/ Forum Zespół 39
96    

Zespół 39

Dodano 96
Mija właśnie rok od utworzenia Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Zespół jest utworzony z 39 członków PiS, którzy charakteryzują się szczególną wiedzą, przenikliwością i czujnością. Ze względu na...
 96
  • Werbalista   IP
    @ Annapurna 2013-03-24 09:49:30 - Akurat ja nie. Ale zna sie pare jezykow, to sie uzywa. Wszystkim podobnie myslacym Komentatorom moge tez poslac w gaelic: Tiocfaidh ár lá.

Pozdrawiam.
    • gdynia   IP
      a czemu tu sie dziwić - chyba dla kazdego myslacego PS to partia socjalistyczna, rodem z PRL, wiec i metody ma dokładnie takie same
      • Werbalista   IP
        @ Mirek 2013-03-22 20:54:00 - Nie potwierdzam tezy, ani zarzutu nietolerancji. Przyklad zony podalem, jako potwierdzenie faktu, ze ludzie majacy inna wiare nie tylko moga zyc ze soba, ale takze sie kochac. Zony do ateizmu przekonac nie moglem, bo byla o wiele inteligentniejsza ode mnie i miala mocne przekonania na temat wiary. Chodzilo mi o to, ze mozna zrozumiec drugiego czlowieka, bez wkraczania z butami w jego osobiste poglady. Wiec krzyz tez mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi jego obecnosc w instytucjach publicznych, ktore na podstawie konstytucji maja byc neutralne wobec religii. Jak juz pisalem, na moich scianach wisi cala kolekcja portretow Matki Boskiej - i nic mi to nie przeszkadza, bo to jest prywatne mieszkanie. W urzedzie krzyz mnie razi, bo nie wiem, czy mam powiedziec Dzien dobry, czy Niech bedzie pochwalony? Wynoszenie swojej wiary w miejscach, gdzie tego byc nie powinno uwazam za naduzycie.

Pozdrawiam.
        • toczek   IP
          Nie wierze feministkom. Wiecie kiedy uwierzę? Kiedy stwierdzą, że podział na płcie w takich sportowych dyscyplinach jak strzelectwo, łucznictwo itp., a przede wszystkim brydż i szachy to dyskryminacja! Hmm nie zrobią tego. Bo będzie trzeba wprowadzać do tych dyscyplin "kwoty". Z jakiś powodów - tu oczywiście socjologowie mogą się mocno rozwijać w brydżu i szachach - gdzie uwarunkowania wynikające z innej budowy ciała u kobiet i mężczyzn nie mają żadnego wpływu kobiety poziomem odstają od płci brzydkiej. Cholera mnie bierze jak Pani Środa z mądrą miną mówi, że w polityce kobiety wprowadzają spokój - jasne nawet nie skomentuje, mniej podlegają korupcji - aha a kto siedzi w więzieniu, a kto siedział i za Rywina wyszedł. Na koniec polska gramatyka w porównaniu z gramatyka większości z reszty świata to horror - a tu nie tylko socjolożki, psycholożki i ministry lecz ostatnio słyszałem gościnie (jakby co kobieta gość). Jak do wojska był pobór powszechny to żadna feministka nie wołała, że nie objęciem tym zaszczytnym obowiązkiem kobiet to dyskryminacja. Ma racje ktoś kto powiedział, że feminizm kończy się gdy trzeba ciężar wnieść na 4 piętro. Wszelkie kwoty są zaprzeczeniem równości. Jak na Akademii Medycznej w Gdańsku kwotowo dla męskiej części zagwarantowano 30% (cóż w chirurgi ortopedycznej potrzebna kiedyś była siła fizyczna i czasami nadal jest) dziewczyna która mimo lepszego wyniku od jednego przedstawiciela płci męskiej nie dostała się, zaskarżyła tą "kwotę" do sądu i wygrała - słusznie. Przez te kwoty w sejmie straszy pewna pani profesor z PiS-u, przez nie mamy Wróbel, Kempe itp.. Ja z czasów gdy mnie polityka jeszcze bawiła pamiętam jakim problemem było znalezienie kobiet na listy wyborcze bo ich nie było za wiele - o poziomie merytorycznym niektórych z tych Pań przez grzeczność zamilczę, a było to ugrupowanie duże i nie prawicowe. Ja uwierzę feministką jak zawalczą o to co na wstępie napisałem a nie tylko o korzyści.
          • Werbalista   IP
            @ Mirek 2013-03-22 11:17:25 - Alez prosze bardzo, jesli chodzi o przyklady. Razem z zona przez lata uzywalismy srodkow antykoncepcyjnych. Choc mnie to nie przeszkadzalo, to u zony - katoliczki - wywolywalo glebokie poczucie winy. A to mi juz przeszkadzalo. Choc miala taka duchowa potrzebe, to nie decydowala sie isc do spowiedzi, bo tam trzeba obiecac poprawe. Denerwuja mnie tez krzyze w panstwowych instytucjach, bo obrazaja moje poglady. I to nie tak, ze nie tak, ze nie musze na nie patrzec - to jawna i agresywna manifestacja, ze nie mam tam czego szukac. W moim domu wisi cala kolekcja obrazow Matki Boskiej - wybor mojej zony. Nie ma problemu - dom prywatny. W urzedzie tego tolerowac nie bede. Wystarczy przykladow?

