/ Forum Słuchawki głuchoty
8    

Słuchawki głuchoty

Dodano 8
Za dziesięć lat aparaty słuchowe będą tak powszechne jak okulary
 8
  • wrAth   IP
    8 lat słuchałem muzyki na słuchawkach, mam 19 lat, słysze przyzwoicie ale nie na poziomie pasji bycia wokalistą rockowym, która obudziła się we mnie niedawno, mam nieco stłumiony odsłuch obustronny z nasileniem na prawe ucho, młodzi jeśli trafiacie tu wystarczająco wcześnie, weźcie sobie te słowa do serca.
    • ~Kapitan~   IP
      Bardzo dobry artykuł, teraz wreszcie ci co nie wierzą będą mogli spojrzeć na to z analitycznego/naukowego punktu widzenia, swoja jednak droga sluchawek sie nie wypleni, ponieważ są jak \"choroba cywilizacyjna\" potrafimy coś mieć, bo jest fajne,modne,inni takie mają, ale bardzo czeto nie mamy umiaru i sami sobie szkodzimy; ze wszystkim jest podobnie...mamy erę komputerów i miniaturyzacji, technologi która powinna być przenośna i nam pomocna...coraz częściej to wszystka jest już tylko gadżetem...naprawde szkoda...to dość poważny problem, widać jeśli nie my będziemy się pilnować to kiedyś się \"ździwimy\",a przedewszystkim pożałujemy...
      • Yokomuto   IP
        Dobrze że o tym piszą! Niewiele osób młodych wie o tym.Pracowałem w łączności radiowej ze słuchawkami przepisy mówiły nam o tym - 1 godz.dziennie.Słuchaliśmy z nich mowy lub telegrafię (alf.Morsa) o b. małym poziomie decybeli.Młodzi ludzie nikt złośliwego Wam nie wymyslił.Tu wali Wam w ucho m/w 100 db,mijacie nas idąc słychać czego słychacie.Ten sam efekt jak oglądanie TV po ciemku.Oko widzi szeroki kąt a my dawkujemy w oczy ekran swego TV.Robiono zawieszane lampki zaczepiane z tyłu TV do lat 80-tych.Chociaż tyci ma coś się świecić za TV mini lampak.Pozdrawiam czytających.
        • pieszczocha   IP
          młodzi używają słuchawek i będą ich używać... My powinniśmy określić ile czasu mogą używać na rozsądnej głośności i jakie robić przerwy, by nie doznawali urazu akustycznego...
          • Marcin   IP
            Oczywiscie prawie cala wina zwalona na sluchawki:) Ze wszystkiego trzeba korzystac rozważnie, także ze słuchawek. Glownie szkodą słuchawki douszne albo dokanałowe, najmniej słuchawki nauszne. U nas jednak ludzie idą z zachodnią modą i prawie kazdy ma w uszach \"pchełki\", co prawda fajnie wygladają, ale trzeba w nich sluchac bardzo glosno aby zagluszyc dźwięki otoczenia.

Najczęściej komentowane