/ Forum Nasz Gross problem

Nasz Gross problem

Dodano 186
Nawet oczywiste defekty nowej książki Jana Tomasza Grossa nie mogą być dla nas, Polaków, alibi umożliwiającym ucieczkę od bardzo bolesnych odpowiedzi na bardzo trudne pytania.
 186
  • gosc   IP
    A co polakow obchodza zydzi ,niech sobie przypomna wydawanie wyrokow po wojnie na polskich patriotach.Skad byli ci sedziowie-jakiego pochodzenia?
    • Wprost obecnie jest \"cool\"   IP
      Artykuł stary a problem jest nadal.
      \"Nasz Lis to problem\".
      Dobrze by było przesunąć to już do archiwum
      bo niemiło się kojarzy z byłym redaktorem.
      Wprost jest odmieniony, chętniej czytany
      i czas te wypociny wyrzucić na śmietnik historii.
      • aga z katowic   IP
        mamy tysiac wydan naukowego Grossa, jednak zadne wydawnictwo nie zdecyduje sie na wydanie antygrossowkiej pracy oczerniajacej Zydow, a tak naprawde po kazdej stronie dzialo sie i dobrze i zle, i byli tacy co ratowali i ci co katowali i nie ma znaczenia jakiego byli pochodzenia, szkoda tylko ze na calym swiecie mamy tylko grosowskie pozycje naukowe i zadne inne
        • ŻURAWINA   IP
          O MIŁO MI ,ŻE WIDZĘ SWÓJ KOMENTARZ Z MARCA/12r NA TEMAT PANA GROSSA.
          NADAL JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA
          • Kazimierz Barski z Koszalina   IP
            Opowiem Państwu co przekazała moja śp.mama o mojej babci.Przedbórz dzieliła rz.Pilica.Po jednej stronie stoi na wzgórzu kościół,gdzie babcia mieszkała.Po drugiej stronie powstało getto,w czasie II wojny światowej.Żydzi żyli w odosobnieniu.Mimo to byli nieźle zorganizowani,bo wymykali się z getta i kontaktowali się z rzeźnikiem,by kupować u niego przetwory na przeżycie.Płacili złotem:obrączki,pierścionki itp. Podobnie było z moją babcią.Sprzedawała produkty rolne: mąkę,kaszę,jaja,itd. Także otrzymywała zapłatę w złocie. Nastało wyzwolenie. Wkrótce pojawiło się czterech rosłych Żydów i wyczytali z listy wszystkie kosztowności,jakie otrzymała babcia w formie zapłaty. Okazało się,że były to kosztowności miejscowej Żydówki-właścicielki fabryki.Babcia wiedziała,że nie ma żadnej alternatywy,więc oddała bez oporu te przedmioty. Niestety rzeźnik,który mieszkał po drugiej stronie Policy,nie był taki skory do zwrotu zapłaty.Wylądował w szpitalu i już nie powrócił do zdrowia,po ciężkim pobiciu przez\"starszych braci\".Wkrótce zmarł. Ponoć wszyscy jesteśmy braćmi.Ta krótka historia kończy się tym,że wieść o czterech Żydach dotarła do \"leśnych\".Szybko zostali sprawcy namierzeni.W tym czasie nie mógł być inny wyrok,jak kara śmierci. Partyzanci wykonali wyrok na miejscu.To wszystko co wiem od swojej mamy.Tę krótką historyjkę dedykuję \"swojemu bratu\" Groosowi.Skoro będzie wydana kolejna książka,to znaczy,że zaczną się kolejne żniwa,kolejna kasiora wpłynie do kieszeni Grossa.Nie da się ukryć,tylko w Polce,dzięki demokracji,można zrobić wielką kupę i ogłosić wszystkim wszędzie,że się ma do sprzedania,\"nawóz naturalny\".
            • rozariusz   IP
              Dziękuję Panie Tomaszu za poruszenie mego sumienia. Całej rodzinie posypałem już głowy popiołem a jutro ubrani w tablice z napisem \"potomkowie morderców\" ruszamy na kolanach do Canossy. Mam nadzieję że poprze Pan naszą inicjatywę przyłączając się do nas.
              • ŻURAWINA   IP
                PYTANIA O ZŁO KTÓRE ZAKRADŁO SIE MIĘDZY DWA NARODY ŻYJACE OBOK SIEBIE POWINNO BYĆ STAWIANE I JEDNYM I DRUGIM A PAN GROSS PATRZY TYLKO W JEDNYM KIERUNKU U SWOICH NIE DOSTRZEGA BELKI W OKU.TYLKO SZCZERE WYJAŚNIENIA SĄ W STANIE ULECZYC TĘ GORSZĄCĄ SYTUACJĘ DLA DOBRA WSZYSTKICH .
                • KUKEN.   IP
                  MÓJ wpis prawdopodobnie moderator ocenzuruje,ale mam jednak nadzieję ,że tak nie będzie bo rzucony temat przez red. Lisa jest tak ważny jak moje spostrzeżenie na tą sprawę.A mianowicie chcę zwrócić uwagę redaktorowi Lisowi,że Gross zachowuje się podle i jest z góry antypolski.Wszystko co robi to oskarża Polaków o coś czego nie zrobili,a jeśli występowały niegodziwe występki to tak się dzieje jak w każdej wojnie.Tej wojny Polacy nie wywołali,a jego rodak Hitler z Austrii i wg mnie niech tam kieruje swoje zapędy ,a Panu Panie red. trochę umiaru i rozwagi proponuję.
                  • Wirtualne problemy Lisa   IP
                    Takich dyspozycyjnych oni cenią lecz również do czasu. Rób im dalej darmową reklamę i nie przyznawaj się, że jesteś Polakiem bo nam wstyd za takich. Dużo zarabiasz więc możesz zacząć płacić za winy swojej rodziny wyczynione w okresie II wojny światowej.
                    Nie pomaganie im to już jest winą więc płać.
                    Jeżeli jasno opiszesz gdzie Twoi przodkowie
                    ukrywali i pomagali im to będziesz miał prawo wypisywać tego typu bzdury. Moja rodzina im pomagała więc mam moralne prawo
