Fantastyczny LeBron James, Miami Heat o krok od finału NBA

Fantastyczny LeBron James, Miami Heat o krok od finału NBA

LeBron James dał popis gry w trzeciej kwarcie (fot. Pedro Portal / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
LeBron James poprowadził Miami Heat do zwycięstwa w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NBA. Miami pokonało Indiana Pacers 90:79 i prowadzi w play-off 3:2.
Pierwsza połowa pojedynku nie wskazywała, że prowadzenie w rywalizacji Heat-Pacers obejmie drużyna z Miami. Po dwóch kwartach to goście prowadzili bowiem czterema punktami.

W trzeciej kwarcie na parkiecie błyszczał jednak tylko jeden zawodnik - LeBron James. Gwiazdor Miami miał udział w prawie wszystkich punktowych akcjach swego zespołu - zdobył 16 punktów, zaliczył dziewięć asyst. Przewagi zdobytej w tej części meczu Miami nie oddało już do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 90:79. LeBron James zdobył 30 punktów i był najskuteczniejszym graczem gospodarzy.

W finale Konferencji Wschodniej NBA Miami prowadzi z Pacers 3:2. Gra się do czterech zwycięstw. Następny mecz w Indianapolis.

W finale NBA zawodnicy Miami lub Pacers zmierzą się z San Antonio Spurs.