/ Forum Poseł pyta, MON nie odpowiada. NIK miała skontrolować przetargi
15  

Poseł pyta, MON nie odpowiada. NIK miała skontrolować przetargi

Dodano 15
Na portalu internetowym „Rzeczpospolitej” wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek twierdzi, że posłowie komisji obrony narodowej wielokrotnie i wyczerpująco byli informowani o przebiegu przetargu na śmigłowiec dla armii. Poseł Michał Jach (PiS) zaprzecza. – Ciągle nie otrzymałem odpowiedzi na wiele pytań w sprawie tego przetargu. W jego ocenie wybór śmigłowca odbywa się w sposób nietransparentny.
  • Willgraf   IP
    i jeszcze raz , bo sprawa ważna dla POLSKI - bo laicy od śmigłowców decydują ,że ma być dobrze dla związkowców obcej firmy ŚWIDNIK , a nie dla obronności kraju - zatem jeszcze raz powtarzam ,że wybór Caracala to właściwy wybór i próba odnowienia Polskiego przemysłu lotniczego, który został sprzedany, bo ani Mielec ani Świdnik nie są Polskie. - Świdnik chciał sprzedać śmigłowcowce turystyczno - biznesowe dla wojska to jakby zrobić wersje HUMVEE z fiata 126p - Mielec natomiast sprzedawał sama skorupę od Black Hawka - to tak jakby do karoserii Porsche włożyć silnik od motopompy i mamy Syrene 105 --- skoro WPROST cały czas pisze o POLSKICH zakładach lotniczych i ma na myśli ŚWIDNIK - to czemu nie zainteresował się sposobem prywatyzacji tego zakładu, wywożeniem lepszych maszyn i obrabiarek ze Świdnika po przejęciu go przez Włochów, a montowaniem w te miejsce chińskiej tandety - może tu pan prezeski miałby coś do powiedzenia ? Na razie nie mamy POLSKICH ZAKŁADÓW LOTNICZYCH produkujących latające maszyny helikoptery czy samoloty - ta decyzja wybór CARACALA jest właśnie próba odtworzenia tego co zostało zniszczone. a cała dyskusja o złym wyborze jest dyskusja laików bez żadnej wiedzy lotniczej amatorów do potęgi n-tej ! ŻADEN PILOT WOJSKOWY nie powie ,że Caracal to zły wybór - ten śmigłowiec nie miał zastąpić MI-17 ale stworzyć coś pomiędzy MI-17 a Sokołem. DLACZEGO WPROST nie pisze o olaniu przez tzw. POLSKI PRZEMYSŁ LOTNICZY wizyty i próby współpracy prezesa MOTOR SICZ - ukraińskie silniki są lepsze od ruskich i taka współpraca byłaby bardzo cenna dla POLSKI - ale tu cisza !!!!

Najczęściej komentowane