/ Forum My, Ślązacy, geje, ateiści
73    

My, Ślązacy, geje, ateiści

Dodano 73
Narodowy spis powszechny potwierdzi zapewne naszą polską jednorodność.
 73
  • odon   IP
    cyt. \"Z kolei geje podobnie jak transseksualistka powinni okazać swoją gejowsko- -transeksualną dumę i skreślić rubryki „płeć męska\"/„płeć żeńska”.\"

Dlaczego \"podobnie jak transseksualistka?\" Z jakiej racji?! No nie, pani Profesor... bardzo mi smutno, ale po tej wypowiedzi straciłem do Pani szacunek. Jestem gejem, czyli homoseksualnym facetem niewstydzącym się swojej orientacji. Żyję od paru lat w stałym związku z moim partnerem, który podobnie jak ja jest homoseksualnym mężczyzną i nie będę na Pani życzenie stawał się transseksualistą, obojnakiem czy transwestytą. Nie pozwolę, aby Pani sugerowała, że z powodu mojej dumy gejowskiej mam wyrzec się mojej płci w idiotyczny sposób skreślając rubryczkę w formularzu. Nie życzę sobie tego i wypraszam to sobie. Nie Pani będzie decydowała jakiej powinienem być płci. Próbuje Pani rozpowszechnić stereotyp geja jako osoby bezpłciowej, androgynicznej \"cioty\". To ja decyduję o tym, że np. idę na Paradę Równości domagać się równouprawnienia, podobnie jak ja wiem o tym, jaka jest moja tożsamość płciowa. I proszę się trochę douczyć i nie mylić (ani nie łączyć) na przyszłość homoseksualizmu z transseksualizmem. Pozdrawiam - zdenerwowany gej.
    • ala   IP
      Rozczarował mnie Pani komentarz, chociaż tak dobrze się zaczynał. Naprawdę uważa Pani, że osoby wierzące są gorsze, mniej dojrzałe od ateistów? W takim razie wybieram bezwyznaniowca.

Nietolerancja religijna to nie tolerowanie religii, poglądu innego niż własny. Tolerancja to uznanie jego odrębności i wagi jako równie dobrego co własny. Czy tak trudno uznać, że ludzie wierzący nie są upośledzeni tylko zwyczajnie mają inne poglądy niż my?

I czy trzeba ciągle winić religie za sytuację kobiet? Komuniści i naziści byli okropni dla kobiet a i jedni i drudzy byli ateistami.
      • W. Mojski   IP
        Niestety wyklucza Pani tym tekstem wiele osób - wedle najgorszych wzorców Prezesa. Logika (też za przywołanym wzorem?)równie prosta(cka) - ateista- racjonalista, teista-naiwniak. Smutne, że taki sposób dyskusji (Prezes się cieszy) dominuje. Wolno Pani, ale czy przystoi?
        • minerva.909@hotmail.com   IP
          nasz narod jak lawa... choc niestety tej suchej, plugawej powierzchni - wnioskujac z komentarzy - przerazajaco wiele wiecej niz ognia w glebi - gratuluje artykulu!
          • agnostyk, a może ateista apostata ?   IP
            Bawi mnie część \"komentarzy\". Rzuca Pani \"perły przed wieprze\", a wieprze jak to wieprze - ryją, pokwikują i przy okazji swe IQ pokazują.
            • Marek   IP
              Bardzo cenię sobie Pani komentarze Pani Profesor,jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że gdyby kler nie bał się opinii społecznej dawno spalił by Panią na stosie jak Joannę Dark.Klerykalizacja w naszym kraju przybiera formę
              podobną do islamu.Księża niczym się nie różnią od talibów.
              • Czwartek   IP
                Kaczynski nalezy do innego narodu, a ta gruba i dupiasta zydowka nalezy do narodu polskiego.
                • \"obudzone demony\"   IP
                  http://wyborcza.pl/1,75248,9466720,Lewica_w_Suwalkach_swoje_o_gejach_wie.html
                  \"...Działacze SLD na Podlasiu nie zgadzają się, żeby w Suwałkach wisiały plakaty nawołujące do uchwalenia ustawy o związkach partnerskich. Warszawska centrala SLD jest w szoku...\"