Pozdrawiam.
            • Werbalista   IP
              @ Andrzej 2013-03-21 11:17:46 - Satyra w ogole polega na nasmiewaniu sie z kogos. NIe na - dokopywaniu - jesli ktos nie ma na to odpowrnosci, to nie powinien tego ogladac, albo sie o to obrazac. Dla mnie krk jest smieszny, choc tego nie wyrazam na codzien. Podobnie mozna sie wysmiewac z mojego ateizmu - nic, a nic mi to nie przeszkadza. Na tym polega wolnosc pogladow i wolnosc slowa. Mozna nie lubic i nie szanowac ludzi majacych inne poglady, a nawet ich wysmiewac - co nie znaczy, ze wolno ich dyskryminowac. Slowa - nawet zle, zlosliwe i przykre - moga zranic czyjas wrazliwosc, ale to nie dyskryminacja, polegajaca na wylaczeniu z zycia. Odmowie sprzedazy, wykonania uslugi, czy porady lekarskiej - to juz dyskrymninacja. Ale szydzic i smiac sie z kazdego - wolno.

Pozdrawiam.
              • Andrzej   IP
                Teraz wiem, że Pani Środa nie oglądała występów "satyryków" z kabaretu Limo. Fantastyczne teksty. Boki zrywać. Pełne szacunku dla kobiet. Ale co tam, przecież Pani nie chodzi wcale o szacunek i równouprawnienie, tylko o to, żeby dokopać katolikom. Jeśli ktoś to zrobił to jest fajny koleś i nie jest już istotne co tam jeszcze przy okazji naopowiadał. Prawda? Pani powinna być przechowywana w muzeum miar i wag jako wzorzec hipokryzji. A futerał na ten wzorzec mógłby być w Biedronie, Szczuki i Palikoty.
                • POLAK 2   IP
                  Niech jak najszybciej będzie czwartek!!!!!!!
                  • Werbalista   IP
                    @ Mirek 2013-03-19 11:57:02 - A kto tu promuje ateizm? Masz racje - ateisci nieczego nie promuja. Zwalczaja natomiast klerykalizm, to jest wtracanie sie krk w zycie ludzi, ktorzy tej wiary nie wyznaja. Nie wiem skad sie urodzila taka mysl, ze ateisci chca kogokolwiek nawrocic (cudzyslow pominiety). Ateisci nie maja zadnych, ale to zadnych aspiracji do nawracania kogokolwiek. Kazdy ma prawo wierzyc w krasnoludki, problem dla ateistow zaczyna sie wtedy, gdy kaza nam nosic czerwone czapeczki.

