/ Forum Wielodzietni na fali. Co myślą rodzice o programie „500 plus”?
40    

Wielodzietni na fali. Co myślą rodzice o programie „500 plus”?

Dodano 40
Program „500 plus” to jeden ze sztandarowych projektów nowej ekipy. „Wprost” sprawdził, co o prorodzinnych pomysłach rządu myślą najbardziej zainteresowani, czyli rodzice kilkorga dzieci.
 40
  • ZDR_KDR   IP
    Żeby zmniejszyć koszt utrzymania rodziny wielodzietnej można korzystać z KARTY DUŻEJ RODZINY. Jeśli w Waszej okolicy jest firma, instytucja etc., która Waszym zdaniem powinna dołączyć do programu KDR możecie ją zgłosić na stronie http://zaproponujfirme.3plus.pl/, a nasi regionalni negocjatorzy dotrą do niej i zaproponują dołączenie do programu.
    • njiaki   IP
      PIS daje po 500zł na dziecko (tak w skrócie)-a aferzyści( z po,psl,nowoczesnej anty pl.) krzyczą,że to zapomoga socjalna i to prawda .Bo PIS zatrzymał się w pół drogi.Powinni wspomóc polskie rodziny dodatkiem 500+500 na każde dziecko.
      • Arabski D.   IP
        Profituje wnioskodawczyni p. Elbanowska. Teraz jej małżonek będzie mógł spokojnie siedzieć w domu i malować te swoje pseudo historyczne książecki.
        • KUKEN   IP
          Wprowadzenie 500 zł na dziecko to dla POkomucha ,czy Petru-Swetru tragedia.Oni zawsze twierdzili ,że nie ma kasy i tylko można kraść to co jeszcze jest i  dzięki temu stali
          się tłuściochami w perkalikach i futrach. Ta zgraja w Polsce tj 40 %.Koryto się skończyło.Ale co dalej bo Polacy mając poprawę bytu,będą odwróceni od złodzieja POkomucha i Petru,który nic im nie zaoferuje.
          • J-23 znowu nadaje !   IP
            SPRAWA KRADZIEŻY "GĘSIARKI" WYJAŚNIONA..... okazało że Bronek jest niewinny i nie ukradł.... ale ukradł obraz JEGO KELNER!!!! Q-WA, GDZIE NIE SPOJRZEĆ TO JAKAŚ MAFIA KELNERSKA.... Czy to skutek umów śmieciowych na jakie są powszechnie zatrudniani kelnerzy?
            • patriot   IP
              My musimy zrozumieć jedno,dlaczego na emigranta dają pieniądze bo on musi je wydać ,im więcej wydaje tym większy obrót ma kraj czyli PKB nie możemy wydać więcej niż mamy. Im więcej mamy tym więcej wydajemy i gospodarka się rozwija.
              Nie wszyscy co mają 2 czy 3 dzieci to alkoholicy i patologie , czy w tym kraju żyją już tylko idioci
              • kaprys   IP
                Nie rozumiem stygmatyzowania PIERWSZEGO DZIECKA - TO NIE POLSKIE DZIECKO? ONO NIE POTRZEBUJE ŚRODKÓW DO ŻYCIA? DZIECI W ANGLII SĄ LEPSZE?????????????
                Młode małżństwo z malutkim dzieckiem i ojcem zarabiającym 2500 zł brutto - TO BOGACZE???? Nie dostaną pomocy, bo są ZA BOGACI???????????
                • obserwator   IP
                  Ministerstwo Finansów ma uwagi do sztandarowego projektu rządu 500 zł na dziecko. W dokumencie podpisanym przez Małgorzatę Hirszel z upoważnienia ministra finansów czytamy, że projekt nie może zostać pozytywnie zaopiniowany. Na jego działanie brakuje pieniędzy

Pozdrawiam trolle z PiS.
