Wielki finał NBA: Spurs od mistrzostwa dzieliło 5 sekund

Wielki finał NBA: Spurs od mistrzostwa dzieliło 5 sekund

Miami Heat wygrało po raz trzeci z San Antonio Spurs w wielkim finale NBA (fot. Sun Sentinel / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
5,2 sekundy przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Ray Allen z Miami Heat rzutem za trzy punkty wyrównał stan szóstego finałowego meczu rozgrywek NBA doprowadzając do dogrywki (w regulaminowym czasie gry San Antonio Spurs zremisowało z Miami Heat 95:95). W dogrywce lepsi okazali się zawodnicy z Miami (wygrali całe spotkanie 103:100) co oznacza, że o tegorocznym mistrzostwie NBA zadecyduje siódmy mecz (obecnie stan rywalizacji prowadzonej do czterech zwycięstw wynosi 3:3).
Oprócz Allena bohaterem meczu był największy gwiazdor Miami Heat - LeBron James - który zdobył 32 punkty, w tym 16 w czwartej kwarcie, dzięki czemu zespół z Miami odrobił stratę z pierwszych trzech kwart.