoro będzie wydana kolejna książka,to znaczy,że zaczną się kolejne żniwa,kolejna kasiora wpłynie do kieszeni Grossa.Nie da się ukryć,tylko w Polce,dzięki demokracji,można zrobić wielką kupę i ogłosić wszystkim wszędzie,że się ma do sprzedania,\"nawóz naturalny\".

Najczęściej komentowane