/ Forum Zespół 39
96  

Zespół 39

Dodano 96
Mija właśnie rok od utworzenia Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Zespół jest utworzony z 39 członków PiS, którzy charakteryzują się szczególną wiedzą, przenikliwością i czujnością. Ze względu na...
  • Werbalista   IP
    @ Mirek 2013-03-22 20:54:00 - Nie potwierdzam tezy, ani zarzutu nietolerancji. Przyklad zony podalem, jako potwierdzenie faktu, ze ludzie majacy inna wiare nie tylko moga zyc ze soba, ale takze sie kochac. Zony do ateizmu przekonac nie moglem, bo byla o wiele inteligentniejsza ode mnie i miala mocne przekonania na temat wiary. Chodzilo mi o to, ze mozna zrozumiec drugiego czlowieka, bez wkraczania z butami w jego osobiste poglady. Wiec krzyz tez mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi jego obecnosc w instytucjach publicznych, ktore na podstawie konstytucji maja byc neutralne wobec religii. Jak juz pisalem, na moich scianach wisi cala kolekcja portretow Matki Boskiej - i nic mi to nie przeszkadza, bo to jest prywatne mieszkanie. W urzedzie krzyz mnie razi, bo nie wiem, czy mam powiedziec Dzien dobry, czy Niech bedzie pochwalony? Wynoszenie swojej wiary w miejscach, gdzie tego byc nie powinno uwazam za naduzycie.

Pozdrawiam.

Najczęściej komentowane