Pozdrawiam.
                    • dekan56   IP
                      Mam mały problem ze zrozumieniem jak to jest "poklepywanie" się z panią Merkel, Sarkozym a obecnie z Hollande o Putinie nie wspomnę to wyraz poddaństwa naszych władz. Co mam myśleć o oddawaniu hołdów i jasnego uznania poddaństwa wobec władcy obcego państwa, papieża. W pośredni sposób zapisano to jako przedmiot kultu.
                      • Anka R   IP
                        @Mirek- Myślę, że pojęcie "PRAWDZIWY ateizm" zostało wysmażone w jakiejś zacisznej kurii. Przy okazji notuję FIRMOWE rozdwojenie jaźni. Po pierwsze, stwierdzenie biskupa Michalika, że wszelkiemu złu w Polsce są winni "ateiści, masoni i libertyni". Po drugie, pojęcie "prawdziwego ateisty", który nie tylko nie podskoczy FIRMIE, ale ją wielce szanuje i nawet ubolewa, że nie została mu dana tzw. łaska wiary. Zestawmy te dwa pojęcia, oba wydumane w określonych celach. Wnioski? Nasuwają się same. Ktoś tu mąci. Dodam, ze ateiści nie definiują wierzących. Niech wierzący im odpłacą tym samym.
                        • Mirek   IP
                          To co jest usilnie promowane przez Panią Środę i stadko jej zwolenników to nie ateizm, to jest tylko anty........
                          Dopisać sobie co tam komu z tego stadka pasuje. To nie jest ateizm. I to jest najzabawniejsze. Prawdziwy ateizm nie potrzebuje pożywki aby egzystować.
                          • Mirek   IP
                            Tak jak sugerowałem poprzednio ( a nie zamieszczono tego) powołać zespół 69 dla zrównoważenia.
                            • Andere   IP
                              Poziom nieskrywanej już zresztą agresji i nienawiści ,którą jest przesiąknięta ta ,,kobieta''
                              jest proporcjonalny do jej bezradności wobec braku sukcesów w ateizacji życie i społeczeństwa 3 R.P.
                              • AWERS   IP
                                To nie jest jedyny zespół ze "świata absurdów". Jest około setki takich "tworków potworków" w parlamencie "zajmującymi się" np. "promocją badmintona, jazdy motocyklem, brydżem, itp. Dla równowagi powinny powstać zespoły do przeciwdzałania islamizacji, katolicyzacji, protestantyzacji itp. ... ale jakoś na szczęście nie wpadło to jeszcze do głowy naszym wybrańcom. Pytanie w jakim celu to robią ? czy może z nudów, a może dla PR ? ... czy nie przychodzi im do głowy, że ta "nieparlamentarna reszta" społeczeństwa używa "nieparlamentarnego jezyka" ( a może teraz to się nazywa parlamentarnego) by określić dobitnie co o nich myślą ?
                                • Lucek XVI   IP
                                  Nazwa zespołu jest za długa.lepsza byłaby "Ruch im.min.Goryszewskiego".Brakuje też motta:"Nieważne,czy
                                  Polska będzie biedna czy bogata-ważne,by była katolicka"-bodaj 1993 r.
                                  • Karol   IP
                                    Jej ! a toalety publiczne ?
                                    • Werbalista   IP
                                      @ tupeciarz 2013-03-17 22:59:40 - Pan Kaczynski swietego z siebie nie robi, to stanowisko ma juz zarezerwowane dla brata. Natomiast jako prorok sprawuje sie znakomicie, taka nasza Kasandra narodowa. Wszystko jest zle, a bedzie jeszcze gorzej, bo nie chcecie nas wybrac. Programu zadnego nie ma, ale straszy okropnymi kleskami - apokalipsa nas czeka, jednym slowem. To nie cechy proroka?

Pozdrawiam.
                                      • tupeciarz   IP
                                        " Choć łatwo nie będzie, bo nic tak nie sprzyja ateizacji naszego kraju jak inicjatywy podejmowane przez PiS, ojca Rydzyka i większość księży w Polsce." Co do ojca Rydzyka i niektórych księży to się zgodzę, natomiast nie bardzo rozumiem co ma z tym PIS wspólnego, przecież Pan Kaczyński nie robi z siebie proroka ani świętego.
                                        • Werbalista   IP
                                          @ HappyDay 2013-03-17 20:09:08 - Nie, Szanowna Komentatorko, nie kryptoczlonkowstwo, tylko jawna opozycja. Wszystkie informacje sa dostepne w sieci. Wystarczy zajrzec.