                    uznać, że jesteśmy kwita. Oczywiście oni i
                    niewątpliwie dyspozycyjni dziennikarze zaraz
                    zadadzą pytanie - \"ile na tym zarobiliście?\"
                    Jak z tego wynika bez względu na to co byśmy zrobili jesteśmy winni. Więc zapłać też za mnie bo mnie nie stać.
                    • spas   IP
                      Nasz - Gross - problem. Oczywiście, że nasz - atakuje nas w perfidny sposób.
                      Nasz - Lis - problem : Lis mu wtóruje.
                      • laura, usa   IP
                        dziekuje, Panie Tomaszu, za uczciwy artykul, ale widzi Pan z komentarzy na forum, ze Polska jeszcze do niego nie dorosla i chyba nie stanie sie to tak szybko... nie jestem Polka ani Zydowka, ale zawsze cieszy mnie, ze nie wszystcy Polacy sa s tym \"antysemityzmem z mleka matki\"...
                        • bez-nazwy   IP
                          Ja widze na zdjeciu jak milicjanci (to tez z UB, co nie bylo polskie) zmuszaja miejscowych do wyrywania zebow zabitym w obozie krewniakom tej samej rasy
                          Zydzi nie lamentuje, ze ich zmuszano do zabojstw swoich w obozach, czemu my mamy lamentowac ze nam kazano
                          • herr Tüskë   IP
                            Jaki tam Gross nasz? jest ich! Ptak swoje gniazdo nie kala. To jest idiota, po przepalonych kościach rozpoznaje narodowość. Prowokator waśni narodowych.
                            • śpiwajcie -nasza jest noc   IP
                              nasz Gross nasz problem -dla mnie osobiście problem żydów nigdy nie istniał,wynikało to z tego ,że chodziłem z nimi do jednej szkoły a nawet w klasie mieliśmy kilku kolegów i kilka koleżanek .Jako pokolenie powojenne wszyscy byliśmy sąsiadami ,kolegami.Dopiero wskutek ich wyjazdu z kraju i wiedzy przekazywanej pokątnie dowiadywaliśmy się o roli jaką odgrywali w przedwojennej Polsce.No cóż, wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia do kraju ,który miał być dla nich rajem, tak samo jak następne nasze pokolenia w latach 1976,1982,czy 2006-10.Taki widocznie los nasz ludzi,wszyscy szukamy swojego miejsca jak wieczni wędrowcy w poszukiwaniu szczęścia.Czy problem żydów może dla mnie istnieć, nie, nie obchodzą mnie ,tak jak nie obchodzi mnie los Polski jako kraju .Obchodził mnie w czasach komuny ,gdyż wychowano moje pokolenie i mnie do pracy dla dobra społeczeństwa ,dla dobra narodu.Teraz gdy ceni się indywidualizm,jednostkę,gdy nie istnieją wartości narodowe, ogólnoludzkie, mam w wielkim poszanowaniu historię,ilu ich wymordowano i czy ktoś się będzie za nich kajał.Zaszczepiony cynizm górą panowie- nowobogaccy....
                              • flawiusz   IP
                                Pan Lis wyrażnie eksponujep.Grossa i jego pseudo twórzczość historyczną. Nie tak dawno gościł tego \"wybitnego\" w swoim autorskim programie.Jest Pan tendencyjny w ocenie hiostorii stosunków Polsko -Zydowskich. Ja znam te powojenne stosunki z autopsji,te przedwojenne z opowiadań rodziców i nie tylko.Była niewielka grupa Polaków która zachowywała się nie godnie,ale to nie upoważnia do stawiania absurdalnych tez!!!Pisze Pan o szmalcownikach,polujących jakoby na kosztownościi uprawia propagandę Grossa czyli oskarżać ,oskarża,konfabulować -może się uda.Naopomiast o roli żydów w totalitarnym aparacie czyli URZĘDZIE BEZPIECZEŃSTWA przed Pan gładko bez komentarza .Ten urząd czyliUB wlatach\'45- 56\' był wszechwladny jeśli chodzi o możiwości decyzyjne .Jest wiadomym,że tymi działaniami sterowało NKWD.Według wielu żródeł zginęło ok 20 tys .około 160 tys wywiezino do licznych obozów w dawnym ZSRR,znczna część nie wróciła.Na koniec tak apropos UB ,jeśli chodzio najwyższe gremium warszawskej CENTRALI UB, na stu najwyższych staowiskachok./ 80%/ to były osoby pochodzenia Żydowskiego.Koniec kropka szlomka jak pisał mój ulubiony śp. M. Wańkowicz
                                • Obserwator   IP
                                  Kiedy w Polsce brakuje wiedzy i umiejętności,kiedy czegoś nie potrafimy,prawie zawsze obwiniamy Żydów.Jak było można stawiać pomnik \"Ogniowi\",który metodycznie mordował po wojnie Żydów.A wieszał nawet kobiety w ciąży.
                                  • tomrem@freenet.de   IP
                                    Tomasz Li(zu)s podlizuje sie Tuskowi i Michnikowi
                                    • rafles3 @wp.pl   IP
                                      Polska była przed wojną państwem zamieszkałym przez różne narody, wiele z nich oficjalnie podjęło współpracę z hitlerowcami Może to była pana rodzina i zdjęcie z pana albumu ale nie z albumu Polaków, bo oni ratowali obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.

