/ Forum Niepełnosprawni - dyskryminowani systemowo
3  

Niepełnosprawni - dyskryminowani systemowo

Dodano 3
Uziemieni w domach, skazani na łaskę innych. Urzędnicy i zwykli ludzie zamieniają życie osób niepełnosprawnych w katorgę.
  • Zojka IP
    Niepełnosprawni to faktycznie temat rzeka , niby się o nich mówi ale najlepiej gdyby Państwo nie miało z nimi problemu a  często rodzina sama nie jest sobie w stanie poradzić. Przez wiele lat mój mąż miał kartę parkingową , niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym 5R czyli spowodowana narządem ruchu. Rehabilituje się , przeszedł zabiegi kolan ale niestety nie ma chrząstki w kolanie i tego sie nie odbuduje . Ma problemy z poruszaniem się tzn. chodzi na krótkie odcinki wyrażnie kulejąc /nie dzwiga ciężarów/a są dni gdzie ma problem ze zrobieniem kilku kroków , jedna noga nie ma pełnego wyprostu , jest po poważnym wypadku drogowym ponad 40 lat. Żyje i jest cały ale funkcjonuje w stopniu ograniczonym. Zabrano mu kartę parkingową po kilkunastu latach , tym samym ograniczono możliwości egzystencji , bo mając niecałe 900zł renty i konieczność dorabiania , musi dojeżdzać samochodem . Opłata parkingowa 2zł/godzx176godz=354zł plus paliwo, /amortyzacja/ ca 300zł, razem 654zł/m-c. Więc ile musiałby zarobić aby móc w ten sposób funkcjonować?. Po decyzji lekarza orzecznika Powiatowego Zespołu d/s orzekania w KONINIE mąż się załamał. Przestał jeżdzić samochodem /nie ma karty/ zaczął jeżdzić rowerem i wystąpiły poważne dolegliwości bólowe czyli znaczne pogorszenie stanu zdrowia, po powrocie do domu zjada i leży bo ma bóle, czyli po niedługim czasie czeka go kolejny zabieg a potem wózek. Dom nie przystosowany do osoby na wózku ja po operacji kregosłupa i kto nam pomoże, dzieci mają własne dzieci , pracują nie mieszkają z nami. Tak więc jedną głupią i błedną decyzją skazuje się OBYWATELI na śmierć. Nie dziwię się że tyle ludzi ostatnio odbiera sobie życie a przy okazji innym - ŚWIAT staje się nieprzyjazny dla ludzi a coraz bardziej ceni się psy, koty bo dla nich buduje się schroniska i dofinansowują je gminy. Wierzę w jedyną sprawiedliwość i myślę , że taki lekarz odpokutuje.Życzę mu aby kiedyś stanął przed urzędnikiem po "kromkę chleba".

Najczęściej komentowane