/ Forum Tusk: większość Polaków oddałaby życie za ojczyznę
32    

Tusk: większość Polaków oddałaby życie za ojczyznę

Dodano 32
- 20 lat zaledwie budowaliśmy niepodległe państwo i ten wyścig z historią wówczas przegraliśmy. Te 20 lat nie wystarczyło, by Polska stała się wystarczająco silna - mówił na Westerplatte premier Donald Tusk podczas obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 32
  • skurczybyk   IP
    Gdyby w tamtej wojnie było mniej dziadków, to przynajmniej straty byłyby mniejsze.
    Tusk śpiewający kolędy w domu po niemiecku, nie powinien w tej ważnej sprawie zabierać głosu.
    • Twbolek   IP
      Czyją ojczyznę Donków, Bolków, Jarków, Alków. Co mam bronić pary laczków, czynszowego mieszkania, który uczciwy obywatel ma czego bronić, czego się dorobiliśmy?
      • edwardM   IP
        20 lat budowy niepodległości?
        Dla wielu to upadek państwa, gospodarki, przywództwa i czas największej emigracji od chrztu polski. Okres spadku standardów życiowych w Europie zwłaszcza na prowincji.
        Polska i polak to Wstyd!!! Nawet dzieci odbierają sobie życie z tego powodu.
        • olala   IP
          Nasze dzieci jako mięso armatnie w imię "świętej sprawy"? Stanowczo zgłaszam protest!
          • Prostak   IP
            WIEKSZOSC POLAKOW TAK ,lacz nie ci co uwazaja ze POLSKOSC to NIENORMALNOSC! A  przykro mi ale takich w Naszum K raju tez mamy.
            • iesiolowski   IP
              Większość Polaków "oddałaby życie " żeby temu KŁAMCY i jego kolesiom nabijać kasę !!!
              • MAMONA   IP
                DZISIAJ JUŻ NIE MA PATRIOTÓ KAŻDY PATRZZY JAK NAPCHAĆ SWOJĄ KIESZEŃ.OBOJĘTNIE W JAKIEJ JEST PARTII.
                • franek   IP
                  Jestem ciekaw , ilu prawdziwych kombatantow z czasow II wojny swiatowej zaprosil Tusk na te uroczystosci. Jak znam zycie, to ANI JEDNEGO (a niektorzy jeszcze zyja )
                  • Były St. szeregowy   IP
                    Były szeregowy. Przemówienie Pana Tuska, to slogany, na niewłaściwie ukierunkowujące działanie i energie społeczeństwa. 1. Niemcy Hitlerowskie, były tak silne ideologicznie, politycznie i przemysłowo, ze dopiero dzięki koalicji ZSRR, USA, GB ale i innych kilkunastu państwa ,w tym Polski, po 5 latach pokonała Rzeszę Niemiecka. 2. Polska nie miała szans, a gwarancje GB i F były nic nie warte. 3. Tzw. elity opuściły Polskę, a zostali zwykli ludzie i Ci ponieśli konsekwencje ich chorej pseudo mocarstwowej polityki. Np.Powstanie War. czy rzezie Wołyńskie. Szastali krwią obywateli.4. Trzeba umieć się z sąsiadami układać, bo na tym można tylko zyskać, mamy przykład Czechów. Nawet okupacje czy wieloletnia zależność polityczna i gospodarcza potrafili wykorzystać. 5. Panie Tusk niech Pan nie namawia obywateli do daniny krwi, bo nie ma takiej potrzeby, Pan tej krwi nie odda. 6. Rządz Pan dla dobra społeczeństwa, a nie wysyłaj i wyrzucaj z kraju młode pokolenie. Dostał Pan taki mandat jak nikt przedtem, a jest to marnowane, wstydu oszczędź!
                    • zenek   IP
                      ten rząd to taki pełny frazesów jak przed 2-gą wojną światową jak Hitler tupnął nogą to cały rząd uciekł do
                      Londynu wraz ze polskim skarbem i złotem gdzie żył w luksusie na kanapach do lat 90-tych
                      • Jurek M   IP
                        Polacy walczą o suwerenną Polskę ,a Oni establishment III RP wraz z Tuskiem i Komorowskim oddają Polskę w łapy Niemiec i Rosji!! Moder bądż łaskaw ten post nie blokować!
                        • Sdziadek   IP
                          Raz powiedzial prawde..Tylko nie mial odwagi sie przyznac ze to mu sie bardzo ale to bardzo nie podoba,bo wczesniej jedynie powiedzial ze ,, POLSKOSC TO NIE NORMALNOSC''..
                          • hanka   IP
                            Na mnie prosze nie liczyc. W zadnym wypadku nie oddam swego zycia dla "sprawy", obojetnie jakiej.
                            Nie te czasy. Ci co zycie oddali nie uzyskali efektow, ktorych sie spodziewali. Zadna sprawa nie jest warta zycia chociaz jednego czlowieka.
                            • oświecony   IP
                              No i proszę jakich bzdur uczyli mnie w szkole za komuny.Ciągle nam wmawiano że polski żołnierz walczył do ostatniej kropli krwi(za ojczyznę).Z tego co tu widzę to 66tys żołnierzy walczyło do ostatniej kropli krwi.130 tys rannych-wiadomo nie mogli walczyć.No ale żeby 80% armii trafiło do niewoli.Tego nie jestem w stanie zrozumieć.Ja pierwszy raz widzę te liczby.Zawsze uważałem polskiego żołnierza za najbardziej walecznego i odważnego.Ja w wojsku odsłużyłem 2 lata za wikt i opierunek+100zł żołdu/ miesiąc (niecała dniówka w pracy) .Nas tak szkolono że mamy walczyć do ostatniej kropli krwi.Ci którzy złamią tą zasadę trafią pod sąd wojenny i kulka w łeb.Tak oficjalnie nam mówiono(koniec lat siedemdziesiątych).Oprócz obrońców Westerplatte,Obrońców Poczty Gdańskiej i jeszcze kilku innych prawdziwych żołnierzy( oczywiście te 200tys poległych i rannych też) -innych nie zamierzam od tej pory nazywać Polską Armią.