Olvi
                                      • pytać_nie_błądzić   IP
                                        No, przyznam się szczerze, nie wytrzymałem. Doczytałem do końca artykuł i proszę o zdjęcia z Żydowskiego narodowego albumu. Nie takiego ogólneg, z abumu polskich Żydów, a także rosyjskich, litewskich, ukraińskich, belgijskich, holenderskich, francuskich, i innych.... Bo historia Żydów to prawdziwa mozaika, niełatwo się w niej rozeznać... Czasami \"rozpuszczają się\" w lokalych społecznościach, a czasami niespodziewanie się z nich \"wydzielają\". I o te czasy chodzi.
                                        • pytaj_nie_błądź   IP
                                          I jeszcze jedno, Pański cytat: \"I proszę, nie uciekajmy do tej infantylnej logiki typu „a Żydzi byli w UB\". Żydzi też byli w UB. I co z tego?\" Jeżeli PAN nie rozumie, co z tego, to nie powinien Pan być dziennikarzem. I lepiej jak zostanie Pan po porostu biznesmenem i mężem Pani Applebaum. Oczywiście bez związku z komentowaną sytuacją w Polsce. :-)
                                          • pytaj_nie_błądź   IP
                                            Panie Tomaszu. Jest Pan uważany za zdolnego dziennikarza, a nawet kandydował Pan na Prezydenta RP. Nie bardzo więc rozumiem, skąd ta stronniczość. Dlaczego NIKT nie analizuje przyczyn holocaustu, dlaczego NIKT nie analizuje przyczyn polskiego roku 1968? Czy ŻYDZI mają (w odróżnieniu od Polaków, jak Pan sugeruje) czyste sumienie? Czy podstawowym problemem jest to, że dali się oszukać? Najpierw przez Hitlera, a później przez Stalina i Berię?
                                            • ;\'][/uwazny[\'==./;   IP
                                              ` jareczek to podły KAIN
                                              • )/,\"[=uwazny;[\'=;/,,   IP
                                                _ tylko jareczek, najwyższy ekspert lotniczy, zna prawdę o wypadku
                                                • Elektorat PełO   IP
                                                  MAMY KREW NA RĘKACH
                                                  • żyjący w realu   IP
                                                    = Raport MAK jest niepełny, to jaruś kazał bratu lądować =
                                                    • Znajomy ma kawalek mydla........mowi, ze to z dz   IP
                                                      Grossa....myje nim tylko dupe.
                                                      • Rodak   IP
                                                        \'.Dziennik \"Fakt\" przeprowadzał badnia opinii publicznej w kontekście katastrofy smoleńskiej, dobrze jest pozanać te dane.