Pozdrawiam.
                                          • HappyDay   IP
                                            Widzę ,ze najlepiej zorientowani w zespole 39,to Anka R i Werbalista,czyżby jakies kryptoczłonkostwo ; ) ?
                                            Pozdrawiam
                                            • Anka R   IP
                                              Do zespółu należy 39 posłów i senatorów- wszyscy z PiS. Oto niektóre tematy posiedzeń:
                                              24-05-2012 1. Formalno-prawne i społeczne aspekty nie przyznania TV TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym. 2. Propozycje podejmowania działań w obronie TV TRWAM. 3. Wolne wnioski. (pos. 2.)
                                              21-11-2012 Uchwała w sprawie decyzji o usunięciu krzyży z pomieszczeń Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (pos. 4.)
                                              13-12-2012 Uchwała w sprawie próby zbeszczeszczenia obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze (pos. 5.)
                                              Tym się zajmują posłowie za państwowe pieniądze????!!!
                                              • Werbalista   IP
                                                @ Marit 2013-03-17 00:26:32 - Pisz na temat, kobieto!
                                                • Marit   IP
                                                  Panie Werbalisto z USA jeżeli naprawdę uważa się pan za lepszego od rodaków w kraju tylko dlatego że ma pan 2 samochody w garażu to proszę się skontaktować z farmaceutą
                                                  • Werbalista   IP
                                                    Z ciekawosci warto dodac, ze Zespol 39 zlozyl donos wbrew swojej regulaminowi, ktory przewiduje formy pracy, jako obrady, konferencje, sympozja, wystawy i manifestacje. O donosicielstwie nie ma ani slowa w regulaminie Zespolu 39. Ale pewnie sobie dopisza, bo moga.
                                                    Z cala pewnoscia jednak papiez nie jest czlowiekiem, bo jest namiestnikiem, jak Paskiewicz w Warszawie. Pod zadnym pozorem nie wolno im przypisywac cech ludzkich.

Pozdrawiam.
                                                    • Malinowski Krzysztof   IP
                                                      Naczele komisji Maciarewicz, Goebels, i towarzysz Beria!!!!
                                                      • Anka R   IP
                                                        Racja! Od dawna mówię, że największymi wrogami KRK są w istocie jego zażarci sojusznicy.
                                                        • Marit   IP
                                                          koleżanka z Londynu dzwoni do kolegi Michała:
                                                          - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
                                                          - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
                                                          - Zacznij od złej.
                                                          - Wojtkowi odmówili chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb...Ja musiałem zrezygnować ze studiów bo przestali wypłacać mi stypendium i nie mam też zniżki na bilety oraz nie stać mnie na stancję lub drogi akademik. ..Mama bardzo chora ale nie może być w szpitalu bo musi czekać na miejscówkę 4 lata, ojciec stracił pracę bo polska firma w której pracował zbankrutowała... więc nasz dom zajął komornik. Babcia umarła bo nie miała na leki, które podrożały 13 krotnie i przestała je kupować... wstydziła się nam o tym powiedzieć... miała atak serca a pogotowie nie mogło do niej dojechać bo mieszkała na terenach zalanych przez powódź... Do tego wszystkiego sąsiad z naprzeciwka się powiesił po stracie pracy... a miał sporo kredytów do spłacenia. W naszej miejscowości zamknęli szkołę... Ania więc nie chodzi do szkoły bo nie mają pieniędzy na dojazdy do innej oddalonej o 30km szkoły...

- A dobra wiadomość to jaka?
                                                          - WIESZ... POMIMO TYCH WSZYSTKICH NIESZCZĘŚĆ CIESZĘ SIĘ ŻE DALEJ RZĄDZI TUSK
                                                          • Lilith-feministka   IP
                                                            Pani profesoro, wspomniany team 39 dziala zgodnie z kierunkiem nakreslonym przez Pana Premiera. -Zero-rewolucji obyczajowej(cokolwiek to znaczy). Teraz jest jeden tylko kierunek, kierunek wyznaniowy(wiadomo jaki)

Najczęściej komentowane