Gortat słabo, ale Suns wygrywają

Gortat słabo, ale Suns wygrywają

Marcin Gortat (fot. KAMIL KRZACZYNSKI/Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Phoenix Suns odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie - we wtorek pokonali Cleveland Cavaliers 91:78. Marcin Gortat miał sześć punktów i trzy zbiórki. - podał portal Sport.pl.
Gortat zagrał jedynie 24 minuty i - podobnie jak w meczu w niedzielę przeciwko 76ers - przesiedział na ławce calą czwartą kwartę. Słabo szło mu też w ataku - trafił tylko trzy razy, spudłował cztery rzuty wolne. Polskiego środkowego z gry wyłączył Anderson Varejao - najlepszy zawodnik w drużynie Cleveland Cavaliers. Brazylijczyk zdobył 20 punktów, miał również aż 18 zbiórek.

Suns z Cavaliers wygrali po raz drugi w sezonie - 9 listopada na własnym terenie odrobili 26 punktów straty z trzeciej kwarty i zwyciężyli 107:105. Wtorkowe zwycięstwo było drugą wyjazdową wygraną zespołu naszego jedynaka w NBA w tym sezonie.