/ Forum Kościół stracił rząd dusz
11  

Kościół stracił rząd dusz

Dodano 11
W XIX wieku prawdziwy Polak musiał być katolikiem – bo znienawidzeni zaborcy byli protestantami (Prusy), bądź prawosławnymi (Rosja) wyznawcami chrześcijaństwa, a ponadto Kościół stał na czele frontu obrony polskości. W PRL-u Polak-patriota musiał być katolikiem – bo znienawidzeni komuniści byli ateistami zwalczającymi Kościół. Dziś, w wolnej Polsce Polak katolikiem już być jednak nie musi. I coraz częściej nie jest.
  • Grabski   IP
    Byłem wychowywany w duchu chrześcijańskim,brałem udział w życiu kościoła.Decyzje na nie podjąłem w dniu I komunii św.córki mojej siostry ,kiedy to ksiądz tym małym dzieciom kazał się modlić za więźniów politycznych.W takim dniu modlitwa za rodziców ,dziadków rodzeństwo jest dla nich zrozumiała.Co ci młodzi ludzie mając dziewięć lat wiedzą o więźniach.Ostatnio byłem na wykładach dotyczących judaizmu /uniwersytet III wieku/Prowadzący mówił iż najważniejszym przykazaniem tej religii jest nauka ,dlatego wszyscy jej wyznawcy potrafią czytać i pisać.Na świecie nie ma żyda który tego nie potrafi.W religii chrześcijańskiej w dalszym ciągu wciskana jest ciemnota.Im mniej wiesz pytasz tym lepszym jesteś katolikiem.Obecnie mieszkam w małej miejscowości najgorsi ludzie to ci najbardziej wierzący.Cały tydzień pije i bije w niedziele w pierwszym rzędzie do komunii.

Najczęściej komentowane