/ Forum Apel pracodawców i związkowców do prezydenta ws. przetargu na śmigłowce. "Niech rząd ponownie to przeanalizuje"
34  

Apel pracodawców i związkowców do prezydenta ws. przetargu na śmigłowce. "Niech rząd ponownie to przeanalizuje"

Dodano 34
Sygnatariusze listu – Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, Piotr Duda, Przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Jan Guz, Przewodniczący OPZZ, oraz Tadeusz Chwałka, Przewodniczący FZZ – zaapelowali do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o „spowodowanie, by Rząd RP ponownie przeanalizował decyzje podjęte w związku z przetargiem na zakup śmigłowców wielozadaniowych na potrzeby wojska”.
  • Willgraf   IP
    i jeszcze raz , bo sprawa ważna dla POLSKI - bo laicy od śmigłowców decydują ,że ma być dobrze dla związkowców obcej firmy ŚWIDNIK , a nie dla obronności kraju - zatem jeszcze raz powtarzam ,że wybór Caracala to właściwy wybór i próba odnowienia Polskiego przemysłu lotniczego, który został sprzedany, bo ani Mielec ani Świdnik nie są Polskie. - Świdnik chciał sprzedać śmigłowcowce turystyczno - biznesowe dla wojska to jakby zrobić wersje HUMVEE z fiata 126p - Mielec natomiast sprzedawał sama skorupę od Black Hawka - to tak jakby do karoserii Porsche włożyć silnik od motopompy i mamy Syrene 105 --- skoro WPROST cały czas pisze o POLSKICH zakładach lotniczych i ma na myśli ŚWIDNIK - to czemu nie zainteresował się sposobem prywatyzacji tego zakładu, wywożeniem lepszych maszyn i obrabiarek ze Świdnika po przejęciu go przez Włochów, a montowaniem w te miejsce chińskiej tandety - może tu pan prezeski miałby coś do powiedzenia ? Na razie nie mamy POLSKICH ZAKŁADÓW LOTNICZYCH produkujących latające maszyny helikoptery czy samoloty - ta decyzja wybór CARACALA jest właśnie próba odtworzenia tego co zostało zniszczone. a cała dyskusja o złym wyborze jest dyskusja laików bez żadnej wiedzy lotniczej amatorów do potęgi n-tej ! ŻADEN PILOT WOJSKOWY nie powie ,że Caracal to zły wybór - ten śmigłowiec nie miał zastąpić MI-17 ale stworzyć coś pomiędzy MI-17 a Sokołem. DLACZEGO WPROST nie pisze o olaniu przez tzw. POLSKI PRZEMYSŁ LOTNICZY wizyty i próby współpracy prezesa MOTOR SICZ - ukraińskie silniki są lepsze od ruskich i taka współpraca byłaby bardzo cenna dla POLSKI - ale tu cisza !!!!

Najczęściej komentowane