19.12.2010 „Czy myślisz, że Turowski (Komunistyczny superszpieg w Smoleńsku!) mógł zacierać ślady w Smoleńsku? Odpowiedzi: TAK - 88%, NIE - 12%”, liczba ankietowanych: 2947

21.12.2010, „Czy słowa Dubienieckiego - mogło dojść do zamachu brzmią rozsądnie? Odpowiedzi: bardzo rozsądnie - 61%, nieprawdopodobnie - 39%” , liczba ankietowanych: 1861”

22.12.2010, „Mgła nad lotniskiem w Smoleńsku była NA PEWNO SZTUCZNA - 77%, RACZEJ ZWYKŁA - 23%,” liczba ankietowanych: 1952

03.01.2011. „Czy polski rząd robi wszystko co możliwe, by wyjaśnić przyczyny katastrofy w Smoleńsku? Odpowiedzi: TAK - 12%, NIE - 88%”, liczba ankietowanych: 2010

23.12.2010, „Czy Rosjanie byli dobrze przygotowani do przyjęcia polskiej delegacji z Lechem Kaczyńskim na czele? Odpowiedzi: TAK - 13%, NIE - 87%”, liczba ankietowanych: 754

03.01.2011. „Jak oceniasz stanowisko prezydenta ws. katastrofy smoleńskiej? Odpowiedzi: DOBRZE - 17%, ŹLE - 83%”, liczba ankietowanych: 784

03.01.2011, ”Prezydent Bronisław Komorowski wie co mówi, kiedy twierdzi, że przyczyną katastrofy była próba lądowania podjęta w warunkach pogodowych, które się do tego nie nadawały? Odpowiedzi: wie co mówi - 35%, wyszedł przed szereg - 65%”, liczba ankietowanych: 1190

03.01.2011. „Czy Rosjanom zależy na wyjaśnieniu katastrofy polskiego tupolewa? Odpowiedzi: TAK - 4%, NIE - 96%”, liczba ankietowanych: 881

04.01.2011. „Czy Rosjanie powinni przesłuchiwać bliskich ofiar? Odpowiedzi: TAK - 12%, NIE - 88%”, liczba ankietowanych: 3083

05.01.2011. „Czy jesteśmy bliżej wyjaśnienia przyczyn katastrofy? Odpowiedzi: TAK - 22%, NIE - 78%”, liczba ankietowanych: 935

05.01.2011. „Czy tragedii w Smoleńsku towarzyszy dużo fałszywych informacji? Odpowiedzi:...
                                                        • bez-nazwy   IP
                                                          \"prawdziwy\" polak (nie mylic z polakiem) trzyma gebe na kludke, we wszystkich niewygodnych dla siebie sprawach. dlaczego? bo jest skorumpowany od srodka. nieuczciwosc jest jego podstawowa cecha . nie uda wam sie demokracja. tu jest potrzbne suwerenne myslenie.
                                                          • bez-nazwy   IP
                                                            acha, pospolite ruszenie z widlami, jako ostatni filar obrony. ktos naruszyl tabu we wsi.
                                                            • Pan PISIOR   IP
                                                              Polaku, chcesz znac prawde ?
                                                              Czytaj Grossa.
                                                              Zydzi maja monoPOl na prawde.

Najczęściej komentowane