                              Nie widzę w tym co napisałem wulgaryzmów.
                              • żołnierz   IP
                                Kto wygłasza takie slogany - Piata Kolumna czy dziadek z wermachtu.
                                • oświecony   IP
                                  No i proszę jakich bzdur uczyli mnie w szkole za komuny.Ciągle nam wmawiano że polski żołnierz walczył do ostatniej kropli krwi(za ojczyznę).Z tego co tu widzę to 66tys żołnierzy walczyło do ostatniej kropli krwi.130 tys rannych-wiadomo nie mogli walczyć.No ale żeby 80% armii trafiło do niewoli.Tego nie jestem w stanie zrozumieć.Ja pierwszy raz widzę te liczby.Zawsze uważałem polskiego żołnierza za najbardziej walecznego i odważnego.Ja w wojsku odsłużyłem 2 lata za wikt i opierunek+100zł żołdu/ miesiąc (niecała dniówka w pracy) .Nas tak szkolono że mamy walczyć do ostatniej kropli krwi.Ci którzy złamią tą zasadę trafią pod sąd wojenny i kulka w łeb.Tak oficjalnie nam mówiono(koniec lat siedemdziesiątych).Oprócz obrońców Westerplatte,Obrońców Poczty Gdańskiej i jeszcze kilku innych prawdziwych żołnierzy( oczywiście te 200tys poległych i rannych też) -innych nie zamierzam od tej pory nazywać Polską Armią.
                                  • jasko   IP
                                    jedni oddają zycie inni azwaszcza politycy nadstawiają kieszen w imie dobra ......
                                    • Jot-57   IP
                                      Ciężko moderatorowi przełknąć prawdę ..?
                                      • historia ble ble   IP
                                        A co było po wojnie co robili patrioci ze  wschodu? I teraz się jeszcze utrudnia wyjaśnienia prawdy.
                                        • realista   IP
                                          Nie oddałaby.
                                          • Jot-57   IP
                                            Tak szczególnie politycy barzdzo chętnie by oddali - TYLKO NIE SWOJE.
                                            • KRZYSZTOF KORNATOWICZ   IP
                                              "Te 20 lat nie wystarczyło, aby Polska stała się krajem wystarczająco silnym, bogatym, dobrze uzbrojonym " . Dziś , po 24 latach rządów mafii politycznych Polska ma odświeżone elewacje , 5 nowoczesnych stadionów , 400 km autostrady , oraz 3 biliony , 16 miliardów nieuregulowanych zobowiązań finansowych , wysprzedany majątek wytwórczy , wyniszczoną ekonomicznie klasę średnią , 3 miliony wygnanych na roboty , 3 miliony bezrobotnych w kraju ,700 000 zrujnowanych franko-bankrutów , 3 miliony pracujących na śmieciowych pensjach , 800 000 pracujących na śmieciowych umowach na pracę ,3 miliony na głodowych , śmieciowych emeryturach , 67-letni okres przechodzenia na emeryturę , w najbliższej perspektywie 3 miliony najbardziej wartościowej części społeczeństwa -mikroprzedsiębiorców , którzy dostaną za swoje składki 700 złotowe , głodowe emerytury ,drożyznę , beznadzieję i 23 % ZADOWOLONYCH Z SIEBIE BENEFICJENTÓW OBECNEGO SYSTEMU OKRADANIA LUDZI Z UŚMIECHU . Gratuluję Polsce i Polakom sukcesu ekonomicznego .
                                              • Fillo   IP
                                                Tak, tu zgadzam się chytruskiem Doniem że większość Polaków oddałoby życie za ojczyznę. Ale na pewno wśród nich, nie znalazeżli by się panowie politycy, obojętnie jakiej opcji. To ludzie bez zasad, kszty honoru. Dla nich liczy się tylko władza i kasa. Na palcach można wyliczyć ludzi polityki, którym ten cel jest obojętni. Ale tacy są szybko okiełznani i przywróceni do porządku, zaszufladkowani i pozbawieni tych najważniejszych cech.
                                                • old boy   IP
                                                  panie tusk!!!!!daj pan przyklad!!!!!!
                                                  • Beata   IP
                                                    A dlaczego Tusk nie wymienil ataku niemieckiego na radiostacje w Gliwicach -typowy atak "false flag", w którym żolnierze niemieccy byli poprzebierani w polskie mundury.... ????
                                                    • Żołnierz   IP
                                                      Jesteśmy tok silni jak w 1939 roku duchem Narodu owszem. Guzika nie oddamy. I na siebie jak w 39 liczmy. Skutki będą takie same.
                                                      • tomasz z wiekszosci   IP
                                                        Większość? No tak oprócz tuska
                                                        • patriota   IP
                                                          Ja bym nie oddał życia za ojczyznę. Chętnie bym ją (polskę) sprzedał Rosjanom lub Niemcom.

Najczęściej komentowane