/ Forum Jak Polak z Czechem?
47  

Jak Polak z Czechem?

Dodano 47
W Polsce panuje moda na Czechy. Ale Czechom trudno przełamać stereotyp Polaka: biedaka, awanturnika, oszukującego handlarza, nieroba. Dlaczego nas nie lubią?
  • Kakse   IP
    Byłem kiedyś na wczasach w Turcji, może 2001 rok, miałem 24 lata. Hotel czterogwiazdkowy, ale kwaterowano wtedy jeszcze według kategorii Europa Wschodnia , Rosjanie, Europa Zachodnia - w różnych hotelach.
    Więc u nas byli Słowacy, Węgrzy, trochę biednych Ukraińców, dużo Polaków. Wszystko hulało przez pierwszy tydzień, ludzie kulturalnie nie naparzali się na stołówce przy szwedzkim stole, kulturalnie czekali, była kultura na saunach, plaży i basenie. Można było się powygłupiać wieczorem i luźno pogadać, w zasadzie z każdym, łamanym językiem migowym.
    Aż przyjechali Czesi z Pragi (jak się przedstawili).
    No cóż, zaścianek to mało powiedziane:
    - robili kolejkę pół godziny przed posiłkiem, a potem wyciągali mięso z sałatek (jakby tego luźno podawanego było mało), np. pakowali cały talerz sałatki wieloowocowej (ale TYLKO kawałki mięsne, których było może 10%) - dla innych gości zostawały tylko owoce,
    - na basenie było może 50 leżaków, ale nigdy nie więcej niż 40 osób, kiedy przyjechali Czesi, nagle na leżakach pojawiły się ręczniki, które leżały tam całą dobę, w końcu obsługa zwróciła im uwagę - wykłucali się, potem jak ktoś im "zajął zarezerwowane miejsce" - też się awanturowali,
    - brali po kilkanaście kubków alkoholu na osobę (z darmowego serwisu) - aż hotel wprowadził zasadę 1 kubek - 1 osoba, więc nie dało się już dostarczyć 4 lub 5 do stołu przez jedną osobę,
    - robili też inne rezerwacje, (wc na plaży - tata trzymał, a rodzinka na zmianę korzystała z kabiny, itd. - czasami komiczne),
    - obrażali się, że cisza nocna nie jest o 21....
    Ogólnie było to uciążliwe, ale na szczęście wyjechaliśmy tuż po ich przyjeździe.
    No i takie zdanie mam o Czechusiach - to nie jest społeczeństwo cywilizacji zachodniej, no po prostu nie taka mentalność.
    Natomiast szczegółów na ich temat dowiedziałem się od Słowaka, który rozumiał co mówią, to był jakiś menedżer, wcale nie uprzedzony - i śmiał się, że nie ma nic do Czechów, ale jak widać - nie jest w stanie powiedzieć dlaczego..

Najczęściej komentowane