                  • bez-nazwy   IP
                    Super mają co niektórzy z rodzin wielodzietnych (pewnie nie wszyscy) - stać ich na dodatkowe lekcje, zajęcia w domach kultury (są one odpłatne), maja na jedzenie itp. Ja mam 2 dzieci - dzieci niepełnosprawnych i nie dostane nawet 500 zł bo syn właśnie skończył 18 lat i nie ważne że się jeszcze uczy, a koszty tej nauki są wyższe niż dziecka zdrowego i córka w cudowny sposób staje się jedynaczką. Kwota 120 zł/osobę jest ok jak jest jedno chore dziecko a jak jest więcej to co?? nadal 1200zł/osobę - czyli leki mam miedzy dziećmi dzielić - kupić 1 wózek i losowo wybierać w który dzień które dziecko będzie z niego korzystać??? Jawna dyskryminacja - ja też chciałam mieć duża rodzinę i co? Nie mam szans na zdrowe dziecka a państwo jeszcze krzywdzi te które się urodziły. Tylko nie piszcie że mam zasiłek pielęgnacyjny na dzieci - bo oddam 152 zł - za te 500zł. Za 152zł nawet nie da się na turnus pojechać.
                    • bez-nazwy   IP
                      Super mają co niektórzy z rodzin wielodzietnych (pewnie nie wszyscy) - stać ich na dodatkowe lekcje, zajęcia w domach kultury (są one odpłatne), maja na jedzenie itp. Ja mam 2 dzieci - dzieci niepełnosprawnych i nie dostane nawet 500 zł bo syn właśnie skończył 18 lat i nie ważne że się jeszcze uczy, a koszty tej nauki są wyższe niż dziecka zdrowego i córka w cudowny sposób staje się jedynaczką. Kwota 120 zł/osobę jest ok jak jest jedno chore dziecko a jak jest więcej to co?? nadal 1200zł/osobę - czyli leki mam miedzy dziećmi dzielić - kupić 1 wózek i losowo wybierać w który dzień które dziecko będzie z niego korzystać??? Jawna dyskryminacja - ja też chciałam mieć duża rodzinę i co? Nie mam szans na zdrowe dziecka a państwo jeszcze krzywdzi te które się urodziły. Tylko nie piszcie że mam zasiłek pielęgnacyjny na dzieci - bo oddam 152 zł - za te 500zł. Za 152zł nawet nie da się na turnus pojechać.
                      • bez-nazwy   IP
                        • Attykus   IP
                          Denerwują Mnie pojękiwania opozycji że to 500zł na dziecko zarżnie gospodarkę. Jeśli za kilkadziesiąt lat nasz naród będzie się składał z ludzi starych na których trzeba będzie przeznaczać ogromne kwoty (które słusznie sobie wypracowali) i będą wybierać partie które im to zapewnią a nieliczni młodzi będą stąd uciekać to żadna gospodarka tego nie wytrzyma. My wszyscy staniemy się nędzarzami bo to ile wart będzie majątek który zgromadzimy w przyszłości zależeć będzie od tego ile ktoś będzie w stanie za niego dać. Bezsensownie to wydajemy unijne dotacje na które się zresztą bezmyślnie zapożyczamy. Polacy opracowali tzn. "niebieski laser" ale czy w Polsce powstał choć jeden producent czytników Blu-ray (nie mam na myśli zagranicznych montowni). Polacy opracowali technologie produkcji grafenu ale czy państwo pomyślało o polskiej korporacji która mogła by go produkować na cały świat. Za to słyszałem o koniach przetrzymywanych w nagannych warunkach dla dotacji unijnych lub wysokim dotacją do hodowli strusich jaj albo aktywizacji zawodowej typu kurs fryzjerstwa. Jeśli źle wydajemy nasze pieniądze to na pewno nie inwestując w dzieci choć niektórzy przekonują że zwykli ludzie to patologia i na pewno wydadzą te pieniądze na alkohol.
