/ Forum Ludzie znikąd
5  

Ludzie znikąd

Dodano 5
Oto pożegnanie z historią osobistą. Przypadkiem, więc nie ma się czym chwalić, urodziłem się w rodzinie, w której wszyscy jakoś byli w AK, a mój ojciec chrzestny siedział w więzieniu stalinowskim.
  • G.J (IP wiadome redakcji)   IP
    Panie autorze . Publicystyka i pisanie felietonów to nie to samo co prowadzenie osobistego pamiętnika. Guzik mnie obchodzi że rodzina pana była w AK. A co by było gdyby była w UB? Też bezrozumna gloryfikacja?. Publicysta powinien dochodzić do obiektywnych prawideł i  je opisywać. A więc należy zauważyć że np AK było przeciwne reformie rolnej i parcelacji obszarniczych majątków. Gdyby tak się nie stało, mielibyśmy nadal kilkumorgowe chłopskie przeludnione gospodarstwa - wylęgarnie społecznego buntu. Sa ( jak wszedzie) rzeczy złe w powojennej historii , ale gdyby nie  możliwości społecznego awansu stworzone przez władze ludową, to dzisiaj 80 % koryfeuszy życia publicznego prawdopodobnie byłoby wiejskimi parobkami i robotnikami za lichą dniówkę. Dziś synowie i wnuki parobków plują na to co pozwoliło im zostać pełnoprawnymi obywatelami Polski - i tego nie jestem w stanie zrozumieć. Amnezja czy zacieranie śladów pośledniego pochodzenia? W moim przekonaniu w tym nurcie też mieści się tematyka felietonu.
    Pozdrawiam
    G.J

Najczęściej komentowane