/ Forum Nagrania rozmów z "afery taśmowej" trafiły do prokuratury
27    

Nagrania rozmów z "afery taśmowej" trafiły do prokuratury

Dodano 27
Pełnomocnik tygodnika "Wprost" przywiózł do warszawskiej prokuratury nośnik z nagraniami rozmów polityków, które wywołały tzw. aferę taśmową - podaje RMF FM.
 27
  • kryzys   IP
    Nowe fakty--inne restauracje w Warszawie też są na podsłuchach-bo Sikorski nie został nagrany w Sowie.
    • kryzys   IP
      Czy ten "biznesmen"przekazujący nagrania to- o.Rydzyk-?
      • andrzej   IP
        prokuratorzy to druga mafia oprocz tej rzadowej, wiec swoj swojego zawsze bedzie kryl
        • kryzys   IP
          Podsłuchiwanie jest obrzydliwe-nagrywanie jest obrzydliwe-publikowanie tego jest OBRZYDLIWE.
          • alberta   IP
            Należało opublikować wszystkie materiały łącznie z datami nagrań, a nie bawić się w kotka i myszkę. Dozowane informacje tracą na wartości i jest podejrzenie o manipulację. Jedno porządne uderzenie i po rządzie. Posłowie nie pozwolą na rozwiązanie Sejmu do końca kadencji - jak tak można zabrać korytko ? Wszelkie dyskursy w telewizji ucinam pilotem.
            • wyborca   IP
              Chwala temu co nagral i co upoblicznil jak to  dyktator wysyla kurierow do zbierania intryg i propozycji do walki z  opozycja i oglupiania wyborcow na koniec prokuratir i ABW koncza spektaklem z PRLu TAKRZADZI PO OSZUSTOW
              • Obserwator   IP
                Na fali afery podsłuchowej, rozgorzała dyskusja. W telewizji pojawiają się "mądrzy inaczej" i próbują tłumaczyć społeczeństwu, że "czarne" nie jest czarne tylko "białe" że kolor zielony jest kolorem czerwonym. Bardzo często te wypowiedzi są ze sobą sprzeczne. Ci "mądrzy" są przeważnie zaangażowani, po którejś ze stron politycznych i starają się przeginać w jedną, lub drugą stronę. Zwykły obywatel nie zna się dokładnie na prawie. Prawo znają prawnicy i z ich rad powinniśmy korzystać. Dużą grupą, która doskonale zna prawo, to są przestępcy, którzy edukują się odsiadując wyrok. Pojawiają sie też specjaliści od wizerunku, którzy również mącą ludziom w głowie. Najlepszym wizerunkiem jest uczciwość, którą wpoili nam rodzice i wychowawcy w szkole. Jeżeli ktoś jest krętaczem, to żaden fachowiec od wizerunku mu nie pomoże. Ja nigdy nie należałem i nie należę do żadnej partii politycznej. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii i zawsze mam problem uczestnicząc w wyborach, na kogo zagłosować.
                Prawnicy wypowiadają się że podsłuchiwanie jest przestępstwem i ja im wierzę że tak jest. Prawo powinno być korzystne dla społeczeństwa, a nie tylko dla jakiejś określonej grupy. Prawo powinno być zmienione i ustanowione w ten sposób:
                1) Urzędnicy państwowi, piastujący wysokie stanowiska, powinni mieć całkowity zakaz prowadzenia rozmów związanych z pełnioną funkcją i dotyczącą ważnych spraw państwowych, w miejscach do tego nie przeznaczonych.
                2) Ściśle określić jakie to mają być miejsca i w jaki sposób powinny być zabezpieczone, przed podsłuchem.
                3) Wyznaczyć wysoką karę, gdyby komuś przyszło do głowy dokonać podsłuchu, w miejscach przeznaczonych do takich rozmów.
                4) Powinno być ustanowione prawo tak, by każdy obywatel miał prawo podsłuchać, nagrać i upublicznić rozmowę polityków i osób piastujących wysokie stanowiska w Państwie, jeżeli te rozmowy nie były by przeprowadzone w miejscach do tego wyznaczonych.
                -----------------------------------------------------------------------------------
                • Henry   IP
                  Pan A.S. wymiksował się do parlamentu EU w ostatniej chwili,niech więc swoje bzdury wygłasza na tamtym forum,może łykną.
                  • zefirek   IP
                    To kiedy taczkujemy III RP i rząd Tuska ?? Jesień to chyba dobry termin?
                    • konrad   IP
                      Panowie Redaktorzy !! nie ważne co "oni" mówią i jak was próbują zeszmacić, normalny mieszkaniec naszego kraju jest wam wdzięczny za pokazanie tego mafijnego układu !! TRZYMAJCIE SIĘ !!!!!
                      • zaszokowany   IP
                        chcecie prawdy /przedruk/ to ja macietu -NIE LENIĆ SIĘ I UWAŻNIE PRZECZYTAĆ !!! Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy NIE LENIĆ SIĘ -UWAŻNIE PRZECZYTAĆ, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 3
                        • kryzys   IP
                          Dlaczego wszystkie nagrania od razu nie trafiły do sieci-?
                          • pATRIOTA   IP
                            Proponuję projekt ustawy obywatelskiej "wolność nagrywania i odtwarzania". W państwie gdzie każdy-każdego będzie mógł nagrać i publicznie odtworzyć, wszelka zgnilizna będzie demaskowana znacznie wcześniej.
                            • franek   IP
                              no i co??? a gdzie istota sprawy? Polski juz nie ma ??? to nie mowil pijak spod budki z piwem, tylko BARDZO WAZNY I POWAZNY POLITYK !!!
                              • ValNar   IP
                                Gdyby uznał, że materiały ujawnią informatora to i tak musiałby je przekazać i w zaplombowanej kopercie wgląd do nich miałby sędzia, który wydałby orzeczenie.
                                • SolPaladin   IP
                                  Znowu wszystko zatuszują... :/ Miałam nadzieję, że prawda ujrzy światło dzienne ...
                                  • irenka   IP
                                    Tak wlasnie nalezało te sprawe załatwic a nie robic afere na całą Polske i pół świata! Swoja droga GDZIE SIE PODZIAL PREZES? tak zawsze skory do rzucania gromow - ZNIKNĄŁ!

Najczęściej komentowane