/ Forum Kraj śmieciem płynący
3  

Kraj śmieciem płynący

Dodano 3
Podczas największej akcji sprzątania tatr przeprowadzonej na początku wakacji zebrano ponad 1500 kg śmieci. Ta szlachetna akcja zrealizowana siłami miłośników gór znajduje wielu naśladowców.
  • Pekka   IP
    Mnie osobiście bardziej, niż naleciałości obcojęzyczne boli nowomowa jakiej używa młodzież. Zwroty w stylu
    \"co ja paczę\" i tym podobne wywołują u mnie alergie. Jeszcze większą irytacje powoduje u mnie elementarny brak znajomości ortografii. Wystarczy wejść na pierwsze z brzegu forum i poczytać jakie kwiatki sadzą młodzi ludzie. Dziwi mnie to niezmiernie ponieważ każda przeglądarka internetowa wyposażona jest w słownik i podkreśla błędnie napisane słowo. Najbardziej jednak dobija mnie tłumaczenie osób popełniających błędy, które zwalają wszystko na dysleksję dysgrafię i inne dysfunkcje umysłowe. Moim zdaniem za taki stan rzeczy odpowiada między innymi tak zwana \"walka z wykluczeniem elektronicznym\". Dzisiejsza młodzież, która ma powszechny dostęp do technologii i internetu w ogóle prawie nie czyta książek co jest karygodne. Komputery i technologia zabijają w niej chęć do czytania co dalej za tym idzie słownictwo młodzieży staje się coraz uboższe. Jestem stałym użytkownikiem biblioteki w swojej okolicy i od kilku lat nie widziałem w niej żadnego nastolatka. Podobnie jak z książkami jest z zabawkami. Kiedy miałem 9 - 10 lat główną zabawką była wyobraźnia. Wystarczył patyk, sznurek i odrobina inwencji twórczej żeby świetnie się bawić. Dziś bez zaawansowanych technologicznie zabawek, gier komputerowych i innych drogich gadżetów dzieci czują się zagubione i nie potrafią się odnaleźć.

Najczęściej komentowane