Katolewicowcy poprzez konfesjonały swoich spowiedników otrzymują konkretne zadania rozwalenia SLD od środka.
                  Tacy jak Gierada, Wikiński, Arłukowicz, Olejniczak, Kalisz i mnóstwo innych pałętających się po lokalnych strukturach SLD w całym kraju z nawiązką wykonują polecenia kleru, a warszawska centrala udaje, że nic się nie stało i zamiast natychmiast wywalić \"ministrantów\" ze swoich szeregów - obiecuje z nimi ...porozmawiać.
                  Najbardziej wymownym i jaskrawym przykładem takiej polityki jest słynna sprawa kieleckiego homofoba Jana Gierady, który w nagrodę za swoje ubliżające gejom wypowiedzi publiczne podczas przedwyborczej kampanii jesienią ubiegłego roku - otrzymał poparcie SLD wraz z legitymacją członkowską tej partii...
                  W Polsce nie ma prawdziwej Lewicy.
                    Prawdziwa twarz Moniki Olejnik.

Podczas programu TVN24 \"Kropka nad i...\" środa, 20 kwietnia 2011 roku były prezes TVP i bliski współpracownik Kaczyńskich - Urbański całkowicie zdemaskował Monikę Olejnik publicznie potwierdzając fakt, że pogrzeb Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to jej autorski pomysł. Urbański potwierdził także prokaczyńskie sympatie Olejnik opowiadając między innymi o sugestiach Kaczyńskiego w sprawie zatrudnienia jej w nagrodę w Telewizji Polskiej.
                    Dodatkowym dowodem i potwierdzeniem kompromitacji Moniki Olejnik jest fakt, że nagrania środowej \"Kropki nad i...\" nie ma w publicznie dostępnych materiałach archiwalnych TVN24. Tam bowiem padły słowa prawdy o Monice Olejnik, która jak wszyscy z pewnością pamiętają od 10 kwietnia 2010 roku realizowała spektakl manipulacji opinią publiczną na korzyść swoich PiSowskich dobroczyńców spłacając wawelskim pogrzebem swoisty dług wdzięczności Kaczyńskiemu.

