/ Forum Rutkowski i Freud
8    

Rutkowski i Freud

Dodano 8
Pokusa bycia popularnym za wszelką cenę jest wprost proporcjonalna do szalonego apetytu mediów na taką popularność. Trudno się jej oprzeć nie tylko słynnemu detektywowi. Rutkowski zarówno jako dostarczyciel tanich sensacji (tanich, bo...
 8
  • Łukasz z Mielna   IP
    Witam.
    Nie wiem czy pani czyta te komentarze pod swoimi \"felietonami\" ale chciałbym zapytać skąd pani ma tytuł doktora??Kupiła go pani??Taki tytuł nie dostaje się za to że się nauczy paru ładnych słów nie znając ich znaczenia i udaje się że jest się mądrym i inteligentnym bo za taką by chciała pani zapewne uchodzić, jak czytam to co pani pisze to mam wrażenie że jest pani przepełniona nienawiścią do świata, nie mówiąc już o chorych poglądach nt. aborcji, krzyża(chociaż sam jestem ateistą) itp rzeczy.

Tytuł profesora zobowiązuje też do jakiejś podstawowej kultury a mam wrażenie po obejrzeniu programu Tomasza Lisa gdzie była pani gościem, że kultury i obycia uczył panią Jozef Fritzl, zachować też się trzeba umieć, przede wszystkim gdy się idzie do telewizji...

Nie wyobrażalne dla mnie jest to że ktoś taki jak pani uczy na Uniwersytecie, pisze felietony do jakby nie patrzeć poważnego czasopisma oraz pokazuje się w tv.

Z drugiej strony to samo można powiedzieć o frytce czy Joli Rutowicz, pani niestety przedstawia podobny poziom...
    Nie Pozdrawiam
    • myślę więc jestem   IP
      Pokusa bycia popularnym za wszelką cenę u pani Środy jest wprost proporcjonalna do jej nieuctwa.
      • zadumana   IP
        Szanowna Profesor,podzielam Pani odczucia.Żyję już wystarczająco długo aby wyrobić sobie opinię o pracy w naszych urzędach i chorym prawie.Już po wydarzeniach dot. Madzią,przeczytałam w jednej z gazet,że właścicielowi który głodził psa grożą 3 lata więzienia, a z matki Madzi robi się niemal cierpinnicę!?Chyba czas skończyć ze \"szokami i depresjami\".Ja też wpadam w depresję kiedy słyszę,że w budżeci rząd nie ma pieniędzy np.na leczenie chorych, czy ZUS-owi zaczyna brakować na emerytury,a bandytę karmi się za darmo bo dostał dożywocie!!!
        Szkoda,że w Polsce jest tak mało ludzi z poglądami Pani Prof.
        Życzę Pani wszelkiej pomyślności.
        • mabel   IP
          Zdecyduj się,kobieto:diament,czy wstrętna/a są inne?/padlina ten Rutkowski?.Między wierszami tekstu dr habilitowanej przebija coś na kształt zazdrości o wielodniowy festiwal,jaki urządziła sobie tvn z Rutkowskim w roli głownej,zapominając całkowicie/już od pewnego czasu/ o pani Środzie.Silne uczucia jednak przyćmiewają rozum tak bardzo,że autorka nie odnosi się wcale do istoty sprawy.A w tym dramatycznym zdarzeniu powoływanie się na Freuda i to na dodatek bez jego zrozumienia / nie ma osób \"wypartych\",takie są tylko myśli,przeżycia i emocje/-świadczy nie tylko o koszmarnym braku wyczucia,lecz także o instrumentalnym posłużeniu się tym nazwiskiem w celu zwrócenia na siebie uwagi.A to zrównuje panią dr Ś. z panem R.:oboje mają potrzebę istnienia w mediach za wszelka cenę.A dziennikarze?Robią swoje.Zawsze można wyłączyć telewizor.
          • nerpa@vp.pl   IP
            Dzień Dobry Pani Profesor!
            100% racji, myślę podobnie, tylko nie potrafię tego tak ładnie wypowiedzieć. Dlatego coraz częściej zastanawiam się nad wyrzuceniem telewizora. Widzę nachalną obróbkę widza i niewiele więcej. Wystąpienia i wypowiedzi osób mądrych są zbyt rzadkie. Pozdrawiam
            • Tomasz Wilk- Grzelak   IP
              Prawie panią dr hab. polubiłem.
              Osobiście czuję się zobowiązany do pamiętania, że jest to tragedia Madzi. Ona jest tutaj ważna i tylko ona. Arbitralnie opowiadam się za takim punktem widzenia z prostego powodu: ktoś musi. Nie tylko to mnie przeraża, że jest tyle współczucia dla matki, tyle nawoływań by nie oceniać, by nie potępiać, ale samo to, że jest w tym tak ważna.
              Madzi nie ma, a to czego nie ma nie istnieje. Nawet jako ofiara. A ofiara być musi, więc jest \"matka\" i musi być winny - system, który w porę jej nie pomógł. Odsiedzi rok i wyjdzie.

Najczęściej komentowane