                          • wronia   IP
                            Jestem matką 4 dzieci. Uważam jednak, że forsowanie na siłę jakichkolwiek ulg i dotacji dla dużych rodzin budzi wobec nich raczej pogardę, poczucie porażki i niesamodzielności oraz zazdrość o wsparcie państwa dla tych, którzy sami sobie zgotowali ten los. Cieszę się, że będzie wsparcie finansowe dla nas, dużych rodzin, ale nie idzie to w parze z popularyzacją życia rodzinnego, propagowaniem takiego stylu życia, a wciąż mówi się o feministkach, singlach, homo- i transseksualistach i ich obraz buduje się w mediach, a nie fajnych, dużych rodzin.
                            • Arjona + Mustafa + 12 femije   IP
                              • ??????   IP
                                Jak z tego ma się cieszyć emeryt, któremu ponosi się wszelkie możliwe opłaty nie dokładając nic do emerytury ? Czy z pieniędzy otrzymanych kosztem innych naprawdę można się cieszyć i jak długo ?czy PiS będzie rządził wiecznie - i co będzie dalej z tą zapomogą ? czy o tym ktoś dziś myśli ?
                                • paranoja   IP
                                  1. Czy jedno dziecko to NIE DZIECKO?, to nie POLSKIE DZIECKO? Dzieci w Angli są ważniejsze?
                                  2. Młode małżeństwo z malutkim dzieckiem, mieszkające kątem u teściów, ojciec /mąż / zarabiający 2500 zł brutto, to BOGACZE? Bo 500zł nie otrzymają, bo są ZA BOGACI???
                                  • operon   IP
                                    PiS w czasie wyborów twierdził że pieniędzy na swój program jest wystarczająco w kasie państwa. Dziś wprowadza podatki dodatkowe na lewo i prawo oraz zwiększa zadłużenie. Na normalnej rodzinie odbije się to na cenie tego co zapłaci w sklepie, na opłatach bankowych oraz na zmniejszeniu wartości złotówki. Wszyscy aby zrealizować szalony pamysł PiSu za to zapłacą. Ogólnie społeczeństwo zbiednieje po to aby jego pewnej grupie pomóc w świetle fleszy i odtrąbić sukces.
                                    • Ani Jasiu,ani głupi   IP
                                      Dość tych bredni ...wpisy ludzi od Petru to... śmierdząca kupa na klombie z kwiatami...Naród się wypowiedział a komu nie w smak won za granice Polski.
                                      • czerman   IP
                                        Pomaganie rodzinom jest zrozumiałe, jeżeli są na to pieniądze. Ten program ma kosztować 20 mld zł. Przy deficycie budżetowym 54 mld zł to jest posunięcie nieodpowiedzialne. Dług wewnętrzny państwa (suma deficytów budżetowych z wielu lat) grubo przekroczył bilion złotych i przy takiej polityce zmniejszał się nie będzie. Pytam zatem, jakim prawem zadłużają kraj, przecież ten dług będą spłacać nasze dzieci, te same dzieci, które dzisiaj dostaną 500 zł.
                                        • Dalszym celem rudego bandyty i jego mocodawców   IP
                                          -bylo po pozbawieniu Polaków majątku narodowego znaczne obniżenie dzietności a w to miejsce sprowadzenie różnych mieszanek kolorowych z calego świata najlepiej o cerze oliwkowej i z brodą aby Izraelici dobrze sie maskowali z nimi (stąd ta "moda" na brodatych Żydów w TV).Powiem wprost-Żydzi przejmowali Polskę na wlasność pod przykrywką zjednoczenia z UE .Już plan byl wykonany w 50% a tu nagly zwrot o 180 stopni ! - teraz wiecie skąd obniżanie rantingów i inne pochukiwania na nas.
                                          • zzzzz   IP
                                            Na jakie dziecko? Na wódę dla patologii. To patologiczne rodziny mają po 10 bachorów i głównie reproduktorzy na tym skorzystają.
                                            • obserwator   IP
                                              Jak widać z treści artykułu są to przejedzone pieniądze. Program 500+ ma zachęcić do posiadania kolejnych dzieci, a nie pomagać tym co już ich sporo mają, bo ci sobie świetnie radzą i nie chcą nic od państwa. Strata pieniędzy.

Najczęściej komentowane