PS.
                    Nie od dziś wiadomo, że w Polsce rządzą biskupi, \"rodziny smoleńskie\" i nawiedzeni, obłudni i pełni mnóstwa fobii \"dziennikarze\". Tacy jak Monika Olejnik...
                    • bond   IP
                      Dzielna aparatczyk lewicy o niczym innym nie potrafi pisać jak o parytecie, homoseksualizmie, marginalizacji kobiet i tym podobne. W jej mniemaniu posiadła wszelką mądrość co do wolności, równości i kształtu państwa obywatelskiego. Jednocześnie jej marzeniem jest wypchnąć z życia publicznego wszelką obecność chrześcijaństwa, polskości i tym podobne. Toż to jakże jej zdaniem anachroniczne. Jak rozumie pluralizm, wolność np. słowa zobaczyć można w każdej publicznej dyskusji z jej udziałem. Ot taka specyficzna lewacka etyka. Wolność, pluralizm, państwo obywatelski tak pod warunkiem, że jedynie w tym kształcie jaki mi odpowiada. Nie ma się czemu dziwić skoro tatą szanownej profesor Magdaleny Środy był profesor Edward Ciupak, który jeszcze za panowania tow. Gomułki zajmował się socjologią religii, oczywiście w wydaniu marksistowsko-leninowskim.
                      Tak więc szanowna profesor od rodzonego taty dowiedziała się, że katolicyzm pobudza do bicia żon i ogłupia klasę robotniczą. Oczywiście, że teorie prof. Ciupaka na temat chrześcijaństwa profesor Środa twórczo rozwija i prezentuje na różnych konferencjach, sympozjach etc. Szczególnie utkwiło mi w pamięci jedno z przemyśleń pani profesor, że chrześcijaństwo nie służy świadomości klasowej, albowiem obiecuje nagrodę w zaświatach. Mówiąc krótko - szanowna profesor chrześcijaństwa sobie nie ceni, a już katolicyzm to zdaniem szanownej profesor religia wręcz złowroga.
                      • madeingermany   IP
                        nigdy bym nie chciał być identyfikowany z tobą jako Polak, bo biorąc nawet bardzo tolerancyjną miarę, to to coś napisał, to stek ksenofobicznych bzdur, faszystowski bełkot chorego człowieka
                        • znawca   IP
                          Lis jest uzależniony od establishmentu. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę, po co mu komentarze Środy. To taka typowa przemądrzała pani profesor, której się wydaje, że zna się na wszystkim. To już Szczuka jest 10 razy inteligentniejsza, choć bardziej kontrowersyjna.
                          • Gej   IP
                            Cóż, uznanie dla autorki. Cieszę się, że taki głos istnieje.
                            Jestem gejem i ciągle jestem Polakiem; jestem ateistą i to też mnie nie wyklucza z bycia polakiem. Bo to nie są antonimy.
                            • Szydlok   IP
                              Wuzuela lewicy lwica Sroda walczy z polska tradycja.Kraj nasz zawsze byl toleracyjny i wielonarodowy.Problem w  tym ze geje wyznawcy islamu murzyni cyganie i inne nacje nie chca sie podporzadkowac naszej polskiej tradycji a zyc w tym kraju.Chca jezdzic w  Londynie prawa strona jezdni podczas gdy obowiazuje ruch lewostronny Tak nie mozna i ich obrona spotka sie z sprzeciwem
                              • Ta swój z wrocławia.   IP
                                Czego to się człowiek tu nie naczyta..A wystarczyłoby bałaknąc :W klerykowie zapyziałym żywiom kak w Polsze kak gawariat Amerkancy.
                                • Rubel   IP
                                  Ten Spis Powszechny,to sciema. Wytypowano 20% Polakow do pytania o wiare. Wg jakich kryteriow typowano? Dlaczego GUS w danych o wyznaniu kieruje sie danymi koscielnymi? Wg normy GUS w moim gospodsrstwie, po przebadaniu 20% skladu, okazalo sie,ze mamy po 2,45 nogi ! Cuda! WLadza boi sie,bo kolaboruje z Watykanem, zrobic porzadny spis i zapytac ludzi w 100%. Wtedy mamy miarodajne badanie. W kwestii wiary wystarczy wytypowac ludzi z malych miast, wsi oraz z np woj. Podkarpackiego, Malopokskiego, dodac troche sciany wschodniej i Kaszubow. Ciach.. prawie 100% to katolicy!
                                  • Cogito   IP
                                    Zawsze mnie wkurzało, że wystarczy skończyć filozofię, ba nawet uzyskać nie tylko tytuł profeosra, czy doktora ale nawet magistra filozofii, i juz Cię tytułuja \"filozof\". Wielu wielkich, tytułowanych \"filozofami\" w ogóle nie miało w tym kierunku akademickiego \"wykształcenia\". Przykładowo Nietzsche był filologiem klasycznym. Dlatego Pani profesor filozofii Magdaleno Środo - jest Pani wykładowcą tego przedmiotu, ale żaden z pani \"filozof\", ani \"filozofka\". Nie nańbmy prestiżu tej umiłowanej w mądrości dziedziny działalności człowieka:) Pozdrawiam.
                                    • ACDC   IP
