/ Forum Prof. Hołówka wyjaśnia, dlaczego politycy są chamami
12    

Prof. Hołówka wyjaśnia, dlaczego politycy są chamami

Dodano 12
- Żyjemy w kraju, w którym osoby o jakiej takiej ogładzie i wyrobieniu zostały zepchnięte na bok przez spisek dwóch wielkich sił. Jedna wielka siła to są ludzie z natury prymitywni, mający olbrzymią liczbę głosów w wyborach. Druga siłą są politycy. Wyrafinowane złośliwości nie trafiłyby ani do polityka wroga, ani do masowego odbiorcy - w ten sposób filozof i etyk prof. Jacek Hołówka tłumaczy w rozmowie z Piotrem Najsztubem ofensywę chamstwa w polskiej polityce i debacie publicznej.
 12
  • jagodzianka   IP
    Panie profesorze Hołówka! Chyba powinno być "Czego nam, MNIE brakuje". MNIE, a nie mi. Co to jest za nowy zwyczaj, aby dziennikarze, politycy, a nawet profesorowie popełniali podstawowe błędy językowe?
    • zakopianka   IP
      OTO JESZCZE NIEDNO OSZUSTWO PO.
      Mieszkam przy Zakopiance. Czekamy na pełną obwodnicę spróbujcie w piątek i sobotę, a przy powrocie turystów z Zakopanego, Białki Tatrzańskiej czy Nowego Targu spróbujcie u nas przejść przez jezdnię. to piekło na ziemi. W gaju mają rację. Nie ma problemu zbudowanie dwupasmówki OD Lubnia do Nowego Targu a tam rozjazd na trzy strony
      • muffin666   IP
        Przypomina mi się stary dowcip moskiewski. W zatłoczonym tramwaju smród, poszturchiwanie i chamskie uwagi. Jedynie wychudzony student w okularach co chwilę przeprasza i prosi uprzejmie o miejsce na przejście do przodu. Rozwścieczony "proletariusz" warczy - "patrzcie go, inteligent je...ny". Na co student mówi - "obywatele, ja jestem takie samo bydło jak wy, tylko w okularach".
        • poeta   IP
          Zamach kwietniowy był odpowiedzią (...) na kryzys polityczny z pierwszych lat XXI wieku, o którym to już Piłsudski mówił: - Szuje i łajdaki rozpanoszyły się (
          • bATOR   IP
            A JA MAM ,ZAL I PRETENSJE DO CAŁEJ INTELIGENCJI W POLSCE O BRAK ZAANGAŻOWANIA W SPRAWACH POLSKI,O BRAK KONKRETNYCH I KRYTYCZNYCH WYPOWIEDZI NA ZACHOWANIA CHAMSKICH POLITYKÓW I STWIERDZAM,ŻE NASZA INTELIGENCJA JEST PO PROSTU TCHURZLIWA,ALBO OB OJENA NA TO C O DZIEJE SIĘ W ŻYCIU POLITYCZNYM I PUBLICZNYM.BRAK MI TEŻ KRYTYCZNYC H WYPOWIEDZI POD ADRESEM NASZEGO DZIENNIKARSTWA,KTÓRE JEST NIESAMOWICIE AGRESYWNE I IDIOTYCZNIE PROWOKUJĄCE.TO WŁAŚNIE TO ŚRODOWISKO KSZTAŁTUJE POSTAWY I GUSTY POLAKÓW W TYM I POLITYKÓW. UWAŻAM,ŻE DZIENNIKAŻE MAJĄ DO SPEŁNIENIA WIELKĄ MISJĘ W BUDOWIE SPOŁECZEŃSTWA NOWOCZESNEGO I PRAWEGO, A IC H DZIAŁANIA SĄ DESTRUKCYJNE I BARDZO SZKODLIWE.
            • Leonard Piotrowski   IP
              Co racja to racja.
              Inna sprawa, że szkoda czasu na rozpatrywanie języka używanego przez parlamentarzystów, który to z parlamentaryzmem nie ma nic wspólnego.
              Poziom komunikacji społecznej wyznaczaja Państwo dziennikarze. Aby jasno opisać ów poziom, niestety brakuje mi dość obrazliwych słów. TVP ledwo dyszy, TVN to kronika wypadów a nie serwis infowmacyjny, Polsat ma nad nimi przewagę ponieważ transmituje Wimbledon w tenisie oraz wiekszość walk bokserskich. Rozpatrzmy przykład Posła Pawłowicz. Pani prof. Sroda jst oburzona językiem, bo knajacki! W Polsce NIE czyta niczego 56% populacji więc nazywanie gów.... . ekskrementami nie jest stosowne albowiem zrozumie owe 44% które i tak nie uwierzy bo mądre a ponadto głosuja na PO. A że wypowiedż ma być zrozumiana przez owe 56%, dlatego pani prof. Środa nie może tego zrozumieć, bo prof. Poseł Pawłowicz nie ku niej owe słowa kierowała.
              Nie sztuka krytykować, co zatem aby było normalnie..?
              Ano są jak zwykle dwa wyjścia:
              1. Pozbawić pospólstwo motywacji pchania się na urzedy zabierając dotacje z Budżetu dla partii politycznych,.
              2. Wyłaczyć kamery z posiedzeń poprzez zaprzestamnie transmisji. Jak uczy dotychczasowa praktyka to niczemu nie służy.
              2a. Państwo dzinnikarzy wpuszczać do okreśłonych pomieszczeń gdzie (PO PRACY) organizowane będą konferencje prasowe.
              Koniec ze szwendaniem sie dzinnikarzy w czasie pracy parlamentarzystów po korytarzach.
              "Feci, quod potui, faciant meliora potentes"
              • Andrzej   IP
                Jednym słowem, politycy to prostacy, chamy i prowokatorzy. Można się z tym zgodzić, obserwując chociażby posiedzenia Sejmu.
                • piterson   IP
                  Zrobili Wojewódzkiego wytyczną nie tylko młodzieży ale i PO i doprowadzili że jego język stał się ikoną polityki. A teraz zdziwienie że kto wredniejszy to lepszy. Czas też aby tak jak Wojewódzki przed powitaniem włożyli swoją rękę do spodni po to aby delikwent zrozumiał kto dla witającego jest najważniejszy.
                  • JUZPORA   IP
                    Pamietam jak na okoliczność sex-afery z udziałem posłów Samoobrony ... męczyli prof. N. Davisa żakowski i najsztub zapytując, czy nie czuje wstydu w związku z tym, że mieszka w takiej Polsce? Profesor zrozumiał, że go panowie wystawili dla czystej prywaty - myślał, że te dwa produkty dziennikarzo-podobne zaprosiły go bo jest historykiem bo  ... aż żal było patrzeć co z nim wymienieni

Najczęściej komentowane