/ Forum Tusk: większość Polaków oddałaby życie za ojczyznę
32  

Tusk: większość Polaków oddałaby życie za ojczyznę

Dodano 32
- 20 lat zaledwie budowaliśmy niepodległe państwo i ten wyścig z historią wówczas przegraliśmy. Te 20 lat nie wystarczyło, by Polska stała się wystarczająco silna - mówił na Westerplatte premier Donald Tusk podczas obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  • oświecony   IP
    No i proszę jakich bzdur uczyli mnie w szkole za komuny.Ciągle nam wmawiano że polski żołnierz walczył do ostatniej kropli krwi(za ojczyznę).Z tego co tu widzę to 66tys żołnierzy walczyło do ostatniej kropli krwi.130 tys rannych-wiadomo nie mogli walczyć.No ale żeby 80% armii trafiło do niewoli.Tego nie jestem w stanie zrozumieć.Ja pierwszy raz widzę te liczby.Zawsze uważałem polskiego żołnierza za najbardziej walecznego i odważnego.Ja w wojsku odsłużyłem 2 lata za wikt i opierunek+100zł żołdu/ miesiąc (niecała dniówka w pracy) .Nas tak szkolono że mamy walczyć do ostatniej kropli krwi.Ci którzy złamią tą zasadę trafią pod sąd wojenny i kulka w łeb.Tak oficjalnie nam mówiono(koniec lat siedemdziesiątych).Oprócz obrońców Westerplatte,Obrońców Poczty Gdańskiej i jeszcze kilku innych prawdziwych żołnierzy( oczywiście te 200tys poległych i rannych też) -innych nie zamierzam od tej pory nazywać Polską Armią.
    Nie widzę w tym co napisałem wulgaryzmów.

Najczęściej komentowane