                                      zgodnie z pani logiką \"Polska dzielnicowa\" była by najlepsza bo niewątpliwie była by bardziej różnorodna... A wszyscy (niekoniecznie pani M.) wiedzą jak się to skończyło... A reszty mi się komentować nie chcę bo im dalej się czyta, jest co raz gorzej...
                                      • bartekX   IP
                                        W pytaniu spisowym -o wyznanie -jest błąd. Otóż NIE DA się wpisać więcej niż 1 (jedno). Z tego wynika, że Konstytucja ZABRANIA obywatelowi wyznawania dowolnej ilości kultów i NARZUCA- wyznawanie tylko jednego, dyskryminując tym samym inne. To jest łamanie praw człowieka.
                                        Jestem wyznawcą cultu cargo, oprócz tego wyznaję tubylczą lokalną i jestem członkiem Wspólnoty Karaimskiej.
                                        Gdzie ja mam to wszystko umieścić, jak jest tylko 1 miejsce?
                                        • Piotrek   IP
                                          Pani Magdaleno, niech się Pani leczy. Ma Pani chory umysł.
                                          • bez-nazwy   IP
                                            It`s typical for the dying nations to become atheistic.
                                            • AS   IP
                                              RELIGIA KATOLICKA W POLSCE BĘDZIE MIAŁA NIEDŁUGO NOWEGO boga tym bogiem zostanie karol wojtyła bedzie bal w CIEMNOGRODZIE
                                                \"Ateista - to brzmi dumnie\".
                                                Jesteśmy dumni, że jesteśmy ateistami.
                                                Religie, to profanacja rozumu.
                                                • Teresa B   IP
                                                  Wielki szacunek i powazanie dla Pani Srody.
                                                  Pani powinna zastapic posel Radziszewska!
                                                  • mabuko24@gmail.com   IP
                                                    Ale w tymi gejami to jak kula w plot. Co ma plec do orientacji? Pani Magda powtorzyla stereotyp zniewiescialego geja. Troche kompromitacja...
                                                    • domowy@gazeta.pl   IP
                                                      Uwielbiam felietony P. Profesor. Dziękuję i pozdrawiam. Matka Polka, socjolożka, ateistka:)
                                                      • fe   IP
                                                        ta baba tylko szuka aby zaistnieć
                                                        • spoko   IP
                                                          Do \"bulu\" razem nawet środę przegłosujemy,że to piątek
                                                          http://www.fakt.pl/Malenczuk-jedzie-po-Putinie-Tusku-i-Komorowskim-,artykuly,101546,1.html
                                                          • KERI   IP
                                                            No proszę taka oczytana ateistyczna i idealna (boję się napisać to słowo) kobieta a tutaj brak jej rubryki w kwestionariuszu. Nie brak jej Boga a tylko bardzo małej części w nic nieznaczącym zestawieniu (może to dla niej wyznacznik ludzkości móc się określić w spisie). A przecież \"Ateista to Europejczyk, racjonalista, oświeceniowiec, wyznawca światopoglądu naukowego, na którym opiera się dzisiejsze życie.\" To ja się pytam brakuje Ci ateisto wyrazu w czymś co dla większości ludzkości nie istnieje ponieważ nie spisywali się i nie spisują? Jak można pogodzić światłość ateistyczną z ciemnotą wyznaniową jeśli przywiązuje się wagę do ciasnych ograniczeń kwestionariusza. Jaka to kwestia? Istnienia na podstawie zaznaczonego krzyżyka (chyba powinienem inaczej napisać) w określonym miejscu na kartce papieru? Wierzący chyba nie mają takiego problemu.
                                                            • mateusz   IP
                                                              Zgadzam się w 100% z powyższymi poglądami pani Magdaleny Środy. Np. termin \"bezwyznaniowy\" sugeruje rzeczywiście, że mieć wyznanie to naturalny stan człowieka. A tymczasem powoli się wyjaśnia w nauce zajmującej się mózgiem, że wiara religijna w mózgu wierzącego to rodzaj wirusa, który raz wpuszczony podczas procesu wychowania do jego umysłu, kieruje swoim nosicielem wg własnych, sprzyjających religii kryteriów. To jest widoczne w postach ludzi nie zgadzających się z panią Środą, którzy w obrzydliwy sposób obrażają jej osobę. Drodzy oburzeni wierzący, przeczytajcie jeszcze raz swoje wpisy: czy tak Wasz Bóg uczy Was zwracania się do bliźniego? Jesteście kompletnie wewnętrznie sprzeczni.

Najczęściej komentowane